• faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlara yardım maksadıyla açıklanan projedir.

ihtiyaç sahibi olan insanlar ile, destek olmak isteyenleri buluşturan çok güzel bir platform oluşmuş. umarım geniş kitlelere ulaşır ve fatura derdine düşen vatandaşların yükünü hafifletir.

özellikle servet sahibi zenginlerimizin #challenge akımı benzeri bir hareketle büyük yardımlarının dokunabileceğini düşünüyorum.

ibb ve sayın ekrem imamoğlu övgüleri hakediyor.

twitter linki

askidafatura.ibb.gov.tr

edit: şu anda o kadar güzel bir yoğunluk var ki, yardımsever insanlarımız ödeme yapmak için adeta yarışıyor. bu sistemi oluşturup, katkıda bulunanlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

edit 2: sadece 7 saatte yardım edilen toplam tutar 2 milyon 73 bin 580 liraya ulaşmış durumda.
    link
  • nefis uygulama.

''vatandaşa yardım görünümünde fetö faaliyeti'' gerekçesi ile inceleme başlatılmaz umarım.

çünkü chp vatandaşa el uzatan, insana dokunan, aç ve fukaralara yardım eden bir kampanya yaptığında bunlar birileri tarafından ''teröristler de böyle yapılıyordu'' denilerek karalanmaya çalışılıyor.

bakalım vatandaşa yardım edilmesinden rahatsız olanlar şimdi nasıl saldıracaklar...
  • sisteme henüz fatura yüklenmemiş,
    vatandaşa dokunan güzel bir proje.
    veresiye borcunun ödenmesinin bir başka türevi,
    destekliyorum. sisteme yüklendikten sonra bir vatandaşın faturasını üstleneceğim.

edit: ödendi
  • şimdi gördüm direkt askıdan almak için tıkladım ama henüz yüklenmemiş. helal olsun bu tip uygulamalar gerçekten şu aşamada insanları bir nebze rahatlatabilir.
  • ne gibi engellerle karşılacağını merak ettiğim uugulama.
  • vatandaşa hizmet için harika bir uygulamadır.

önce veresiye defterleri, şimdi askıda fatura. harika fikirler çıkıyor. fikri ortaya atanı, planlayanı ve uygulayanı tebrik edilmelidir.
  • faturaların yüklenmesi sonrası 1 adet su faturası ile katılacağım yardımlaşma.
  • güzel bir proje. fikir kimden çıktıysa ve kim uygulamaya aldıysa taktir etmek gerekir. ama devlet içerisinde devlet olmaz diyerek bu planı alır başkaları uygular.
  • harika fikir.
    edit: lakin manipule edilmemesi için bir şey düşündüler mi acaba.
  • ekrem başkanın bir başka süper icraatı. adam tam bir icraat makinesi çıktı.
hesabın var mı? giriş yap