• devletin başına devlet değil, devletin yerine nusret gelse razıyım.
    (bkz: kim bunlar boztuzlar)
  • bu adam bütün maddelere evet der de kritik oylamada hayır derse zaten erken seçim kaçınılmaz olur. devlet bahçeli'nin ağzından seçim lafı çıkıp da seçime gitmediğimiz tek bir kere dahi olmadı. yani meclisi erken seçime götüren bu tür bir hamleyle bir anda popülerliğini tavana vurdurup dizinde sektirir ve %18-20 civarında bir oyu alıp doksana takar.

kendisine rağmen kritik oylamadan hayır çıkarsa, işte o zaman seyreyleyin bu adamın halini. mhp kesin baraj altında kalır ve tek umudumuz oyların akp'ye değil de chp'ye kayması olur. bugüne kadar da mansur yavaş dışında bunun örneğini hiç görmedik, onun da sebebi belli zaten.
  • (bkz: hard reset)
  • yüzde 0.00001 ihtimalle kritik oylamada partisini organize edip hayır dedirtir ve ardından erken seçime gider, kendi oylarını artırır ve ardından başkanlık hayallerini suya düşürtürse bir güneydoğulu olarak kendisi başında olduğu sürece mhp'ye oy veririm.

ama yapmaya çalıştığı şey daha çok "başkanlık gelene kadar meclisi tekrar ve tekrar seçtiririm" mantığı gibi geliyor bana. olur da böyle bir erken seçim olursa muhtemelen mhp içerisinde "hayır" diyen ya da çekimser oy kullanan herkesi partiden tasfiye edip yerlerine biatçı milletvekillerini getirebilir. öyle bir durumda zaten dolar olur 8.5 , euro olur 9 tl. yatırım tavsiyesi değil tabi amk.
  • arkadaşlar ne barajı ne altı.. zat- alileri yine erken seçim istemiş...
    açılın olacakları söylüyorum.

milli mutabakat cephesi türevinden bir zırvayla belli sayıda milletvekili garantisiyle literally akp ile birleşecekler.

max yüzde 10 alacağını da hesaplayıp %60'la dozer gibi dalar yeni meclise uzunla beraber.
    yani en azından hesap bu.
    bu sayede hem halihazırdaki vekil sayısını arttırmış, hem koltuğunu korumuş, hem başkanlığı getirmiş hem de yeni tatlış makamlar elde etmiş olur.
    olay bundan ibarettir.

lakin tarih kendisini anmamak için elinden geleni yapacaktır zira utançlardan yeni nesiller bahsetmeyi sevmez....
  • ya allah aşkına, bahçelinin siyasi hayatına başladığından beri yaptıklarını, 9 yaşındaki çocuğa anlatasan o bile anlar bahçelinin ne kadar tükürdüğünü yalayan insan olduğunu.

herkesten çok kan var elinde belki de bahçelinin. herkesten çok yağ sürdü hukuksuzların ekmeğine. ve herkesten çok inkar etti yaptıklarını. her dediğine alkış tutan muhteşem milliyetçi tayfa da olduktan sonra bu sürekli devam edecek gibi gözüküyor.

son olarak tanım yapmak gerekirse, rahat uyuyabiliyor mu merak ettiğim, eli kanlı, haysiyetsiz, vicdansız bir ülkücü genel başkan.
  • ölüm haberini duysam arkasından bir fatiha bile okumayacağım bir insandır benim için. vatanı sattı, ülküsünü sattı beş para etmez bir koltuk uğruna.
    akif demiş ya 'girmeden tefrika bir millete düşman giremez' diye, işte bizim içimize o ayrılık çoktan girdi. allah'ım sen bize acı...
  • eğer son oylamada mhp hayır oyu verir başkanlık sistemini bitirirse alacağı oylar %20 üzerine bile çıkabilir. böyle birşey yapar mı? hiç sanmıyorum.
  • kac tane koyu milliyetci arkadasimi sola kaydiran adam gibi adam (bir birakamadi lanet herif)
  • (bkz: ahmet türk tutuksuz yargılanmalı)

ciddi ciddi akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap