• sonuncuyu istiklal marşı için bahçeye çıktığımda bi ergenden duydum:

"hocam siz çıkmayın dışarı. iki güneş fazla bize"

gönlümü fethetti kerata.
  • yavru bir hayvana benziyosun,ne olduğunu çıkaramadım!
  • +ne kadar abi bir mercimek bi kelle paça
    -10 lira ver yeter
    +sağol abi
    -afiyet olsun koçum

duyduğum tek iltifat koçumdur, ötesi yok.
  • (bkz: burnun senin mi)
    çok düzgün bir burnum olmamasına rağmen söylenmiş ilginç iltifat-soru cümlesi. yüz benim ama burun dedemin..
  • duyulmayan, bilakis agizdan cikan iltifat.
    "vucudun ne guzel, su yatagi gibi"
    guzel bir sey soylemek isterken sapik dumm kopf gibi bir karaktere burundum amk.
  • bir yandan gururlandırırken bir yandan da üzen iltifat olabilir. üniversitede ilk yıllarımı uzun saçlı geçirdikten sonra son seneme geldiğimde artık daha ağır bir görünüme kavuşayım diye saçlarımı kesmiştim. sınıfımda beni her gören şaşırmıştı ve olumlu yönde tepki vermişti ama bir kız arkadaş yanımdan geçerken yanındaki arkadaşına şu cümleyi söylemişti:

"aa goliath'ı gördün mü, yakışıklıymış meğerse"

yani daha düzgün bir görüntüye ulaştığım için mi sevineyim, bunca yıldır çirkindim diye mi üzüleyim bilemedim çok enteresan bir laf olmuştu..
  • senin gibi karım olsun elli milyar borcum olsun.

bir de şuna şahit olmuşluğum var;
    xxx hanım, valla at gibisiniz.
  • hemen her gözlüğün yakıştığı bir yüze sahip ben, gözlük toptancısının getirdiği gözlükleri denerken;

+"yüzün büyük ya ondan hepsi güzel oluyor."
    -"t..te..teşekkürler???!!"
  • ''heyt güzelim bee.. kilodun oluyum ostur ostur yırt beni..''

ilkokul sıralarında bizde büyük ablalara attığımız laftır, belki hala bunu söyleyenler vardır...
  • fazla düşünmeden iltifat kabul ettiğim örneği:
    ''hayatımda gördüğüm en kısa sikin hayatımın en buyuk zevklerini yaşatacagını bilemezdim''dir.
hesabın var mı? giriş yap