• yarrak var, yer misin?

sandor clegane
  • you know nothing jon snow
  • "hodor."
  • "güç,duvardaki bir gölgedir. küçük bir adamın büyük bir gölgesi olabilir" -varys
  • lannisterlar selamlarını iletti.
  • - fuck the king's guard, fuck the city, fuck the king.

"the hound"

edit: repliklerin ingilizce yazılmasına sitem edenler olmuş. anlayamayanlar için türkçe çevirisi:

-kralın koruması olmak istiyorum, bu şehirde doğdum, kralımı çok seviyorum.

"tazı"
  • your son was butchered at the red wedding, lord manderly, but you refused the call. you swore allegiance to house stark, lord glover, but in their hour of greatest need, you refused the call. and you, lord cerwyn, your father was skinned alive by ramsay bolton. still you refused the call. but house mormont remembers. the north remembers. we know no king but the king in the north, whose name is stark. ı don’t care if he’s a bastard. ned stark’s blood runs through his veins. he’s my king from this day until his last day. (bkz: lyanna mormont)
  • ohh canavar. belki de benimle daha nazik konuşmalısın. canavarlar tehlikelidir ve şimdilerde krallar, sinekler gibi ölüyor.
    tyrion

goddamit. bu başlıkta ingilizce yazmamız gerekiyordu değil mi? sizin gibi elit insanlar biz ayak takımının dilini bilmezler.
    ben de ingiliççe biliyorum taam mı!

ohh monster, perhaps you should speak to me more softly then. monster are dangerous and just now kings are dying like flies.
    tyrion lannister
  • justin massey: "şimdi geriye çekilin ki tekrar savaşabilesiniz."

stannis baratheon: "sana kalsa buradan kaçıp dar deniz'in karşısına bir ordu toplamak için geçelim dersin."

justin massey: "evet majesteleri.bittersteel'in kızıl çayırlar savaşından sonra daemon blackfyre öldükten sonra yaptığı gibi."

stannis baratheon: "bana tarih anlatma, sör. daemon blackfyre bir asiydi ve tahtı gasp etmek istiyordu, bittersteel ise piçin tekiydi.kaçtığı zaman daemon'un oğullarından birini demir taht'a oturtacağına yemin etti.bunu asla yapamadı.kelimeler rüzgardan ibarettir ve dar deniz'in ötesine sürülenleri götüren rüzgar, onları çok nadir geri getirir. viserys targaryen denen çocuk da dönmekten bahsediyordu.ejderha kayasında parmaklarımın arasından kaçtı da ne oldu? hayatını satılık kılıçların peşinde koşturarak geçirdi.özgür şehirler'de ona 'yalvaran kral' dediler. eh, ben yalvarmadığım gibi kaçmam da. robert'in varisi ve westeros'un gerçek kralıyım.benim yerim adamlarımın yanıdır."

-----------------------------------------------------

"eddard stark'ın intikamını neden alayım? adam benim için hiçbir şey ifade etmiyordu. ah, robert onu severdi. bir kardeş gibi severdi hem de, bunu kim bilir kaç kez duydum? onun kardeşi eddard stark değildi, bendim ama bana olan tavırlarından hiç anlaşılmazdı kardeş olduğumuz. fırtına burnu'nu onun için savundum. mace tyrell ve paxter redwyne duvarlarımızın dibinde ziyafet sofraları kurarken adamlarım açlıktan öldü. peki, robert bana teşekkür etti mi? hayır. kuşatmayı kırdığı için stark'a teşekkür etti. biz ot ve fare yiyorduk. robert'ın tek emriyle koca bir donanma kurdum, ejderha kayası'nı onun adına aldım. elimi sıkıp, "iyi iş çıkardın kardeşim, ben sensiz ne yapardım" dedi mi? hayır. willem darry'nin, bebeği ve viseys'i alıp kaçmasına izin vermekle suçladı beni, sanki durdurabilirmişim gibi. on beş yıl boyunca onun konseyinde oturup jon arryn'ın diyarı yönetmesine yardım ettim, ağabeyim sarhoş olmakla, fahişelerle yatmakla meşguldü. jon öldüğünde sevgili ağabeyim beni el ilan etti mi? hayır. dörtnala at koşturup arkadaşı ned stark'a gitti ve bu makamı ona teklif etti. bu karar ikisi için de iyi olmadı. gördük."

stannis baratheon
hesabın var mı? giriş yap