• zaten ders niye yapılıyor ki, ben onu da anlamış değilim.
  • 50 dakikalık dinlediğimden beni bağlamayan düşürülme.
  • ilk ve orta öğretimde olabilirliği muhtemel olan proje uygulamadır.
    uygulamalı derslerde sorun olacağını düşünsemde makul karşılanabilir.
  • 40 dakikalık ders süresinde fiili olarak zaten 25-30 dakika ancak ders işleniyor. 40 dakikalık ders süresinin düşmesi ders işlenen fiili süreyi ister istemez düşürecektir.

eğitimin çok ama çok başka bir sürü sorunu varken daha başka sorunlar eklemeyelim lütfen.
  • yeter artık bırakın şu eğitimin yakasını dediğim açıklama.

gerçekten rahatsızlık vermeye başladı artık, her hafta eğitimle ilgili bir kânun bir önerme!

kimseye sormadan,danışmadan işin uzmanlarının fikri alınmadan bir gecede, bir tane adamın fikri ile yapılan değişiklikler sistemi iflâs ettirdi,hâlâ neyi zorluyorsunuz?
    bilerek mi yapıyorsunuz?
  • milli eğitim bakanı ismet yılmaz, vali galip demirel vilayetler evi'nde düzenlenen "2017 valiler buluşması" programında, eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. salondakilere, kendisinden önce programa katılan diğer bakanların ne kadar süre konuştuğunu soran yılmaz, aldığı cevaplar karşısında şunları söyledi:
    "bir gün gaziantep'teki bir programda fatma (şahin) hanıma, 'ne kadar konuşayım?' diye sordum. o da 'bir ders saati kadar' dedi. bir ders saati 40 dakika, 40 dakikada da bıraktım. şimdi artık öğrenme süresi hızlandı. bizim zamanımızda ders saati 50 dakika falandı. şimdi bu süre giderek azaldı. 20-25 dakika en idealidir diye düşünüyorum."

''öğrenme süresi hızlanmış '' yani diyor ki biz gerizekalıydık 50 dk da anlıyorduk ! , şimdi çocuklar zeki 30 dk da anlıyorlar... tabi öğretme süresi de azalıyor bu durumda... bu noktadan sonrası izafiyet teorisinin alanı ...
  • uzun yıllardır yapılmış en doğru hamledir. her boku eleştirmeyin açın iki araştırma okuyun konu hakkında, işkembeden sallamayın!
  • başta işini hakkıyla yapmaya çalışan öğretmenlere sonra çocuğu konsantrasyon bozukluğundan veya sınıfta susmak bilmeyen veletler yüzünden bir şey öğrenemeyecek duyarlı anne babalara sabır diliyorum. biz çocuklarınıza eğitim vermek istemiyoruz deyin olsun bitsin.
  • akp'nin belki de en başarılı olduğu eğitim alanına getirdiği başka bir yenilik.

neden en başarılı ; çünkü 15 senede yetiştirmek istediği cahil bir nesli kendilerinin isteklerine göre yetiştirmiştir.
  • 1.2.3.4. sınıflar için mantıklı olup diğer sınıf düzeyleri için abes ile iştigal eder.
141 entry daha
hesabın var mı? giriş yap