• doktorların emekli maaşlarına 2000 tl zam yapılması teklifi şeklinde olması gereken başlıktır.
    bilindiği üzere doktorlarımız aç, susuz, sersefil yaşadığı için çok gerekli olan zamdır.

--- spoiler ---

meclis’e sunulan bedelli askerlikle ilgili torba yasa teklifiyle emekliler dahil sağlık personelinin mali haklarında önemli iyileştirmelere gidiliyor. doktor emeklilerinin aylıklarına 2 bin liraya kadar zam yapılırken, sağlık personelinin döner sermaye yoluyla aylık gelirlerinde ciddi iyileştirmeler sağlanıyor.
    --- spoiler ---

haberin tamamı
  • bazılarına koymuş olan zam. 2000 tl zamdan önce ne kadar emekli maaşı aldığımızı bilmeyenlerin yorum yaptığı başlık
    edit; özelden boşuna dövmüyorlar yazan kıskanç ibneler; aldığımız para değil de sizin kudurmaniz paha biçilemez.
  • tanıdığım doktor emeklililerinin alayı zengin. üç beş branş hariç çoğunun da bir bok yaptığı varsa en adi şerefsizim. tüm gün klimalı odalarda göt büyütüp geleni geçeni savsaklayan sonra da klinikte çalışıp oradan da parayı vuran tipler bunlar.

ver amk zengine ver. fakire emekçiye de üçün birini ver. doktor insan da, bu ülkenin bokunu temizleyen işçi hayvan çünkü.
  • doktorların yurtdışına ve özel hastanelere kaçışından sonra şart olmuş zamdır.
    çünkü yeterli doktor yok. olanları da zaten dövüyorsunuz. adamlar tabi yurtdışına kaçar. siz dövmeye devam edin, daha çok zam gelir.
  • taksi şoförlerini linç ediyoruz da bu ülkede kör tuttuğunu ediyor amk. herkes kendi avantasının derdinde ve topyekün refah yerine kendi şahsi rantını düşünüyor.
  • hay diz çürütmesine ya. sen diz çürüttün de biz çürütmedik mi koçum? dünyanın hangi ülkesinde bu kadar ayrıcalıklı meslek var? yok doktorluk, mali müşavirlik, taksi plaka sahipliği, bazı hukuk dalları...

yaratacağınız yapay rantı sikerim. hindistan mı lan burası? kimseye ayrıcalık tanınmamalı. mesleğe, rütbeye falan tav olanın canı cehenneme!

doktora sakso çektikçe de entel olmuyorsun ya da doktor olduğunu ima ettikçe de aşağılık kompleksli kişileri yatağa düşürmüyorsun. yok öyle bir dünya. internet ve yapay zeka çağında yemişim mesleğinin itibarını.

etikete sığınan ama kişilik olarak bir bok olamayan zavallılara acıyorum.
  • merak edip bakayım dedim an itibariyle bir doktor emeklisinin şu an maaşı ne kadar diye. kademe kademe hizmet yılına göre değişiyor ama fikir verebilmesi açısından söylemek gerekirse şu an 30 yıl hizmet etmiş bir emekli doktor 3.000 tl emekli maaşı alıyor. sözü geçen 2000 tl zam ise yaklaşık %65 lik bir zam oranına tekabül ediyor. hali hazırda devlette çalışan bir doktorun yıllık aldığı zam oranı bile enflasyon rakamının altındayken bu alınan karar neyin insiyatifidir neyin nesidir merak ediyor insan.
  • sik gibi emekli maaşı verirken itiraz yok zam yapınca vay

sizin adaletinizi sikiyim

asgari ücretli şu kadarmış da bıy bıy, e be amına koduklarım doktorla amelenin aynı parayı almasını istiyorsanız komünizmi destekleyin, hem kapitalizmi dibine kadar alın, hem de vay

itoğlu it
  • eşitlik ilkesine aykırıdır, ne kadar çalıştıkları falan yasalara göre önem teşkil etmez. eğer doktorların maaşlarında iyileştirme yapılması öngörülüyorsa, mühendislere de aynı zam verilsin, işçi emeklilerine de. böyle ayrım yaparak yasa yapılmaz, meclisteki doktor vekiller saldırmış ve böyle bir karar verilmiş gibi gözüküyor.

burada bu zammı savunurken diğer emeklilere hakaret eden doktorcuklara da şunu demek isterim ki kimse kimsenin ne kadar dirsek çürüttüğünü ve ne kadar çalıştığı hakkında böyle ahkamlar kesemez. yok bizler yıllarca dirsek çürüttük ama biz çok çalıştık ama gibi şeyler duygu sömürüsünden başka bir şey değildir. şimdi gelip tıp kazanamayanlar kıskançlıktan bunu yapıyor diyecekler için de girdiğim sene en önemli tıp fakültesi puanından daha yüksek puanımı gösterebilirim. ama ben bunun için ülkenin yarısı açlıkla pençeleşiyorken ben çok çalıştım benim maaşımı artırın diğerleri sürünsün deme hakkını da veremez. eğer doktorlar diğer kesimlerden saygı istiyorsa önce insanlara sıcak davranmaya ve onları anlamaya çalışsınlar, böyle ego okyanusunda yaşadığınız sürece de burada sözlü olarak eleştiri alırsınız.

erken edit: doktorlara uygulanan şiddete karşıyım, demek istediğim sadece sözlü eleştiriydi.
  • çok büyük çoğunluğu orta halli bir hayat süren, uzun bir eğitim sonrası stres altında mesleklerini icra eden, -güvenlik kuvvetleri haricinde- yaralanma (sözel, fiziki) ve ölüm riski en yüksek olan bir işkoluna sahip olan doktorlar için geç bile kalmış karar. not: herkesin rahat emeklilik geçireceği bir maaşı almasını dilerim.
129 entry daha
hesabın var mı? giriş yap