• sana yanığım ama bu ateşi harlama
    nalan.
    dizinin dibi çok güzel yer ama yaşayamam ben orada
    sen bahçesin ben kasırga
    çiçeklerin kopar burda, yapma
    nalan.
    ben karşının taksisiyim, ömrünün hay aksisiyim, olmaz
    nalan.
    bak ben yara gibiyim, gönlünde bir yara gibiyim,
    nalan.
    sal beni gideyim, ömründe bir kara meleğim,
    nalan.
    ben yara gibiyim, gönlündeki yarayı kapat nolur
    nalan.
    sen kıştasın ben boş soba, ayakların üşür burada, yakma
    nalan.
    sessiz konuş ne olursun
    ayıp olur kahrolursun, olma
    nalan.
    bak ben yara gibiyim, gönlünde bir yara gibiyim
    nalan.
    nalan.
    ben yara gibiyim, gönlündeki yarayı kapat nolur
    nalan..

klibin doğallığına, manzarasına, emir canın tatlılığına, şarkıyla uyumuna, anlatılmak istenene herşeyine vuruldum... birinin hayatına nasıl girip girdiği gibi sessizce çıktığını anlatıyor. az ve öz :)
  • "gömleğimin cebi" şarkısını heba etmiş yetenekli şahsiyet. eğer "hatrını geçtim ayılmak için içtim acı kahveni" ve devam eden kısmı nakarat olarak düşünüp birkaç kere tekrar etseydi şarkı çok daha iyi olabilecekti. şarkılarındaki söz kalitesi oldukça yüksektir. çok daha iyi yerlere gelecektir.
  • bugün yeni single'ni bir arkadaşım aracılığı ile dinlediğim müzisyen.. *

yazabileceğim çok şey var da yazmıyorum
  • nalan, farsça naliden “inlemek” sözcüğünden geliyor. inleyen demek.

yani gönlünde bi' yara gibiyim nalan derken çok şey söylüyor aslında...
  • söz yazarlığı, tarzı ve name(kafa sesi) yeteneği sayesinde daha fazla tanınmayı ve dinlenmeyi hakediyor ki öyle olacak gibi.

nalan ve defoluyorum parçalarını arka arkaya dinleyince aslında nalan'ın kendisi olabileceğini düşünüyorsunuz. :)
  • nalan adli calismasini dinledim, klibini izledim ve dedim ki sen bizimle tasak mi geciyorsun? sadece soruyorum.

bu arada nerede okudum nereden duydum kesinlikle hatirlamiyorum ama nalan uzerine en cok siir yazilan isim sanirim. akil hastanelerinde de olabilir. ne alaka demeyin aklimda oyle kalmis.
  • müzik kutusundan beri severek takip ediyorum. umarım daha birçok güzel şarkısını dinleriz. güncel olarak nalana da fena sardım.
  • nazan öncel tarzı komik sokak argosunu edebiyatla buluşturan söz yazarlığına hastayım, bunun üstüne besteler de çok iyi ve müziğini hissederek yaptığı çok bariz ve kendisi de bana çok egosuz geldi. umarım cover’cılar furyasına kapılmaz ve ürettikleriyle yürür, ve sanırım amacı da bu, yaptıklarına güveniyor. ayrıyetten lgbt onur haftasını kutlamasını takdire şayan buldum, ülkede heteroseksüel erkek ünlülerde nerdeyse hiç görmediğim bir hareket bu.
  • nalan şarkısına bayıldigim.. adam 'sorun sende degil bende' yi duygusal sekilde ifade etmiş. :/
  • başarılı buluyorum kendisini. özellikle kaptan şarkısını dinlerken az efkarlanmadım.
hesabın var mı? giriş yap