• yeni zelandada katliam yapan kişinin beyazların yeni kimliği ve ortak hedefinin simgesi olarak selamladığı abd başkanı.

evet bir abd başkanı beyaz ırkçılar tarafından sembol olarak görülüyor, katliamcı kişi göçmen nefretini anlatırken bir abd başkanı ile aynı ifadeleri kullanıyor ve o abd başkanına artmakta olan ırkçılık sorulduğunda abd başkanı yok öyle bir şey diyor.

bu adam abdnin utancı, benim değil. o yüzden çok önemsemiyorum. ama burada trump'ı savunanlar da bizim utancımız.
  • göçmen düşmanlığı ile sıkı göçmen politikası aynı şey değildir saçmalayarak komik olmaya çalışmayın. kanada göçmen düşmanlığı yapmadan herkesi en ince ayrıntısına kadar tarayarak ve sınavla vs. göçmen alıyor.

trump' ın göçmen düşmanı olmadığını evinde çalışma izinsiz temizlik yapan meksikalı teyzelerden biliyoruz ispata gerek yok. nefret körükleyerek insanları yalan yanlış bilgilerle gaza getirerek yaptığının yeni zelanda katliamcısı gibi insanları cesaretlendirdiğini anlatıyorum lavuk. adam abd başkanı ortaya koyduğu her şey ne kadar absürd olursa olsun normalleşiyor.
  • kendi ülkesi tarafından tayyip kadar bile sevilmeyen, embesil bir liderdir..
    (bkz: ali ağaoğlu başbakan olursa parodisi)
  • fox news izlemediğim için olsa gerek tweetlerinin çoğunu anlamıyorum.

https://twitter.com/…tatus/1107345541724291072?s=19

sürekli fox news izleyip sürekli fox news'ten bahseden bir dede. tv karşısında beyni sulanmış bir adam abdnin başkanı.
  • su siralar danismanlarindan cadaloz suratli kellyanne conwayin kocasi george conway ile kavgali olan basgan. george conway bir avukat, harvard/yale egitimli, kellyanne ile nasil evlenmisler ve bunu surdurebiliyorlar bilemeyecegim ama son 1-1.5 yildir azili bir trump elestirmeni. attigi twitlerde genellikle referans gorseller de paylasir. dun bir medikal kitaptan alinti yaparak narsisistik kişilik bozukluğu ve antisosyal kişilik bozukluğunun tanisina yardimci olacak kriterleri iceren gorseller paylasmisti. twit 1 ve twit 2 .

portakal kafa en sonunda dayanamadi ve bugun george icin "total loser" diye bir twit atti. olay tam bir aile dramasina dogru gidiyor, hatta gitti bile denilebilir. bir tarafta abd baskani trump, bir tarafta danismani kellyanne, diger tarafta ise kellyanne'in kocasi george. dusunsene patronun kocana loser diyor. asagi tukursen sakal, yukari tukursen biyik. bu isin sonu ya bosanmaya ya kellyanne'in istifasina dogru gider. bakalim kocayi mi suursuz mandayi mi sececek?

bu arada birkac sene once yonetmen/doktor mustafa altioklarin dunya liderine ayni hastaligin teshisini koydugunu, acilan dava sonucu cumhurbaskanina hakaretten mahkum oldugunu soylemekte fayda var. tabi burasi amerika, adamin suratina ana avrat da sovsen dava mava olmaz.
  • her sabah dogu yakasi saat diliminde 7-8 arasi asiri ofkeli ona buna bok atan tweetlerinden vazgecmeyen basgan. nasil bir ruh hali amk bu anlamiyorum. git bi kahve falan ic bagel ye donut ye once. yataktan kalkar kalkmaz tabakhaneye bok mu yetistiriyorsun tweet atmak icin.
  • "ehonomiyi düzelttim çog göçmen alacaaz" çıkışı sonrası establishmente yebildiğini düşünüyorum.

ancak mccaln midir ne sikimse, onun ben ölüsünü dirisini sikeyim, onun elinde milyonlarca masumun kanı var. tanrı kimseyi böyle bir adamı yüceltecek kadar alçaltmasın.
  • adam gibi adam. içi dışı bir. doğru bildiğinden şaşmıyor. kimseyi dinlemiyor. ama nedense nra bir toplantı yapınca silahlar hakkındaki düşünceleri hemen değişiveriyor.

ülkende bir katliam olunca saçma sapan konuşmak yerine ne yapılabileceği:

https://m.facebook.com/…32740109&id=100000118443883

işte şunun binde birini yapmaya götü yemiyor. aptal bir şovmeni burada adam sanıp bir de üstüne övenleri sahneye davet ediyorum. uzun zamandır sesiniz çıkmıyor.
  • ancak saçmalayarak savunulacak biri. roket atar sahibi olmak yasak olmasa manyak insanlar bunlardan alıp orayı burayı uçursa, trump çıkıp herkese dağıtmayalım artık bunlardan diye açıklama yapsa ardından silah lobisi ile uzun bir toplantıdan sonra "okullara savunma sistemleri kuralım çözüm olarak" dese burada çıkıp hala bakın krizleri hak gaspı yapmadan sorunları çözüyor diyeceksiniz. ne desek boş.
  • şu mccain hakkındaki abuklamasını izlerken vallahi amerikalılara acıdım ya. allah popülistin de kalitelisini versin. nerede bizim reyiz, nerede trump. nerde reyizin belagatı, kendine güveni, nerde bu ellerini nereye koyacağını bilemeden anksiyetik hareketlerle konuşan pasif agresif garip adam. reyizin ingilizcesi olaydı tozunu attırırdı bunların. allah herkese taşıyabileceği kadar yük verirmiş deyip övünerek bağlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap