• yardım aldığında ilk yapacağı şey yine çocuk olacaktır.
  • zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış. neye kime güvendiler de 10 çocuk yaptılar acaba? biz 1 tane için bile uzun uzun düşünüyoruz eve iki maaş girerken ki az buz da değil yani
  • en az 3 çocuk doğurmuşlar. bence çocuk doğurmak bu kadar kolay olamaz. bir insanı doğar doğmaz ölüme mahkum etmek cinayettir. 5 çocuğun engelli doğmuşken 6.sını doğurmanı engellemeyen sistem de cinayet ortağıdır.
  • 3 çocuktan sonra yavrulamak yasaklanmali.
  • devlet, adamı ve kadını kısırlaştırıp yardım etmeli.. 10 çocuk.. 10..
    gerçi civardaki diğer zihniyetlerin bunlardan farklı olduğunu sanmıyorum en az 20 çocuk yapıyorlardır..
  • zaten fakirken bir de utanmayıp on tane çocuk yapan aile hakkında insan gibi nasıl yorumlar yapabiliriz üstteki yazar açıklarsa herkes mutlu olacak. cahil bir ailedir. doğal seçilim bu yüzden var.
  • hiçbir zaman, bir insanın veya toplumun talihsizliğinden dolayı değil de o insanın ve bu gibi insanların oluşturduğu topluluğun aptallığı ve cehaletinden dolayı içinde bulunduğu kötü durumlara acınmaması ve yardım edilmemesi gerektiğini, tarih bize öğretmiştir.
  • daha bugün bereketiyle gelen çocuk sözünü konuşuyorduk. böyle saçma sapan bir düşünce olabilir mi ? neymiş efendim çocuk bereketiyle geliyormuş, allah onun rızkını verir sen dert etmeymiş. aha işte al sana 10 tane çocuk hem de 6'sı zihinsel engelli el insaf yahu. hani nerde bereket, bu hesaba göre diğerlerinden 10 kat daha bereketli bir yuvanın olması lazımdı. işte bu kafa böyle devam ettikçe bizim insanlarımız mantıklı bir hayata geçemeyecek. ordan burdan uydurulan laflarla sonuç bu oluyor işte.
  • ulan kadın sanki hepsinin bile isteye doğurmuş, hepsi için rutin kontrollerine gitmişte hak etmiş gibi yazıyorsunuz. bir o kadına sor bakayım bu hayatı o istemiş mi bu kadar çocuk sahibi olmak hayali miymiş? değil o da istemezdi. hangi kadın böyle bir hayatı olsun çocukları hasta doğsun ister..
hesabın var mı? giriş yap