• kazanın sebebi lastik değil, sürücünün andavallığıdır. o sıkışık trafikte "motorcuyum abi takılmam trafiğe ben, aralardan fırtarım, yılan gibi süzülürüm" dersen bi yerde çakılır kalırsın böyle. lastik falan da kurtarmaz seni.
    not: motorsiklet kullanıcısıyım.
  • hızlı bir şekilde aralardan geçmeye çalışan, mesafeyi kestiremeyip duran araca arkadan çarpan bir motor kullanıcısının muhtemel kazadan 5 dakika evvel lastikler ile ilgili yaptığı konuşma.

motor kullanıcısı değilim;ama videodan fark ettiğim belirli bir hız limitinin üstünde ilerliyor.

bir anlamadığım konu daha var. motor süren arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. motor sürücüsü arkadaşlar neden özellikle motor üzerindeyken bu video çekme, videoda konuşma, bir şeyler anlatma derdine sahipler. neden bu konuda ısrar ediyorlar. 1 salisenin bile ölümcül olduğu bir alanda neden bir yandan motor sürerken, bir yandan bir şeyler çekmek ya da anlatmak ihtiyacı hissediyorsun ?

illa bir şeylere dikkat çekmek istiyorsan, bunu olduğun yerde durarak da anlatabilirsin. neden motor üstünde ? neden bir saliselik dikkatsizliğin dahi ciddi boyutlarda sıkıntılara yol açabileceği bir alanda, neden bu konuşma ihtiyacı ?

arkadaş kazayı konuşurken yapmıyor;fakat benim dikkatimi çekiyor. yolda ilerlerken yan araç ile girilen diyaloglar, bir şeyler anlatma ihtiyacı. sadece motorlar için söylemiyorum. bisiklet bile kullanıyorsan, o işe konsantre ol. bırak bir şeyler anlatmayı. 1 salise bile önemli.

geçmiş olsun.
  • motor kullandığı için kendini trafik kurallarından muaf sananların hepsi er yada geç aynı akıbeti paylaşacaktır. hem sağdan sağdan geç, hem aralardan geç, şerit nedir niye vardır, takip mesafesi nedir bunların hiç birini bir tarafına takma. ondan sonra seni en kral lastikte kurtaramaz kardeşim.

edit: dikkatimi çeken bir durum da, eleman trafik yavaşladıktan sonra, hatta tüm araçların fren lambaları yanarken dahi aralardan geçmeye o kadar odaklanmış ki halen gaz açmaya devam ediyor.
  • adı üstünde kaza ama sen kalkıp trafik kurallarını hiçe sayarsan kaza da kaçınılmaz oluyor.
  • lastik konusu evet çok önemli ama beyin ve düşünme yetisini kullanmak da çok önemli

edit:imla
  • önündeki trafiğin sürekli analizini yapmaz anlık gazlara gelirsen bunları yaşaman normaldir motorsiklet üstünde. umarım birşeyi yoktur arkadaşın.

böyle şeylerden ders almak gaza gelmemek gerekir.
  • gerizekalı
  • ders vermeden önce aynalarını açaydı bari diycektim ki adam önden vurmuş
hesabın var mı? giriş yap