şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aşık olamamak mesela. duygusuz bir insan olarak aşık olmadığım için etrafımda ağlayanları gördükçe allaha dua ediyorum. bir karıyı sevmek gibi insanın başına gelebilecek en büyük felaketten doğamın getirdiği avantajla kurtulmuş olmam bana hafta sonu bahar sabahlarında uyanmışım gibi bir his veriyor. hayreti mucip.
  • kimsenin sizi incitememesi çünkü umrunuzda olmaması.
    ben pek beceremiyorum şahsen, becerenlere sonsuz saygılar
  • bunun hakkında düşünüyordum da ağlayamamak da bunlardan birisi. ağlamak insanı zayıf gösteriyor. sevgililik durumlarında hep terk eden oldum ama 2 tane kadın beni terk etmişti. birisi üniversite zamanında edindiğim ilk kız arkadaşımdı. aşığım sanıyordum. bi gün terk etti beni. hiçbir şey hissetmedim. üzülmedim. ağlamadım. yalvarmadım. dur demedim. o kadar donuktum ki kız bile şaşırdı. oturdu kendisi ağladı. sonraları çok mesaj attı, aradı ama hiç umursamadım.

ikincisi de beni terk ettiğinde aynısı oldu. kadın çıldırdı resmen. eline ne geçerse bana fırlattı, bana vurmaya çalıştı, evde ne var ne yok pencereden atmaya çalıştı. düşün bunu ben terk etseymişim demek ki neler olacakmış. allah korumuş resmen şerrinden.

duygusuzluk iyidir. insanların gerçek yüzünü daha kolay görmenizi sağlar. kadınları seks aracı görüyorsunuz o da sizi güçlendiriyor. yani kadınlara karşı direkt 3-0 falan önde oluyorsunuz. hayreti mucip.
  • eger bir android değilseniz hicbir zaman anlayamayacaginiz şeydir.

zira duygu denen elle tutup gözle göremediğimiz ancak hissedebildiğimiz hisler, bizi biz yapan şeylerdir. ve bir iki tane değildir.

en basitinden bazı duyguları sayalım: ask, sevgi, özlem, nefret, üzüntü, yalnızlık, bıkkınlık, tahammmulsuzluk, incinmek, birilerine ait olmak, yalnızlık arzusu, ilgisiz olma, anlaşılamamak, kendini anlatma isteği, konuşmaya ihtiyaç duyma gibi gibi gibi...

farkettiniz mi bazı duyguları türkçede tek kelime ile açıklarken bazılarını söz dizesi olarak açıklıyoruz. cunku biz, duygu deyince sadece ask sevgi özlem nefret kin gibi duyguları anlıyoruz. hayir arkadaşlar boyle birsey yok. duygularımız milyonlarca sayıda. ve bir iki değil milyonlarca duygumuz var.

siz şimdi ‘duygusuz olma’ deyince yada ‘hissizlesme’ deyince asık olmama sevememe nefret bile etmeme diye anlıyorsunuz. peki duygusuz olduğunu düşünen biri varsa bana üstte saydığım hislerden herhangi birisini hissetmediğini söylesin lütfen.

mesela ben; ask sevgi özlem gibi bazı duyguları hissetmiyorum. fakat nefret denen duyguyu kati suretle hissediyorum. ayni şekilde hicbirsey beni heyecanlandırmıyor hissiz hissediyorum bazı anlarda. fakat yalnızlaşma duygusu agir bastığında depresif ve melankolik duygular yoğunlaşıyor.

siz asla duygusuz olamazsınız özetle. tamam ask sevgi nefret gibi bazı duyguları hissetmeyebilirsiniz ama ya digerleri ? duygu denen kelimeye cok dar anlamlar yüklüyorsunuz.
  • bağlanmamak, özlememek, acı çekmemek vs.