şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara çayyolu sarnıç park avm dışına açılmış olan şekilli tea house. starbucks gibi ama kahve yerine milyon çeşit çay alternatifi sunuyorlar. dış görünüşü sebebiyle başta yabancı marka sanıyordum ancak öğrendim ki yerli bir girişimmiş.

  üçüncü dalga kahvecilerin her köşeyi işgal ettiği bir dönemde çay kültürünü yaşatmak adına mantıklı ve modern bir atılım. kendilerini kızılay veya tunalı'da da görmek isteriz.
 • oldukça iyi düşünülmüş bir fikir, gittim yerinde gördüm,çaylarını ve pastalarını tattıktan sonra muhteşem bir mekan olduğuna karar verdim.
  öncelikle personel ve cafe sahibi çok şirin,güler yüzlü;ekip,genç ve oldukça dinamik. mekan oldukça geniş,güzel dekore edilmiş ve hem açık hem kapalı olarak kullanılabilen bir özellikte. çaylara gelince neredeyse hepsini denemiş biri olarak hiçbir çayı çok kötü değil hatta çoğu çayı mükemmel. muhteşem pastaların sırrı ise turta cafenin eski pasta şefinden geliyor. yani o bayıla bayıla yediğimiz turta cafe pastaları artık dr. tea. co.'da. ayrıca mottoları "back to the basics" bizi en aşina olduğumuz kültüre çekiyor. her yer kahveci bilmem ne babalar ile doluyken capcanlı,lezzetli muhteşem bir kaç saat için dostlarla uğrak noktası olarak belirlenebilir.
 • yeni gizli mekanım olsun istediğim ama bir yandan da yeni bir işletme sadece ben gidersem kapatırlar diye korktuğum muhteşem yer , kahve sever bir insan olarak değişik çayları ile damak zevkimi çeşitlendirebiliceğim muhteşem tatlıları ile çayı kuru kuru olmadan içebiliceğim ilgili ve sevimli personeli ile evimde hissedebiliceğim mükemmel bir konsepte sahip denenip görülesi bir yer ankaranın fazlasıyla ihtiyacı olduğuna inandığım konsept , butik kafesi
 • bugün itibariyle arjantin caddesinde de bir şubesi olan mekan, her köşebaşında açılan kahvecilerin verdiği bıkkınlığa bir çare olabilir.
 • dünya tatlısı çayları olan, arjantin caddesinde yeni şubelerini açmış mekan.
  bugün diyetimizi bozarak, ikram ettikleri dereotlu zeytinli muffinlerini, türlü türlü mis kokan çaylarını, tatlış kurabiyelerini tatmış bulunduk. "aldığım kalorilerin hepsi helal olsun be!" diyor, başarılarının devamını diliyor, güleryüzlü çalışanlarına da selam çakıyorum. *
  umuyoruz ki ders çalışılası sakinliği, şirinliği de daim olur.*
 • bahçeli 7. cadde'de de bir şubesi açılmıştır.
 • bestekar sokak’ta da açılmış olandır.
 • beğenmedim.

  çay çeşitleri zayıf. türk damak tadına hitap eden çay az. meyve aromalı çaylar ve yeşil çay ağırlıklı.

  çaylar soğuk.

  üstüne bir fincan çay 13tl.

  üstüne 13 lira çay parası verip kalkıp kendin alıyorsun.

  tek olumlu tarafı mekanın ferah olması
 • sakın ve sakin kalmasını istediğim mekan. gün geçmiyor ki yeni bir şubeyle karşılaşmayalım. zincir kahveciler gibi olacak diye ödüm kopuyor.
  haklıyım da üstelik bahçelievler şubesinde yer bulamam korkusu var mesela ki öyle de oluyor.
  lütfen keşfetmeyin, bu kadar nüfus bize yeter, ya da çay sevmeyin inşallah. coffee lab'e yaptıklarınızdan sonra burayı da harcamanıza müsaade etmeyeceğim.

  ayrıca yer olarak caddelerin güneş almayan taraflarını özellikle mi seçiyorlar yoksa öyle mi denk geliyor onu da merak ediyorum içten içe.

  buz gibi, gelmeyin. köpek var burda gelmeyin. gelmeyin diyorsak gelmeyin.