şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: diktatör) (bkz: diktatörlük)
 • emir.
 • izlandalı dört abiden (haukur heiğar hauksson, jón bjarni pétursson, jón ğór sigurğsson, skúli z gestsson) oluşan süper mi süper bir grup. janr olayını pek sevdiğimi söyleyemem, ama bir fikir oluşacaksa ille, kopya çekip "indie/rock/pop" diyebilirim. "hunting for happiness" isminde 2006 çıkışlı bir albümleri var (evet ingilizce) ve failurea benzetiverdim, mutlu oldum.

  bir de ne zaman çıktığı ve nasıl elime aniden geçiverdiğini bilmediğim baştan sonra izlandaca olan bir albümleri daha var "andartak" isminde. o da çok güzel. şimdi de yeni albüm hazırlıklarındalarmış, ve "just getting started" internet ortamlarına düşüvermiş. aşağıdaki linklerden dinlemesi tavsiye olunur, edilir:

  http://www.dikta.net/
  http://www.myspace.com/dikta
  http://www.purevolume.com/dikta
 • 2009 sonbaharında çıkardıkları 3. albümleri "get it together" ile beraber ülkeleri izlanda'da bir hayli ses getirmiş olan grup. bilhassa bu albümden çıkardıkları "from now on" ve "thank you" epey popüler olmuştur.

  hunting for happiness'ta yer alan "someone, somewhere" akustik gitarıyla parçalar adamı - dikkat edilmeli bence. "breaking the waves" de keza çok başarılıdır.

  bir de bu adamların videoları da güzel yeaea.
 • bu kadar kaliteli müzik yapan grubun neden ilgi görmediğini söyleyeyim. imaj.

  evet, o siktimin coldplay imajından kurtulmadıkça gruplar böyle ezilmeye mahkumlar. abi "azıcık eğlenceliyim bol bol soğuk ve iyi giyimliyim, ama çooook ekstrem bir durum olursa dans da ederim, romantik gibiyim ama aslında durgunluğum bebeksi bir fırtına gizliyor. müzik eğitimi aldık 9 sene bu yüzden kayıtlarımız tertemiz, en ufak bir pürüz yok makyajlı angelina jolie gibi, her sesi tek tek duyarsın valla" he amk bir dersin iki dersin de tüm gruplar bunu yapınca "ananızı sikti soğuk tripler" diyor dünya sana işte.

  kendiniz olun, kayıtlarınız da pop müziği yapıyormuş gibi kaliteli olmasın amk, rock ulan bu. distortion diye bir şey bu müziğin göbeğinde var lan sırf kaliteli kayıt olamasın diye. rock mı yapıyorsun senfoni orkestrası mı yönetiyorsun belli değil. foo fighters falan dinleyin feyz alın amk ya. sikicem avrupalı kafa yapınızı.

  yavşak olmayın abi.
 • bir eşcinsel dikta kalıbı:
  bir erkek eşcinsel (ibne) için temelde tüm erkekler gizil veya açık eşcinseldir. dolayısıyla onun için potansiyel olarak bütün erkekler sevgili, bütün kadınlar rakiptir. buna anlık değil kökten hayır yolunu tıkaması veya tıkama isteği onu henüz diktatoryasını kurmamış diktatör yapar.

  (bkz: dikte), dikte etmek
 • entel geçinenlerin diline pelesenk olmuştur.

  adalet kavramı kafanda oturmamış, vicdanın ergenlik çağında. ama "x diktası var, y diktası babamı yalıyor" diye kafa ütülüyorsun.

  ne diyelim, aynen devam!