şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • aldığı 10 liralık kahve yüzünden çeşitli yaftalara maruz kalan tiptir.

  yönetilenin yöneteni seçtiği bir düzende eleştiri hakkı kadar normal bir şey göremiyorum.
 • (bkz: eşyayla insan tanımlamak)

  yine bir ön yargı komandosu başlığı. basit köyün yeni bir kavalcısı.

  bırakın bu taraftarlıkları. insanların sözlerine, eylemlerine bakın. söyledikleri hoşunuza gitmese de hemen düşman olmayın. dinleyin bir kez. ama en önemlisi o hakim kürsüsünden inin.
 • sivilceli ergen trollere gece gece mesai yaptıran hayali karakter. ulan o kadar boşsunuz ki; sokaktaki köpekler bile yok sayar lan sizi, görmezden gelir, havlamaz.
 • imamoğlu anap'lı aile çocuğu, sosyalist devrim gibi bir derdi olduğunu da hiç duymadım. götünüzden stereotip uydurmayın.

  (bkz: straw man)
 • anasını siktiğimin orta boy americano'su 8,75 lira. mc donald's da burger king de bu siktiğimin kahvesini kendi orta boy bardağıyla 2,50 liraya satıyor. starbucks'tan alınca oturuyor, hamburgerciden alınca yolda içiyorum. senin stereotipini sikerler puşt! a101'de indirimle 1 liraya soğuk kahve satıyorlar, onu da içiyorum. yeni nesil kahvecilerde de içiyorum, otel lobisinde bedava kahve de içiyorum, turkcell tim'de de bedava kahve içiyorum ve imamoğlu'nu işini yaptığı sürece herkese karşı savunurum. bir daha kahveyle ilgili spesifik bir çıkarım yapmak yerine stereotip yaratanları da sikeyim.

  son olarak ulan amınakoduğumun malı;
  bu starbucks denen yerde en nargileci akp gençlik kolları elemanları da takılıyor. senin stereotipini sikeyim.
 • oysa ben her zaman bigchefs'te otururken imamoğlu diyorum. veya armani'nin içinde falan.
 • türkiye'de starbucks'ı bir bok sananların, bu starbucks'ı bir bok sanma trendi üstünden birilerini yaftalamaya girişme başlığıdır.
  hayır, kahve içmek istediğimde en son tercihim starbucks. ama insanları starbucks içiyor diye yargılamak da yapılacak en gereksiz işlerden biri.
  ekşi sözlükte ona buna "çomar" diye kızdığınız kötülediğiniz kitlelerden bir farkınız olsun.
  biliyorum, starbucks'a gidenlere laf edince cool gözüktüğünü sananlardansınız, ama starbucks da başka bir mekan işte. starbucks yerine komagene'ye gitmek kimseyi daha kültürlü daha okumuş daha erdemli yapmıyor.
 • elinde pala insanlara saldıran yavşaklardan daha değerli tiptir.
 • parasını ayakkabı kutusunda saklamıyordur mesela! karısının türbanının kenarında burberry ya da başka bir markanın etiketi sallanmıyordur. eni konu aldığı 10 tl. lik kahvenin hesabı devletin bütçesinden ödenmiyordur. bilmem kaç bin liralık makyajıyla gündüz gözü ortalıkta dolanıp, babası tarafından milyonlarca liralık düğünlerle evlenmemiş, sadece kahvesini içerken kendi fikrini söylemiştir.
 • kardeş bu nasıl bir alaka nasıl bir fikir dünyan var