şükela:  tümü | bugün
  • şöyle bir söz vardır:

"öyle bir yaşam sürün ki cenazeniz de mezarcı dahi ağlasın."

tam olarak böyle bir hayatı bırakıp gitmek isterim bu dünyadan. ama bunu engelleyen faktörler var. para gibi yaşanan yer gibi zorunluluklar gibi. evet herşey paradır bu dünyada aksini iddia eden ancak kendini avutuyordur. aşk,evlilik, bunlar hepsi hikaye. paran varsa arzuladığın her kadına, hayallerini süsleyen o spor arabaya, triplex havuzlu bir villaya, lüx restaurantlarda ıstakoz ve havyarlara, miami, florida gibi şehirlerde tatillere, las vegas’ta kumara ve daha düşlerinin yetmeyeceği nice şeye sahip olabilirsin. evet hayat budur. hayat paradır. aşkı meşki sevgiyi saygıyı geçiniz. ha bu arada unutmadan bu yazdıklarım sadece erkekler için geçerlidir. kadınlar zengin olsa dahi bir hiçtir. çünkü yaşamayı beceremezler. ayrıca, düzülen bir varlığa saygı gösterip ciddiye almamı beklemeyin. evet hepinizden nefret ediyorum. kinimi yazılara dökecek bir kelime icat edilmedi henüz. ama seviyorum da sizi hem de çok seviyorum. ortası yok bunun. son olarak para bir erkeğin herşeyidir demişmiydim?
  • (bkz: kendi beceriksizliğini paraya bağlamak)

böylesi daha kolay tabi.
  • dolu dolu yaşamak istemek ne demek. bence boş boş oturmak da güzel bir şey. boş boş otururken yaprakların hışırtısını dinlemek, bir bok yapmadan gün içinde uyumak; huzur dolu doğanın renkleriyle içli dışlı olmak; bunlar da dolu dolu işler bence. “başarılı” olmaktansa, sefa pezevengi gibi yaşamayı yeğlerdim.
  • tersi daha beter olan durum. yani hiçbir şey yapmamayı isteyip dolu dolu yaşamak. rahmetli chris cornell bir cuma namazı sonrasında söylemişti bunu bana.
  • neyse ben bisey demiyorum.

(bkz: #79543586)