şükela:  tümü | bugün
  • ateist olmadığım halde uyurken dinlemek için (uyurken derken uykum gelmiyor bazen, böyle şeyler açıp uyumaya çalışıyorum.) video ararken denk geldiğim youtube kanalıdır. seslendirmeler fena değil. ama içeriğin arttırılması lazım. bu tip sorgulamalar içeren videoları dinlemeyi seviyorum. bu arkadaşlarda iyi iş çıkartmış. tebrik ederim.

kanala şu adresten ulaşılabilir.
  • güzel eserlerin seçilip oldukça iyi (hatta bence kusursuz) seslendirildiği; takip etmeye değer bir youtube kanalı.

özellikle benim gibi, bir şeyler dinlemeden uyuyamama takıntısı olanlara bu kanalı kesinlikle tavsiye ederim. hem seçilen içerikler hem de seslendiren arkadaşın ses tonu, insanı sekinet moduna sokuyor.

not: seslendirilen eserlerin çoğu, dinden imandan çıkarabilirliği olan kitaplardır.
  • türkiye'nin en yararlı youtube kanalı olabilir.

özellikle yolculukta bir şeyler dinlemeyi seviyorsanız tam bir ilaç. ayrıca seslendirmeyi yapan arkadaşın hem ses tonu hem telaffuzu ideal diyebilirim.
  • islam düşmanı youtube kanalı. spesifik, muğlak konularla gençlerin kafasını karıştırmayı amaçlıyor. e aileden ayağı yere basar, gözleri semaya bakar, bir islami bir eğitim yoksa, süphaneke ezberlenerek, sünnet olarak müslüman olunacağı zannediliyorsa böyle bir toplumda islam'a saldırmak kolay iştir aslında. ipe sapa gelmez, bazısı islam'la illiyet bağı bile olmayan konuları, bilgi veriyorum, kılıfıyla ısıtıp ısıtıp gündeme getirmek bu yüzden halen pirim yapıyor. tek kaçırdıkları nokta samimiyetsizlikleri, türk halkı ömer seyfettinin dediği gibi alim değilse de ariftir. irfanı sayesinde pek çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer, fark eder ve bilir.
    aslında bunlarla mücadele için yapılacak iş kolay, üç-dört arügümanı var bunların yanıtlarını araştıracaksın önceden öğreteceksin gençlere, gerekirse bir kitapta toplayacaksın, iş tamam. ondan sonra istediği kadar saldırsın: bakın böyleyken böyle, düşünürmüyüz? yoksa yayınlayan adam da bunlara yüzlerce yıldır islami cenahtan çok kallavi yanıtlar geldiğini muğlak denilebilecek bir çok konunun da yüz yıllar önce islam perpektifiyle muazzam ve şaşırtıcı bir şekilde irdelendiğini bilmiyor mu? eşek gibi biliyor. derdi başka, islam olmayan adamdan nasıl türk olur, nasıl asker olur, nasıl "nesil" olur ben tasavvur edemiyorum şahsen. ha, ama iyi hedenoistler iyi nihilistler olur o ayrı. bunların istediği de bu.
    genelde bu yayınları yapanlar adları ahmet, mehmet olduğu halde türkiyede ki gayrimüslim azınlıklara mensup, halihazırda ateist, bir kaç nesil öncesinde hristiyan, musevi, daha öncesinde zerdüşt olan ve kendilerinin bu toprakları asıl sahipleri olarak tanımlayan insanlarımızdır. çocukluğumdan beri batıkent gibi bir muhitte yaşadığım için ziyadesiyle karşılaştım, tartıştım benzerleriyle. önerdikleri kitaplar, favori yazarları da hep aynıdır, dawkins, ilmiye çığ, turan dursun vs. müslümanlar hırsızların elini kesiyordu! diyerek duyar kasan kendilerinden ateist katliyamları ile ilgili bir video da bekliyoruz.
    bu kadar pasif, ekabir, statükocu, din adamılarımız ve diyanet işlerimiz varken bu tür adamların fink atması doğal.