• bulundugu bir konferanstan baymis ve çikmis, arkadaslarini beklerken de gözüne ilistirdigi bir koltuga yerlesmis, zararsizca uyuyan bir insan evladini dürtmek suretiyle uyandirip "bizim burada toplantimiz vardi, salon ne zaman bosalacak acaba? reenkernasyona inanir misiniz?" gibi sorularla dumurlara sevk etmis üyelere sahip organizasyon..
    böyle bir uyandirilmanin ardindan "nerdeyim, napiyorum?" gibi sorularla karsi karsiya kalan insancik henüz ayilamamisken etrafinin "omega dönemi, altin çaginin sonu, bilinçli suur, reenkarnasyon" gibi zirvalar saçmalayan müridlerle çevrili oldugunu görür ve iyice fantastik düsüncelere gark olunur...
    zira bu mürid diye nitelendirebilinecek insanlar "2017'ye kadar omega dönemindeyiz.. bu seleksiyondan sonra %30 suurla reenkarne olacak mesajcilar evreni kurtarmaya yardim edecekler" gibi cümleler kurmakta ve tam orta yerlerinde kalmis insan "uyandim mi acaba hala rüya halinde miyim?" diye kara kara düsünüp gözlerini ovusturmakta, reel hayatla baglantisini cep telefonunu falan kontrol ederek teyid etmektedir.
    velhasil merakini yenemeyen insan evladi sorar bu inananlara "pardon sizin toplantini ne üzerine?"
    ve gelen fantastik cevaplarla gülmemek için kendini zor tutmak zorunda kalir..
    zira "sizin bu dünya üzerindeki misyonunuz nedir? sizce nerden gelip, nereye gidiyorsunuz?" sorusuna "annemin yumurtasiyla babamin sperminin mutlu birlesmesinden ortaya çikmis bir insan evladiyim. egitimimi bitirip ben de bizzat çoluk çocuga karismak istiyorum. ondan sonra da toprak olurum herhalde.." cevabini vermis bir insana "insanin evolutif rolü, evrendeki yerimiz, bir dahaki arafa kadar içinde bulundugumuz seleksiyon, bitkilerin dünyaya gönderilmis programciklar, evrenin tümünün ise bir projeden ibaret olusu" gibi konseptlerle karsilik vermislerdir.
    ilginç bir organizasyon olmasindan ziyade, beni sasirtan bu müridlerin (baska bir sey demek mümkün degil), egitimli olduklarina delalet konusmalari ve kesinlikle inanmis olarak soyut kavramlar hakkinda atip tutmalaridir..
    fakat cansiz objelerin dahi bir hafizasi oldugunu bana mutlak sekilde iddia eden bu kisiler "siz bu durumda panteist oluyorsunuz" dememle biraz teklemislerdir. yani diyecegim odur ki, onlara "dinlerüstü" olarak sunulan birseyleri ezberlemis, onlarda güven bulan, paralarini verip ulvi bir misyona hizmet ettiklerine inanan bu insanciklar, bu anlamda tarikat üyeleri olmaktan öteye gidememektedirler. ayni zamanda içinde bulunduklari kavram karmasasi "atatürkçülük, mevlana, dinlerüstü sistem, bilgi kitabi" gibi konseptleri kendi yorumlariyla harmanlayip, karsilastiklari elverisli beyinleri yikama suretiyle proselit bir yaklasimlari vardir.
    sakininiz.. hele uykudan yeni kalkmis, bulundugunuz mekani dahi özümseyememisken, bu organizasyonun müridlerine denk gelirseniz iki kere sakininiz...
  • sonlarinin amerikadaki topluca intihar eden gudik tarikatlara benzemesinden korktugum olusum.
  • yıllar önce metroda tuhaf bir kadın elime fotokopiler tutuşturmuştu. meğer kitaplarının ilk üç cildiymiş. fotokopilerde portakal tarikatına mensup oldukları yazılı. içi dışı aynı renk olduğu için portakal demişler. nasıl gözüküyorsak öyleyiz demeye getiriyorlarmış. insanın aklına neden mandalina,limon ya da muz değil sorusu geliyor?
    gerçi odaya yeni gelen çömleri kandırmak için süper nimet. biz buna mensubuz diyip bütün gece yüksek sesle fotokopiler okunur, zavallı çöm nereye düştüm şeklinde yatağından çıkamaz
  • mevlana adını hangi hakla kullandıklarını merak ettiğim kuruluş. öyle her isteyen istediği kişinin adı adına işler çevirirse bu memlekette daha çok işimiz var. büyük ihtimal burokraside yürüye yürüye değil de koşar adımlarla merdivenleri çıkmak ve insanları ilk okuyuşta "iyi bir şeydir muhakkak" hissiyatı vermek amacıyla mevlana özellikle kullanılmıs.
  • sirius'un arkasından gelecek olan kaptan riviera'yı bekleyen insanlardır bu arkadaşlar. mekanizma da "senin kanalların çok açık, al sana fasikül" prensibiyle işler.bir de mor taban üzerine altın yaldızlı bir kitapları var ki...(bkz: çok şekilli)
  • türk isi amatör raelian movement
  • dernekten bi tanıdığım seneler önce 2000 yılınının kıyamet yılı olduğunu iddia ediyordu, 2000 de sağlam çıktık bu sefer 2004 dedi, o da olmadı artık 2012 nin kıyamet yılı olduğunu söylüyor, bi de kıyamet gününden sağ salim kurtulabilmek için hayvani devlikte mor bi kitabı el yazısıyla baştan yazar bunlar*
  • dünyayı kurtaran adam 2 filminin yapımı için kutsal kitabı*na başvurulduğu konusunda bilgiler olan tarikat.

özeti şöyle;
    altın çağın kalemi mürekkebini gittikçe yitirmekteydi, aynı vakitte alfa kanallarında bir bozukluk başgöstermişti. dünya bu koruyucu gücün etkisini yitirmesinden dolayı boşlukta dengesini kaybedip güneş üzerine yuvarlanmaktaydı. önce atlas'ı bulmaya yönelen dünyanın önde gelen insanları sonra cüneyt arkın'ı iletişim kopukluğunu giderip acilen uzay mekiğine atlayıp kaptan rivieraya ulaşma amacıyla görevlendirir.

bir iki bilgi;
    * kaptan riviera'yı şahin k canlandırıyor.
    * macerada mevlana'yla cüneyt arkın arasındaki diyalog ilgi çekici.
    * efektlerin star wars episode iii revenge of the sith'ten alındığı tahmin ediliyor.

alfa kanalınız açık olsun şekerler...
  • sözlüğe de el atmasıyla günümüzü şenlendiren fantastik oluşum, bir dünya kardeşlik birlikçisi eksikti.
  • bundan 8-10 sene evvel nukleer santral protestosu icin (aslinda ben denize girmeye gitmistim skimde bile degildi nukleer santraller ozaman) mersinin buyukeceli adli beldesinde bulundugum sirada bir avukat teyzenin evet koskocaman avukat teyzenin elime tutusturup bunu okurmusun dedigi, okuyup ta hemen gotumu kadinin suratina dogrultup guldurme ihtiyaci duydugum fasikullerin sahibi topluluk. tabi gozumun onunden avukat teyzenin karizmasi once onden soyle buyurdu kumsala dogru ilerledi teyzede arkasindan takip etti ilerledi yavas yavas. megavat gucleri, alfa kanali, frekans kodu gibi terimleri duyupta gulmemek elde degildi, yani sen uzaydan sana sinyal geldigini soyliyceksin birde bunun alfa kanali beta enerjisi diye sicacaksin ortaya , insan sole daha guzel kelimeler bulur ve kondor frekansi, argonot gucu felan de dimi. hersey vardi alfa kodu, rab, mevlana, uzay, gizem patlayan seker.
hesabın var mı? giriş yap