• *konservatuvar mezunuyum.
    *bir cocuk korosunun sefiyim.
    *yari zamanli veya tam zamanli konservatuvar sinavina girmek isteyen ufakliklara ve ailelerine yol gosterebilir / calisabilirim.
    *muzik ogretmeni olan yazarlar varsa onlara tematik kitabimi onerebilirim.
    *kolej ogretmeni oldugum icin kolej ve egitim konulu destek verebilirim.
    *cocuklarinizin coksesli muzik adina gelisimi icin katkida bulunabilirim.
    *coksesli cocuk sarkilari bestelemek, gelismeye calistigim alan.
    *jingle ve enstrumantal muzikle de ugrasmaya calisiyorum. omer ahunbaydan birincilik odulu aldim compel yarismasinda. bu konuda beni gelistirebilecek arkadaslardan tavsiye ve ders alabilirim.
    *piyano caliyorum.
    örnek videom;
    https://youtu.be/w8_scbr3b34 fazil say - kumru

http://www.cocukkorosu.com/ (besiktas cocuk korosu)
    http://www.guneskaya.com/ (youtube hesabim)
  • burada "deü gsf müzikoloji" mezunu ve zor işlerin peşinde olan birisi var..yıllardır birikenleri hayata geçirmek için yakında buralara sık sık bakacağım gibi görünüyor..

nadasa bırakılmış kanal
  • 28 yıldır gitar çalip 20 yıldır profesyonel olarak müzik sektöründe çalisiyorum. onlarca album, binlerce konser çaldim, an itibariyla da bir sanatçiyla türkiye turnesindeyim. hayatimi kazandigim tek alan muzik. özellikle gitar, amfi, ses karti, preamp, mikrofon, muzik icin bilgisayar, monitör (hoparlör), yazilim konularinda bilgi alisverisine açığım. cihaz konusunda obsesif, gitar konusunda nerd olduğumu belirtmek isterim. 92 yılında üretilmiş prototip ibanezler'den en twangy tele manyetiklerine, 90'lar transistörlerinden fender lambali amfilerine sohbet etmek, bilgi alisverisinde bulunmak icin mesaj atabilirsiniz.

öte yandan muzik sektörunun prodüktörler, aranjörler, menajerler, plak sirketleri, bookerlar ve benzeri alanlari için de, muzik dünyasında yeni yeni yer almak isteyen veya sektöre yeni girmis ama niyeti ciddi muzisyenlere yardim etmek isterim.
  • geçenlerde bir arkadaşın kardeşi merak saldı diye çocuğa elektrogitar aldık. 20+ senelik tecrübem yüzünden bu görev bana düştü. gittim satan kişiyle görüştüm, aldım ayarını çektim, teslim ettim cart curt.

aradan bir hafta geçmedi çocuk bana ulaştı "abi bu gitarda şöyle böyle sıkıntılarım var nasıl çözeriz?" diye. bir baktım çocuk bulabildiği bütün sosyal medya profillerine "gitarist-müzisyen" yazmış.

öyle bir başlık burdaki de. bakıyorsun başlığa adam 30 liraya klasik gitar almış, bilgisayarına fl studio yüklemiş koşmuş buraya. "yazarların maaşları" başlığındaki gibi yine insanlara kendilerini övmek için fırsat doğmuş. adam çok sağlam vokalmiş, çok sağlam gitaristmiş. koysana kayıt delikanlı insanlar karar versin ona. bir de 6 yaşından beri şunu çalıyorum diye saçmalayanlar kaç yaşında olduğunu da yazsa, zeka seviyesi ortalaması bayağı yükselecek.

(bkz: dunning-kruger etkisi)

bizim kuşaktan yazarları da anlıyorum. 2000'lerin başındaki müziğe olan ilgi artışının kokusunu aldınız değil mi lan köftehorlar? o sıralar ne stüdyolar açılıp kapandı, ne paralar döndü hey gidi. abilerime ablalarıma saygılar. krizi fırsata çevirmek lazım.
  • 2006'dan beri bas gitar ve son 3 yıldır da elekto gitar olmak üzere , sözlükteki diğer müzisyen arkadaşlarla birlikte bir projeye vesile olur diye katıldığım başlıktır.

bu yıl tool tribute yapmak üzere bir projeyi hayata geçirebileceğimiz arkadaşlarla karşılaşma hayali kuruyorum.
    olmadı, teknik death metal ilgilisi gitarist, baterist ve vokal arkadaşlar varsa, onlarla beraber arada stüdyoya girip keyfi coverlar yaparak,
    ileride de kısmetse proje haline evrilebilecek bir birlikteliği arzu ediyorum.
    doğrusu sözlüğün bünyesinden böylesi bir oluşum yaratabilirsek de bu ayrıca özel olacaktır.
    neden olmasın...

edit : @asyousee tool tribute yapmak üzere gitarda olabileceğini söyledi,
    bu proje için vokal ve baterist arkadaşlardan heyecanla haber bekliyoruz.
  • bağlama ve gitar ile aranizdayim. biraz da ney var ama çalmak denilemez.
  • 10 yıldır elektro gitar, 17 yıldır klavye, 5 yıldır bağlama diyerek aranıza katıldığım başlıktır.
  • ekşi sözlük'de bulunan gergin ve kibirli zümre ile kolektif birşeyler yapılabileceğine inanmak için 4 yaşında filan olmak lazım.

tanım: iyi niyetli yazar başlığı.
  • yaklaşık 17-18 senedir müzikle uğraşıyorum, elektro gitar, bas gitar ve davul çalıyorum. enstrümanına hakim, yaşı 24 ve üzeri olan arkadaşlar yeşillesin. hangi enstrümanı çaldığınız önemli değil eksik kalan tarafı doldururuz.
  • şu 'zor' günlerde bu başlık çok gerilerde kalmış. müzisyen ve depresiflere, müzisyen ve bipolarlara, müzisyen ve çeşit çeşit sıkıntıları olanlara selam olsun. belki bir gün denk gelir ve güzel müzikler üretiriz belli mi olur? tanışmak üzere...
hesabın var mı? giriş yap