• tüm aklıselim uzmanlarca yumurtalara çok ciddi zararlar verebilme riski olduğunun belirtilmesine rağmen bazı hastalarına açık ameliyat yapmayı tercih eden kadın hastalıkları ve doğum uzmanıdır.
  • kadıköy şifa ataşehir hastanesinde çalışmaktadır. kendisiyle tanışıklığım yumurtalık kisti yüzünden bana ameliyat önerilmesi sayesinde olmuştur. ameliyat teşhisini koyan için (bkz: zehra neşe kavak) kisti ilaçla tedavi ederek beni durduk yere kesilmekten kurtarmıştır.

konusuna oldukça hakimdir. özellikle normal doğum yapmak isteyenlere tavsiye edebilirim. yönlendirmeleri sayesinde oldukça rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirdim. epidural anesteziye bile gerek duymadı. doğum esnasında herhangi bir kesik de açmadı. birkaç günde hiçbir şey olmamış gibi ayaktaydım. doğum esnasında bana hastası değilmişim de kendi öz kızıymışım gibi davranmasını da ayrıca hayatım boyunca unutmayacağım.

kendisine canımın içinin dünyaya gelmesindeki tüm emekleri için buradan da teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
  • beyaz-zambak-ve-mezar kadının hekimliği ile ilgili değil türkiyenin her yerinde her an olan bir sıkıntıyı gitmeyin tavsiye etmiyorum gibi çok klişe bir türk insanı edasıyla eleştirmiş.çoğu insanın çok dikkate alacağanı sanmadığım halde madem herkes tanımadığı halde insanlar hakkında ahkam kesebiliyor.ben de beyaz-zambak-ve-mezar adlı eşki yazarı hakkında atıp tutmak istedim....opr.dr.emel balkan çok başarılı bir jinekologdur. gidersiniz gitmezsiniz o ayrı ama , sebebiniz aaaa çok bekletiyorlarmış olmasın.....
  • başarılı, sakin bence yapısı gereği öngörü ile hareket eden bir doktordur kendileri yazılanların aksine.ilk gebelik heyecanı ile sorduğunuz saçma sapan sorulara sabırla ve önemlisi ciddiyetle cevap verir, hiç de hissettirmez ; ancak sonra anlarsınız ne saçma sorular sorduğunuzu.doğum yaptığım gün aynı gece 3 kere hastaneye gidip geldiğini gördüm ki insan sevmeyen bunu yapmaz zannımca. ki doktor olmak için de insan olmak gerek en başta.
    doğumdan sonra hastasının takibini yaparken ilk önce bebeği sorarak başlar lafa. laf olsun diye de sormaz öyle, gerçekten ilgilenir görürsün gözünde.
    hergün hamburger yiyerek 3.300 gr bir çocuk doğurabilirsin ama amacımız sağlıklı neslin olması olduğu için sağlıksız gıdalardan, paket yiyeceklerden, şekerden vs uzak dur diyerek beni uzak tutmayı başarmıştır.
    iyi doktordur çünkü insan seven bir doktordur o yüzden de çok çok yoğundur. çok da sallamayın yukarda yazılanları.
  • bence başarılı olmayan, tavsiye de etmediğim doktordur.

çok da sallamayın yukarıdaki yazılanları...
hesabın var mı? giriş yap