şükela:  tümü | bugün
  • gece gece aklıma gelen olay .

hayır şimdi sorsan bunların hepsi insanlığa fayda sağlıyoruz ayağına her ortamda böbürlene böbürlene hava atmıyor mu ?

atıyor .

e bakalım dönerin olmazsa ve asgari ücretle çalışırsan da aynı şeyleri söyleyebilecek misin doktor efendi ! hodri meydan !

hem al on beş bin maaşı hem de sanki kamu hizmeti yapıyor gibi bik bik öt .

ne ala memleket ha !

edit : güzel ! ya demek ki neye refleks reaksiyon verip vermeyeceğinizi artık gayet iyi okuyabiliyorum . bu konuda kendimi geliştirmeyi deneyebilirim .

aslında biraz eskiden olsa ' size aslında bir ders vermek istedim , bak siz işte şöylesiniz ve şu yüzden şöyle oluyor ' falan derdim . iyilik falan yaptığıma inanırdım . artık bu tavırdan tamamen vazgeçtim .

ilgi çekip yazdıklarıma hararetle tepki vermeniz için yapıyorum bunu . ve o kadar gülüyorum , verilen ilkel tepkilere o kadar bayılıyorum ki bazen gülmekten karnıma ağrılar giriyor . ve tabi ki , yanlışlıkla falan birilerine iyilik yapıp duygusal olarak bir şeyler kaybetmemin de önüne geçmek için bu bana bir 'ayna' olsun diye de yapıyorum .
    işte ! yanında bir müttefik olarak saydığın adamlar bu diye bana hatırlatsın diye .

ben bir canavar değilim . sadece bir adım öndeyim .
  • halihazırda asgari ücret ile çalışanların sorunsalıdır.
    şu hayatta en değerli üç şey say desem şüphesiz biri sağlık olur. içler dışlar çarpımı yaparsak sağlığımız da bu insanların elinde ki doktor olana kadar az kafa patlatmadılar. gözünüze batmasın.

doktorlardan önce maaşları sorgulanması gereken meslek erbabları milletvekilleri olmalıdır. şüphesiz onlarla aynı ücreti alıyor olsaydık asgari ücret açlık sınırının altında gezmezdi diye düşünüyorum.
  • cevabı "çünkü kimse asgari için kafası çalışan adama 6 sene okul okutup üzerine ağır çalışma şartlarıyla 36 saatlik nöbetler tutturamaz" olan sorunsal.
  • doktorların kesinlikle yaptığı iş doğrultusunda az kazandığını düşünen biri olarak katılmadığım tespittir. ayrıca toplumda bir yanılgıyı bir kez daha ortaya çıkaran başlıktır. asgari ücret: bir iş için verilebilecek en düşük ücrettir, daha düşüğü kanunlara göre verilemez, devlet yolunu bulur ondan keser o ayrı.

bu asgari ücret oranı genel olarak, bir kişinin kirası, beslenmesi, ulaşımı ve mümkün olduğu kadar hayatını idame ettirmesi oranında belirlenir. gelişmiş ülkeler bunu baz alırlar ve oranı buna göre belirlerler. asgari ücretlinin tatile gitmesi, sosyal aktivite yapması, hobilerine kaynak ayırması, arabasına benzin alması vb kriterler de hesaba katılır. bu durum ülkemizde ise ekmek yiyerek ölmeme üzerine hesaplanıyor olduğundan kafa karıştırıyor. bir ülkede asgari ücretli çalışan sayısı ne kadar az ise o ülke o kadar gelişmiş oluyor. gelişmiş ülkelerde bu oran %10'un altında ve vasıfsız acemi çalışanla sınırlı iken, ülkemizde %40'ları aşan ve her iş kolunda uygulanan sistem.

şu an gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde asgari ücretli'nin yaşam standart'ı bizim ülkemizde ki doktorla neredeyse aynıdır. yüksek gördüğümüz doktor maaşı, aslında gelişmiş ülkelerdeki asgari ücret gibi bir yaşam sunar.

bu bilgilerden sonra birde türk insanının kıskanç ve haset olması ile bağlantı kurarsak, bir insan neden ''asgari ücretlinin yaşaması gereken standartı, bir doktor bile zar zor sağlayabiliyor diye sormak yerine ben yaşayamıyorum madem onlarda sürünsün'' der sorusu akla geliyor.
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

ilgi çekmeye çalışan bir ergenin başlık sıçıp saçmalaması. bir gün asgari ücretten maaş alan bir doktor abeslangı götüne sokup evine yollayınca akıllanır.
  • salak bir ergenin hezeyanı. demiyor ki: “ben neden asgari ücret ile çalışıyorum.”

hasetlik edip milletin aldığı paraya (hele hele doktorların maaşına) laf edeceğine, senin neden asgari ücret aldığını sorgulasan, şartlarım iyileşmesi için birilerini örgütlesen ve hökümete baskı yapsan, şu an gelişmiş ülkelerin seviyesindeydik.

düzenleme: imlâ.

(bkz: dangalak)
  • "siz önce 3 ay hic bişey yapmadan tam maaş alan öğretmen lere laf edin artisler". dediğim başlıktır.

not: doktor( hekim) degilim.
    not : doktor la evli de degilim ( çok şükür)
    not: bazı sevmediğim doktorlar var.
    not: bazi sevdigim öğretmenler de var.
  • bazılarını alakadar etmez ama insan sağlığı uzmanlık alanları olduğu için.

(bkz: at kafası)
  • (bkz: don't feed the troll)

sırada kim var öğretmenler, doktorlar.. hakim savcılar da asgari ücret alsın bence hukuk kalmadı nasılsa?

doktor asgari ücret alsın ülke kısa yoldan köşe olma derdinde çiftlikbank gibi ponziler peşinde koşan daha fazla ahmakla dolsun.

var mısınız? varım dediğinizi duyar gibiyim..