• 1967'de tunus'ta doğmuş, 1990'dan beri viyana'da yaşıor, sufi geleneğinden ağır bi biçimde etkilenmiş ud'çu. türkiye'den arto tuncboyacıyan ile de çalışmışlığı var,
    fark edilidiğinde insanda "allahım ne çok şey kaçırmışım" hissi uyandıran müzisyenlerden.
  • kendisini dinleyerek rakı içtik. şimdi allah'ın belamızı vermesini bekliyoruz.
  • acilen erkan oğur'la çalışması gereken kişidir. devlet buna bişey yapması lazım.
  • rock seven bir müezzin gibi caz yapan adam.
    (konser sırasında yazılmıştır).
  • tunus'un bir sahil kasabasında, gerçeğini almaya parası yetmediğinden, kendi yaptığı oyuncaktan bozma bir ud ile, radyosunda duyduğu şarkıları kulaktan çalarak müzik hayatına başlamıştır. nota yazmayı ve okumayı bilmez. ilk gerçek enstürmanını 19 yaşında eline aldığında, düğünlerde şarkı söyleyen yerel bir şarkıcıymış. daha sonra, garsonluktan, cam siliciliğe kadar türlü çeşitli işler yapmış. ama müziği asla bırakmamış ve büyük şehire geldiğinde müzik hayatını sonsuza kadar değiştirmiş. kasabalı fakir çocuk, dünyanın sayılı müzisyenleri arasındaki yerini almış.

şu an, eivind aarset, nils petter molvaer, bugge wesseltoftgibi yeni jazz dünyasının efsane isimleri ile birlikte çalışıyor.

sesi hakkında yorum yapmak terbiyesizlik olacaktır.
  • müziğiyle; zamansızlığı, mekansızlığı, uçsuz bucaksızlığı, acıyı, aşkı, tanrıyı, şeytanı, hiçliği, anlamsızlığı, yakarışı, direnişi, ritmi, sükuneti, galeyanı, hazzı, umudu, ümitsizliği, korkuyu; insanı insan yapan her şeyi aynı anda bünyeye hissettirebilme becerisine sahip tunuslu udi.
  • hayatımda bir eşini daha duymadığım ve büyük ihtimalle duyamayacağım bir sese sahip müzisyen. tunus'un erkan oğur'u.
  • sanatıyla, doğu batı sentezi zırvalığını zırvalıktan kurtarmıştır. cidden, daha önceden tanıyor olsam bu kavrama bu kadar antipatiyle yaklaşmazdım.
  • "ben üzgün bir adamım. müzik de üzgün, ama beni mutlu ediyor" diyen müzik evladıdır. kalbimi söktü.
  • şubat ayında ilk kez canlı izlediğim ve hayran kaldığım, 9 ekim'de tekrar izmir'e gelecek haberi ile beni benden alan şahane müzisyen. bu sefer hüsnü şenlendirici de ona eşlik edecekmiş. biletler yarın satışa çıkıyor. yalnız çok ucuz be, öyle keyifli ve büyüleyici bir konserden sonra o adam için 5 tl (tam 10 tl) çok az gelmişti bize.* gidin izleyin pişman olmazsınız.
hesabın var mı? giriş yap