• ulkeyi batirip cozum uret ulan ayi diyen makarna yiyicileri uzmustur.

edit: basligi acan davar kacmis.
  • tanım: sevinmek değil, "biz size yıllarca söyledik ama amın evladı" serzenişidir. haklı çıkmaktır. anasını siktiğimin betonuyla sadece günün kurtarılacağının ayyuka çıkmasıdır.

1500 odalı saraya milyarları, senin benim paramı, harcayıp lüks içinde yaşayan "ama itibarın tasarrufu olmaz" "bu sarayı görenler 'ha demek ki burası büyük ülke' diyor" diyen adamı alkışladın sen. köpek balığının yancısı küçük balık hayaliyle yandın. ülkenin anasını siktin. örtülü ödenekle nereye para gitti belli değil ama umurunda bile olmadı. o paradan 3-5 sakal hayaliyle ıslak rüyalar gördün piç. isviçre bankalarında 8'er 10'ar hesaplar çıktı ortaya. kelle başı 10 milyon dolar rüşvet aldığı belgelendi. inanıyordun montajdı. tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü geldi. bugün hayvanat bahçesi müdürü getiren yarın benim gibi hayvanı getirir dedin, umutlandın. rezil ettin bizi rezil. içerde, dışarda. yedi düvele taşşak malzemesi ettin bizi.

madem dolar yükseliyor, siktir git yazar kasa fırlat cumhurbaşkanının önüne. eğer sağlam organın kalırsa onları da bağışlamayı vasiyet et. en azından giderken bi sike derman olursun.
  • halkı bu hale getirenler utansın durumudur. kafana göre %49,5 beni seçti benim dediğim olur dersen öyle bir hale gelir ki öldüğün zaman arkandan davul zurnayla oynarlar...
  • sevgili dostum çomar,

bu ülkede insanlar adalet dedi, insan hakları dedi, çoğulcu demokrasi dedi, gomunistler dedin uzak kaldın.

insanlar rant ekonomisi istemiyoruz dedi, istihdamı arttırın, sanayiye ve katma değerli ürünlere yönelin dedi, zamanında tüp kuyruğu vardı dedin uzak kaldın.

dış politika böyle olmaz dendi, hiç dostun kalmadı. dış politikada menfaat esastır, güldürmeyin ele güne dendi, reis hepsinin ağzının payını veriyor, vatan hainleri dedin, uzak durdun.

yolsuzluk aldı yürüdü, kabile cebini doldurdu, memleket araplara satıldı dedik, çalıyor ama çalışıyor dedin uzak kaldın.

saçma sapan yatırımlar yapılıyor, yükü devlete biniyor, sana bana biniyor. bu işlerde liyakat aransın rant için değil, hizmet için çalışılsın dendi, chp ne yapmış dedin uzak kaldın.

ülkede huzur kalmadı insanlar yüzer yüzer ölüyor, terörü de suriyelileri de başımıza sardınız dendi, reis köklerini kurutacak dedin uzak kaldın.

şimdi dolar yükselirse, ülke belki her açıdan ülkeyi batıranlardan kurtulur diye medet umuyor aklıselim. ama sen uzak kalamayacaksın, kol gibi zamları vergileri en hassas yerinde hissedeceksin çomar kardeş. deniz bitti. gelişmekte olan ülkelere paralar akarken, akp global rüzgardan faydalandı, bu adamlar bu işi biliyor sandın. şimdi rüzgar tersten esiyor, yaşayalım görelim.

selamlar, sevgiler, kılı olacağın yeni götlere inşallah.
  • ecevit'in önüne yazar kasa atılırken siz ne yapıyordunuz acaba. kahrınızdan ortalara çıkmıyordunuz değil mi. ekonomiyi toplayan ecevit'i koltuktan indirdiniz ülkeyi akp ye emanet ettiniz. ülkenin durumu ortada. alım gücü kalmadı. vergiler fırladı gitti. dolar uçtu. yuzlerce masum insan öldü. ülkenin sosyal yapısı karmakarışık oldu. bunca olayın üstüne hala neyin tantanasını yapıyorsunuz arkadas.
  • olum baslik falan engellenmeyin lan gorun bunlari keyif alin amk.

"bir troll agliyor gozleri yasli"

ahahahahhahahah
  • gayet yerinde ve makul, mantıklı bir davranış biçimi. ulan yıllardır muhalifin hangi sözünü dinlediniz, hak verdiniz? her istediğinizi yaptınız, durum bu işte yavşaklar.

hani dolar artınca bize dert olmuyordu, ülke batmıyordu, ehonomi coh eyiyidi? şimdi mi dert oldu göt laleleri. ben en güzel yaşlarımı sizin boklarınızla geçirdim. batalım anasını satayım. bok yiyelim, siz ağlayın yeter. ben keyifle geçiririm bu zamanları bu durumda. yan yana yanalım siz ağlayın, ben yanarken de gülerim. siz yeter ki bağıra çağıra çırpının.

bizim çözümlerimizi beğeniyorsunuz, anlatınca dinliyorsunuz sanki anadolu çomarları. dolar yakın dolar, tek yol bu. 300 dolar yakana makarna pişiriyorum. hem de çomar usulü, 20 dakika haşlanmış şekilde.

ben seviniyorum kardeşim. 5 olmadı 4 oldu diyelim, o da olumlu. çözüm üretecekmişiz. siktirin gidin ülkeden mesela ne dersin?

5 yıl sonra edit; yıllar sonra bu entryi okurken kendimle gurur duydum çünkü tam beklediğim gibi bok yiyenler yeni uyandı, ben ise gayet iyi durumdayım. üzüldüğüm tek şey, o zamanlarda insanlara bunu gösterebilecek olduğuna inanıyor olduğum. keşke bugün sahip olduğum nefrete o zaman da sahip olsaymışım. neyse, biraz daha yiyin. tadı güzel demek ki 5 yıldır sesiniz çıkmamış.
  • nuh kavminin "bu *nuh denen adam sel gelecek diye kaos ortamı yaratmak istiyor, fitne cıkarıyor, hatta stok yapıyor " veya lut kavminin "başımıza taş yağıyor, allahina şükrediyor bu adam" gibi tepki vermesi gibi bir olay.

bu dönemin gelişini 3 senedir söylüyoruz, hatta 1400 sene öncesinden hatta hatta 2000 sene öncesinden söylemişler.

komşunun malana hallenen, yalan söyleyen, hırsızlık yapan, zulmeden, ve bu isleri yapanları kendi refahları için destekleyip putlaştıranların kutsal kitaplarda hükmü bellidir.

her kriz söylentilerini yalanlayarın duyduğumda, sayın cumhurbaşkanımızın çok sevdiği " ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır" şiiri aklıma gelir. bu saatten sonra ne yapsalar boş..
  • çözümü biz değil senin kömürüne makarnasına ruhunu sattığın şeytanlar üretecek
  • çözüm ; ülke yönetmekten vazgeçin ; istifa edin ve elinizdeki makarnayı yavasça yere bırakın.
hesabın var mı? giriş yap