harry tuttle

  • 3633
  • 34
  • 14
  • 2
  • bugün

bağdat baharat

bugün marketten sağlam bir alışveriş yapacağım. nar ekşisi ve süt ile yapılan baharatlı güzel bir tavuk sote ile yine bol baharatlı kilis kebabı gibi yemekler yapacağım.

mutfağa baktığımda hiç baharatımın kalmadığını gördüm. tuz bile yok düşünün. kekik, kimyon, nane, köri, sumak, pul biber, zencefil vs. hepsinden almayı düşünüyorum. çünkü yemekte baharatı severim.

neyse yapacağım şey şu; önce markette bağdat baharat ürünlerini sepetime koyacağım. diğer ürünleri de tedarik ettikten sonra tam kasaya giderken bu baharatları yeniden raflarına bırakıp diğer markadan aynı baharatları alacağım.

ve bunu her markete gidişimde tekrar edeceğim. çünkü böyle bir zevkim var benim.

edit: firma hadiseyle ilgili özür metni yayınlamış. üste çıkmıyorum ve hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.

birçok defa mülakatlarda insan yerine konmamış biri olarak bu arkadaşın da başına gelen beni üzmüştü. kendimi onun yerine koydum açıkçası.

ben fakir bir ailenin çocuğuyum. elimden gelenin en iyisini yaparak okumaya çalıştım. devlet önce yeterli eğitim vermiyorsa, üniversitelere planlı kontenjanlar düşünmüyorsa, bunu sorumlusu ben miyim? bunun sonucunu kırıcı bir mülakatla ödemek zorunda mıyız?!

bu firma için değil sadece, tüm firmalara söylüyorum bunu. biz bu ülkenin gençleriyiz. iyi niyetli bir şekilde, ailelerimizin öğütlediği biçimde, vatana millete hayırlı olmak için didinip durduk. siz yöneticiler de biraz böyle empati yapın. üniversiteye gitti de suç mı işledi o insan?! ya da staj yaptı da bir yeri mi eksildi?!

tüm nesil arkadaşlar adına, tüm firmalara söylüyorum; genç ve tecrübesiz diye kimseyi itip kakmasınlar. insanları da kırmasınlar. stres mülakatı yapılacak kadar çok paralar vermiyorsunuz zaten. kapıda bekleyen binler var deyip insanların düşlerini yıkıyorsunuz. insanlara bir hiçmiş gibi muamele ediyorsunuz. devletin taa geçmişten gelen sosyal politikadaki yanlışlarının hıncını, size gelen gençlerden çıkartıyorsunuz.

eğer bu ülkenin yüzde yüz yerli firmasıysanız, bu ülkedeki gençliğin hayata tutunma çabalarını ve gayretlerini, bu yolda çektiklerini en iyi sizin görmeniz gerekir... yoksa geri kalan her şey işin tuzu biberi. sağlıcakla kalın.

devamını okuyayım »
24.12.2015 10:16