• gökbilimci dr. david whitehouse’un, güney amerika’daki bilim insanlarının keşfettiğini belirttiği “devasa” bir kara deliğin günün birinde koca evreni yutabilmesi ihtimalidir. abimiz, “şimdiye kadar hep kara deliklerin bir boyut limiti olduğunu sanırdık; bu yeni keşifle birlikte yepyeni ve kocaman bir kara deliğin farkına vardık - öyle ki, bu kara delik büyüyüp bir gün koca bir evreni bile yutabilir!” şeklinde açıklama yapmış.

--- spoiler ---

“and there are some theories which suggest that eventually in the vast length of time, more time in the future than we can imagine, everything will end up in a black hole. the whole universe.”
    --- spoiler ---

bizi ilgilendiren kısım, bu kara deliğin zaman içinde büyüyecek olması ve bir gün evreni bile yutabilecek hâle gelmesi. yani endişe edilecek pek bir şey yok şimdilik. gökbilimci aynı zamanda, “güneş ve dünya asla bir kara delik hâline gelmeyecek,” diye ek bilgi de vermiş. rahatlayabilirsiniz...

https://www.express.co.uk/…-news-universe-earth/amp
  • "kaç milyar yıl sonra?" önemli sorulardan biridir.

yani kariyerimi etkileyecek mi ya da emeklilik günlerimde beni rahatsız edecek mi?
  • evrenin şu anda bilinen genişleme hızıyla gerçekleşmesi mümkün olmayan durumdur. anladığım kadarıyla bulgu böyle bir durumun gerçekleşmesi ihtimalinden çok fizik kuralları dahilinde olabilirliğinden bahsediyor.
  • aslında evren dediğimiz şey de başka bir evreni oluşturan atomlardan sadece biri. bu da benim teorim.
  • populer bilimin yine kara delik uzerinden cok tehlikeli mesaji vermeye calistigi senaryo.

her galakside en az bir tane super massive olduklari ve kozmik ekosistemin bir parcasi olduklarini soylemiyor muydunuz, bir karar verin korkmali miyiz yoksa hayatimiza devam mi etmeliyiz.

su siralar ai coh tehlikeli, issiz kalacaksiniz korkutmasina devam edin bence sevgili populer bilimciler, kara delik meselesi dunku haber.
  • yutsa da kurtulsak artık boyut atlasak. bıktım bu evrende yaşamaktan.
  • (bkz: the flash)'ın yine zamanla oynadığını gösteren bir haber. kesin anasını özledi yine kurtarmaya geçmişe gitti. evrendeki koca kara delik birden bire çıkmış olamaz.

yetiş ya muhammed yetiş ya superman.
  • kara delikler tarafindan yutulan atomlarin akibetini bilemedigimiz icin olumlu ya da olumsuz bir yorum yapmamak lazim.
hesabın var mı? giriş yap