• 1967'de tunus'ta doğmuş, 1990'dan beri viyana'da yaşıor, sufi geleneğinden ağır bi biçimde etkilenmiş ud'çu. türkiye'den arto tuncboyacıyan ile de çalışmışlığı var,
    fark edilidiğinde insanda "allahım ne çok şey kaçırmışım" hissi uyandıran müzisyenlerden.
  • bugüne kadar üç albümü yayınlanmış modern ud sanatçısı, vokalist ve bestekar.

1999 >>> malak
    2001 >>> electric sufi
    2003 >>> digital prophecy
    bu üç albüm de enja'dan yayınlandı.

özellikle son albümü digital prohecy'de kuzey avrupalı cazcılar* ile beraber çok güzel bir müzik yaratmışlar.
  • güzel bir kalbe sahip ve anlatıcak çok şeyi olan ilk dinlediğimde tüylerimi ürperten müzisyen.
  • ud'dan rol çalan, tüyleri diken diken eden bir ses.
  • geçen yıl crr de mistik müzik festivali sebebiyle, seyretmek-tanışmak şerefine nail olduğum muhteşem müzik adamı. yanlış hatırlamıyorsam 4 arkadaşı daha vardı, 2 isveç ve 2 alman. onlarla birlikte kendimizden geçirdi koca bir salonu. bir yıldır cd sini, müziklerini bulamamıştım. konserde şehadet parmağını yukarıya doğru kaldırıp bir çığlığı vardı ki, herkese "allah" dedirtti. bir arkadaşım netten bulup indirdi. öptüm yanaklarından binlerce teşekkürle.
  • yabay adli sarkida piyano calmakta ve amcam soylemektedir.ama o ne piyanodur o ne sestir...
  • böyle bir sesim olsaydı.üç günlük ömrüm olurdu ve üç gün sonunda kendi kendini yiyen dişli gibi benim beni eritişimdir diyen dedirten adam. bu ses ancak bir meleğe yakışırdı.bildiğim tüm dillerdeki meleklere.adanır şimdi üç günlük ömrüm.
  • 2004 montreux jazz festivali'nde bugge wesseltoft'la beraber sahne almış, özellikle wesseltoft'un hope'unu insanın tansiyonunu yükseltici bir şekilde, söylemek kelimesi yetersiz kalacağından eski dille söyleyecek olursak "teganni etmiş", bu nasıl bir gırtlak, bu ne enfes bir yorum dedirten hayat kadar müziğin de baş döndüren bir niteliği olduğunu bize bir kez daha ispatlamış udi "übermensch".
  • udunun ender rastlanan tonunu elektronik altyapı ile harmanlayan güzel adam. eivind aarset'in prodüktörlüğünde albümler yapar, sevilir ve arka fonda akarken kelimelerle oynanılır, beğenilir.
    (bkz: wood talk)
  • digital prophecy ve divine shadows gibi iki leziz albüm yapmiş tunuslu müzisyen.
hesabın var mı? giriş yap