• bu zamana kadar terslediğim kırdığım ve üzdüğüm insanlara bir göz atınca hakettiklerini görüp doğru davranışı yerine getirdiğim için kendimi pohpohlamıyor değilim :)
  • dışarda gayet içebiliyorken eve alkol sokmamak gibi bir takıntım var. sanki o dolaba o alkol girdiği zaman ne de olsa o an ulaşabildiğim yerde diye sürekli içerim düşüncesiyle almak istemiyorum.

ama bazen de bi olmeca olsa 3-5 shot atsam ve halıya odaklanıp kalsam diye de hayal etmeden duramıyorum.
  • sanırım artık kötü bir görümce olacağım. bu abimin eşi olan hatun doğum yapınca 180 derece değişti. böyle saçma salak tripler, en ufak bir eleştiriyi kabul edememe, aşırı alınganlık, dangalaklık, bencillik, cehalet vs. almış başını gidiyor. sanki çocuğu bana doğurdu, zorladık doğur diye tövbe esta... hayır hormondur, psikolojidir tolere ediyordum ama iyice sinir bozucu bir hâl aldı. şimdi bu fil gibi yeşil çay içiyor zayıflamak için, dedim fazlası çocuğa zararlı bilgin olsun. neymiş çocuğunu her şeyden çok düşünürmüş, bunları düşünmeyenlere söylemeliymişim. yani? ne alaka? gerizekalı mısın sen? ben yeğenim için zararlı olanı sana söylemek zorundayım, bir tek sen mi düşünüyorsun. bir de mısır gevreği tarzı şeylerle besleniyor, doktorlar yırtınıyor paketli gıdaların hepsi kanserojen diye. ben böyle cehalet görmedim, çocuğunu o kadar çok düşünüyor ki 2 aylık bebekle kuaföre gidip ombre yaptırıyor, perişan oldu çocuk kuaförlerde, kaç saat sürdüğü malum. kuafördeki bir abla dedi ki bu ortamda durmasın boya kokusu çocuğu mahveder, bunu ben de düşünemedim hemen bahçeye çıkardım. kadın çok haklı ama gelin olacak hatuna bu şekilde akıl veremezsin çünkü o çocuğu için her şeyin en iyisini düşünür (çok afedersiniz nahhhhhhhhhh diyorum) kuaförden sonra saatlerce ağladı yavrum ya çok üzüldüm içim parçalandı. ya sen daha 2 aylık annesin elbette ki yanlışların olabilir, zamanla öğrenirsin lakin insanların bunu sana izah etmesi niye zoruna gidiyor? mesela, biri benim çocuğumun iyiliği için bir şey söylese ona teşekkür ederim ama tabi ki her şeyi araştırır kendim öğrenmeye çalışırım. bu hem bilmiyor, bilene söyleyene de trip atıyor. hani kötü bir üslupla, yargılar gibi söylesem neyse. valla ağzının ortasına çakasım var acayip uyuz oldum, içimdeki cadıyı uyandırdı resmen, hamileyken beni yiyecekti neredeyse şimdi ayıldı. hayır biliyoruz canı ister yer lakin biraz da sonrasını düşün. kıyafetlerine giremiyormuş da zayıflaması lazımmış, e zayıfla ama sağlıklı zayıfla. hamileyken dikkat etme, spor yapma sonra tutuş. valla acayip sinirleniyorum bu kadına, dellenmeye başladım iyice. yeğenim adına ciddi anlamda üzülüyorum çünkü annesi tam bir gerizekalı. he bu anlattıklarım da devede kulak he, daha neler neler.

ay buraya yazdıkça da sinirlendim, soldan soldan geliyorlar tahsinnn...
  • alıp başını gitmelisin. doğru düzgün değil her şey yoluna gireceği de yok ne düzenin ne hayatın alıp başını gitmelisin, gittiğin yerden de bir süre sonra gitmelisin. gitmek olur mu bir insanın mutluluğu ? benim oluyor sözlük. mutluluğum gitmek üzerine kurulu.
  • ortamlarda hep otis redding, sam cooke, aretha franklin dinliyormuş gibi yapsam da gece tek başıma kalınca diyar pala dinliyorum.
  • ekonomiyle alakalı bir bölüm okuyorum, bu tarz bölümlerden mezun olunca cidden de ekonomist ünvanı alıyorsunuz. reis seçim döneminde bu yüzden sürekli "ben bunun okulunu okudum, ekonomistim" diyordu. bu ara ben de aynısına başladım saıjsaısa çok müthiş eğlenceli bişi. işletme, iktisat, maliye falan okuyanlara öneririm. biri parayla alakalı bişi deyince direkt fırlıyorum "ben ekonomistim ya, keynes ne sen biliyor musun?", "biz bunun okulunu okuyoruz ya, kapa çeneni, ekonomistim ben" diyorum saıjjıas çok eğlenceli bişi.
  • imla kurallarını bilmeyen insanları ciddiye alamıyorum. yani ne kadar hak verdiğim bir konudan bahsetseler bile, ilk hatalarında okumayı bırakıyorum direkt. daha "de"yi bile nerede ayıracağını idrak edememiş birinin fikirlerini hiç ciddiye alamıyorum. çok fena bir takıntı ama hayattaki tek ön yargım bu sanırım. lütfen öğrenin ya. bakın gerçekten bu kadar zor değil. tüm türkçe ve dil bilgisi öğretmenlerinizi öpeyim, öğrenin şunu.
  • sürekli, doğru zamanda yanlış insanlara denk gelmemden dolayı karşıma çıkan her insandan şüphe duymak. acaba o da mı geçici diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. bundan dolayı da karşımdaki insana yansıtıyorum ister istemez. ya böyle hiç düşünmeden, rahat bir kafayla yaşayamayacak mıyım bu konuları?
  • herkes uyudu.

erik satie acayim bari deyip, bir kucukcuk umut.

haa bu arada, bimdeki kasiyer kiz, bak sana yuruyecem yarin. yaziyorum buraya.

abi ben o son cayi icmeyecektim.zerre uykum yok saka gibi.
  • insan uyumayı unutur mu? saat 05:04 ve ben bu gece uyumayı unuttum.
hesabın var mı? giriş yap