• chp lideri kemal kılıçdaroğlu’na yanıt geldi. ak parti grup başkanı naci bostancı, “bütçede paralar toplanır, ihtiyaca göre de harcanır. dolayısıyla deprem vergileri adı altında, bunlar toplanacak ve depreme gönderilecek tarzında bir düzenleme söz konusu değildir” dedi.

deprem vergileri depreme gidecek diye birşey yok

edit: yine de bardağın dolu tarafından bakmak lazım. deprem harcamaları ihalesini cengiz holdinge verip, her sene 7.2 şiddetinde deprem garantisi verebilirlerdi.
  • yuh artık bunu da duyduk ya yuh!
  • annem ekmek alayım diye para verdi, çikolata aldım diye dövdü. bakanımızın açıklamasını annem için tercüme ediyorum; ekmek parası illa ekmeğe gidecek değil.

tanım: küçükken ekmek alsın diye verilen parayla çikolata aldığı için dayak yemeyen bir bakanın açıklaması.
  • iyiymiş...
  • "deprem vergileri asla depreme gitmez" manasındaki itiraftır.
  • arsız utanmaz açıklaması. aslında doğruyu söylüyor. deprem vergileri öncelikle adrese teslim ihaleler ile açgözlü müteahit çetesine, sonrada piramit şeklinde daha küçük yandaşlara peşkeş çekilir. kentlerdeki çürük yapı stoğunu yenilemede kullanılmaz. ya ne olacağdı başka.
  • 3 bana 1 halka yapiyorlar iste,bilmeyen mi var.
  • (bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)

adı niye deprem vergisi o zaman, madem öyle sadece vergi olsun. ya da acuk da bağa ver vergisi olsun, ne bileyim o ney gardaş yarısını bana ver vergisi olsun, niye deprem?
  • minareyi çalan kılıfını hazırlar diye boşa söylememişler. sayın naci bey biz de biliyoruz hiçbir gelirin hiçbir gider için toplanamayacagini, ademi merkeziyet kavramını da; siz neden söylediklerinizin aksine depreme hazırlıgi bahane ederek milyarlarca lira topladiniz milletten onu bilemiyoruz.
    bkz: siyasal islam
hesabın var mı? giriş yap