• 2013 e3'te wii u için tanıtılmış nintendo oyunu. yapımcısı nintendo'nun eski kankası retro studios. bu son oyunla donkey ve şurekasının artık neyse ellerindeki muzların zekatını fitrini verip başlarından belaları atmaları elzem olmuştur. timsahlar, tiki tikiler derken şimdi de penguenler musallat olmuş. ne çektin be dk!
  • nintendo switch için çıktığını görüp, snes günlerimin hatrına bastım parayı. pişman değilim. oynaması büyük keyif. bildiğimiz, alışık olduğumuz dk country ya bu! canım benim....
  • zorluk seviyesi ile “aman bebeleri mobil oyunlara kaptırmayalım” çekincesi bulunmayan, 80’lerin efsane oyununun geri dönüşü. platform oyun tahtına oturup tacını takıvermiş. yıllardır da kaptırmıyor.

belki de en saygıdeğer yanı zorluk seviyesini ucuz hilelerle değil gerçek dizaynla sağlaması. öldüğünüzde “saçmalık” değil “tüh hata yaptım” diyorsunuz.

funky mode diye bir de kolay versiyonu mevcut. kolay dediğime bakmayın, aslında daha çok “normal” versiyonu diyebiliriz.
  • geçen sene bitirdim ama hala müziklerini dinliyorum. level design'ı, oynanışı ve müzikleriyle aşmış bir oyun. özellikle temple bölümlerini bitirmek müthiş keyifliydi. nintendo yeni bir donkey kong oyunu yapıyor diyorlar umuyorum doğrudur.
  • nintendo'nun oldukça orjinal, kendine has bir kalitesi olan ve yıllar içerisinde damıtıla damıtıla rafine hale gelmiş platform oyunlarından bir diğeri. 2014'te çıkmış, bugün cemuyla başladım. wii'dekini gerçek donanımla bitirmiştim ama sapıtan ikinci el fiyatları nedeniyle becerip bir wii:u alamadım. bu oyun da harika. fakat şu introyu geçme olsa iyiymiş, neyse ki ilk levelı geçip bir kere save edince tekrarlamıyor.

mario olsun dk olsun; bu tarz nintendo exclusiveleri bir şahsın video oyun kültürünü ölçmek bakımından da turnusoldur. dersin ki dk serisi çok güzel ben bayılıyorum, karşındaki kişi abi çocuk işi yea, grafikler de çok basit kalıyor zamanına göre filan derse tam bir noobtur. ameledir.
hesabın var mı? giriş yap