şükela:  tümü | bugün
  • sabah iş yerine gelir gelmez şöyle bir sol frameye göz atayım dedim. aa sol framede dünkü depreme dair hiçbir şey yok. dün akşam depremden sonra haberleri açtım bilgi almak için heryer de savaştan bahsediliyor. kardeşim neden bunun üzerinde durulmuyor. belli ki büyük bir felaketin habercileri bu depremler. neden toplum bilinçlendirilmiyor. neden eğitimler verilmiyor. küçük kıyametin habercisi bize el sallıyor.
  • şili'dir. yanılmıyorsam 1960'da tarihin en büyük depremini yaşayan ülkedir. o gün bugündür depremi iyi yönde önemsemeyen ülke haline gelmiştir. adamlar dersini almış görünüyor ki sakin ve olgunlukla karşılamışlardır.

    şili depremi ve halk
  • (bkz: akıl tutulması) binaları mühürlenecek diye hasarları saklayanlar, *, bu bina taş gibi elle karıldı diyenler, amaaaan nerede yakalanacağımızın ne garantisi var diyenler, deprem çantasını enkaz altında götüne mi sokacaksın diyenler * , pesimist davranıp kılını kıpırdatmayanlar ve son olarak iş odamın düzenini depreme uygun hale getirdiğimde kıçıyla gülenler size acımadan eşyaları üstünüzden kaldırmadan kaçarım umarım.

    yukarıdaki silsileden oluşan toplum.
  • ülkede yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun en büyük derdi akşama masaya bir tabak yemek koyabilmek. bu insanlardan deprem farkındalığı beklemek biraz sosyetik bir şey.