• halkın verdiği vergi ile maaşının ödendiğini unutmayıp, işlem için gelen kişiye tepeden bakmaması, hakaret etmemesi, bugün git yarın gel dememesi gereken kişilerdir.

o unvanı almak için kpss yi geçme çabasını unutmayıp, torpille geldiyse işimi iyi yapayım da vakti gelince göndermesinler diye çok çalışması gereken kişilerdir.

yaşlının, yetimin, fakirin lokmasından kesilen vergiye, bu vergi ile ödenen maaşı hak etmek için çabalaması gerektiğini bilendir.

yani özetle olması gereken işini doğru yapsın 'yeter'dir
  • sanırım benim :) bu türden olmama rağmen asla anlayamadığım bir kitle .. bazıları tam 657 kafası bazıları sadece maaş için orda bazıları en gıcık grup emekliliği dolmuş ana gitmeyen . birde benim gibi lan prim günüm dolsun 1 dakka durmam yemişim emekliliği 58 i kim beklicek kafası şafak 250 gün :)
  • şu aralar toplu depresyondadırlar.
  • memleketimizde gariban garsona, valeye artistlik yapmayı marifet sayan yurdum insanının, asgari nezaket kurallarına uyulmasını beklemeyi suyuna gitmek olarak algılaması normal. herkese insan gibi davranırsanız bir sıkıntı oluşmaz.
  • devleti bir canlı varsayarsak: devlet memuru; devletin en küçük birimi ve temel yapı taşıdır.
  • -120 ile -150 puan arasında değişen negatif karma puanına göre sözlüğün bazı kullanıcılara yapıştırıverdiği gayet komik ünvandı.

negatif karmaların kaybolması ile tarihe karıştı tabi.

halbuki ne güzel, karman kadar konuş veya negatif karmalisin o halde kazmasin diyerek diğer kullanıcıları aşağılayabiliyor, çenelerini şak diye kapatabiliyorduk. lol
  • yapılan gizli mülakatta en mutsuzlar seçiliyor olmalı. işleri çok zor bunu kabul ediyorum ama onları bir zaman mutluymuş gibi dahi hayal edemiyorum. hani böyle mutsuz doğmuşlar gibi.

insanlarla uğraşmak zor diye, ben pozitif enerji aktarımı yapmaya çalışıyorum ama suratıma kusmuk fırlatıyorlar. bu sefer ben negatifi almış oluyorum.

umarım mesai biter bitmez, bir maskeyi duvara asıp, en azından ortalama bir mutlulukla evlerine dönüyorlardır.
  • herhangi bir mecrada siyasal görüşünü belirtmesi yasak insan.
  • tanıdığım bir devlet memurunun bütün işi yeni aldığı, okuduğu bütün kitapları facebook ta paylaşmak herhalde, ne alâ iş bu böyle anlamadım. biz sabah 8 akşam 6 (mesai sonu genelde belli olmaz) köpel gibi çalışalım, ekonomik kriz ortamında da acaba yarın da, önümüzdeki ay da bir işimiz olacak mı diye yusuf yusuf yaşayalım, millet utanmadan sokulmadan yok kahve keyfi, yok bugün de bunu okuyalım diye paylaşsın... yuhhhh yaaaaa
  • en iyi bildikleri şey yazı yamaktır.
hesabın var mı? giriş yap