• izmir'deki araştırmalarıma göre 300 tl'den başlayandır.
  • ya valla her yerin farkli farkli fiyat verdigi fiyatlardir. kim neye gore bu isi yapiyor belli degil. yalap salap bir sektor baska bir sey degil.
  • tamamen keyfi fiyatlardır. arsızlık diz boyu.
  • dolar kurundan ciddi derecede etkilenir. makine açılış fiyati esasinda dövmenin dovmeciye maliyetidir. kullandığı malzeme orijinalse eger açılış fiyati da olmak zorunda. 20 li 1 kutu igne 240 tl den basliyor 1oz intenze mürekkep ise 140 tl su anki piyasada. e bunun eldiveni kagit havlusu dezenfektanı falanı filanı da var. covid 19 sürecinde bu sarf malzemelerinin de fiyatları uçmuş durumda. 5 ay once kutusunu 25 tl den aldığım eldiven simdi 60 tl ye çıktı. malzemelerini lisansli distribütörlerden degil de ne idüğü belirsiz satıcılardan alan dövmeci 50 tl ye de dövme yapar. ama malzemeden ve işçilikten kısmış olur. sağlığınızla oynar.
    işin işçilik kısmına gelirsek her dövmecinin sanatına biçtiği bir değer vardır. çoğu dövmeci zaten severek yapacağı işe bir miktar indirim yapar.
    bu arada dövme yapmak kağıda ya da tuvale resim yapmayla bir değil. kağıt veya tuvalde tek bir fırça darbesiyle veya boyanin kalemin kağıdın fırçanın özelliğinden faydalanilarak yapilacak efektleri biz dövmeciler tek tek işliyoruz. karakalemde golgeyi yumuşatmak icin pamukla fırçayla dağıtabilirsin. suluboya yaparken boyayi koydugun zaman zaten dağılır özel bir efekt oluşturur. akrilik çalışırken fırçaya 2 renk tonu alirsin sürdüğün zaman degrade efektini tek hamlede verirsin. fırçayla bir çiçek taç yaprağını tek hamlede 1 saniyede yapabilirken dövmede bu en az yarim saat alir. sadece fırça darbesi efekti bile renkteki ve desendeki her bir detayı piksel piksel görebilmeyi gerektirir.
    bir selam bile vermeden resim atip altina ? koyan görgüsüzlerle uğraşıyoruz bide. önce bir selam verilir çünkü bir insanla iletişime geçiyosun. manda bile ahira girerken başını bi sağa sola çevirir. hadi selamını geçtim yaptıracağın işi nerene ne boyutta istediğini bilmeden ben sana nasıl fiyat biçeyim. dövmede fiyati nereye yapılacağı da etkiler. omuz başı, dirsek, diz, diz arkasi gibi eklem yerleri uygulama zorluğundan dolayı fiyatı da artırır. sadece şablon çıkarmanın bile 2 saat süreceği iş atıp ona göre fiyat verdiğimde aga çok dedin demek de büyük terbiyesizlik. model attığı telefon en az 10 000 tl iken 700-800 tl lik dövmenin pazarlığını yapan da çok. o telefonu 2 sene sonra yenisiyle değiştireceksin benim yaptığım işi ömür boyu taşıyacaksın. ömürlük işin pazarlığı mı olur? bide filan yerde şu kadar dediler diyen de çok. e siktir git orda yaptir beni ne meşgul ediyosun pezevenk. gecenin 1 inde 2 sinde yazmışsın o zaten ayri bi terbiyesizlik. ben terbiyesizliğini görmezden gelip cevap vermişim. omo otoko dovmoco so kodor dodo diyosun. benim fiyatim bu. sanatima biçtiğim değer bu. beğenmiyosan sana neresi uygunsa oraya git. kimse zorla bağlayıp oturtmuyo o koltuğa.
  • ben kadıköyde tek bir kelime yazdırdım 6 harfli, 250 tl tuttu. açılış fiyatı zaten 200dü.
  • havaların ısınmasıyla birlikte, kısa zamanda yeniden gündeme gelecek olandır.
  • makine soğuk abukluğundaki açma ücretleri yüzünden abartılı olan fiyatlardır. izmit için tavsiyede bulunurum, isteyen olursa.
  • genellikle, siyah dışında kullanılacak olan her renk için artı ücret alınır.
  • istanbuldakilerin genellikle 90-100 lirayla açılış yaptığı ve boyutu ile şekline göre artış gösterdiği görülür.
hesabın var mı? giriş yap