şükela:  tümü | bugün
 • http://www.galatasaray.org/kulup/haber/14054.php

  tbf geliştirme liginde galatasaray için tek dökmekyte.
 • basketbolda altyapı fobisi olan galatasaray için rol model, zaten takımda herkes üzerine titriyor. o da bunun karşılığını fazlasıyla veriyor. gerçekten çok iyi bir lider, boyuna göre (2.07 boyunda) çok iyi bir şutör. ancak kendisinin en büyük sıkıntısı hangi pozisyonda oynayacağının belli olmaması. 5 numara o fiziğiyle zor, 4 numara için yine kalıpsız kalıyor, üç numara için de oldukça yavaş. önünde en iyi seçenek biraz kalıplanıp 4 numara olarak yola devam etmek duruyor.
 • >>he has a very nice feel for the game and is a very good rebounder on both ends. especially he’s very effective in offensive rebounds and second chance points, boxes-out very strong. he can shoot the ball but needs to make his release more quick. arar is playing both 4 and 5 positions in his club team. however, head of the youth developement burcin badem tells eurohopes that they want to move him to position 3 too. recently galatasaray added alain digbeu to cadets as a personal trainer, coach. ı’m pretty sure thet they’re working a lot on his foot quickness, lateral quickness and also ball handling, three biggest weaknesses of him for position 3. his athleticism is average. ıs also a great rim protector, has a good block timing.

  http://www.eurohopes.com/…888/turkish-prospects-iv/
 • gelişimini büyük keyifle izlediğim genç basketbolcu. boyunun uzunluğunun yanında ayaklarının çabuk olması savunmada çok büyük avantaj sağlıyor. sıçrarken zamanlaması çok iyi, bu yüzden blok ve ribaund ortalamaları güzel. hücumda ribaundlara konsantre, nerde durması gerektiğini biliyor ve her yerden şut atabiliyor. açıkçası avrupa'da çok sevilen, her işi yapan uzun tarzında bir oyuncu (nba'de en güzel örneklerden biri kevin love). şöyle bir düşünüyorum da, bu sene a takıma çıkarılsa, bir sene ufak süreler alıp pişse çok daha iyi olur gibime geliyor. yetenekleri ortada, eğer kendini geliştirmeye devam ederse çok iyi bir oyuncu olacak.
 • kendisinde ömer aşık gelişimi var iki sene önce neredeyse sıfırken, şimdi şampiyon milli takımın en önemli iki üç isminden biri oldu. geçen sene galatasaray genç takımını neredeyse tek başına şampiyon yaptığını da hatırlatmak gerek. kendisi hücum olarak durdurulamaz bir oyuncu haline gelebilir, eğer bu şekilde üstüne koymaya devam ederse. ancak acil pozisyonuna adapte olup (4 numara), güçlenmesi gerekiyor. bana kerem gönlüm'ün gençliğini andırıyor biraz, tek eksisi savunmadaki acemiliği, bunu da zamanla atlatacaktır.
 • bugün ardarda 2 tane blok yaptı
 • iyi bir kumaşı var, ayakları yere sağlam basıyor, pota altında top aldı mı çıkıyor smaçla bitiriyor. 3 ve 4 numara oynayıp şutunu da geliştirebilirse önü çok açık.
 • önce ne olacağını kara vermesi gereken oyuncu. 3 numara mı 4 numara mı olacak. bence 4 olmalı ama net bi pozisyonu olmalı
 • ciddi aksilikler yaşamazsa bu sezon buradaki başlığına bol bol entry yazdıracak olan 1996 doğumlu basketbolcu.

  şahsen çok güveniyorum ege kardeşimize, yolu çok açık olacak inşallah..
 • küçükken kardeşim dövmüştü bunu şimdi aramız fena degil; yetenekten ziyade calışmayla geldi bugünlere.