• gezi olayları'nın erdoğan'ı devirmek gibi bir gâyesi falan yoktu, dediğim durumdur. neyse entry içinde çokça "hayin" kelimesi geçiyor, o yüzden dikkate bile alamıyorum. ama buraları ciddi okuyan ak kardeşler varsa; gezi'ye bok atamayacaksınız, gezi'yi size elletmeyiz... ;)
  • emperyalizm tanımına takla attıran fikir.
    kim kimi neden devirecek, anlayan varsa beri gelsin.
    temel iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset tarihi okumadan emperyalizm terimini kullanma ukalalığına ne demeli, bilemiyorum.
    evet; bunları okumazsanız, emperyalizmi götünden anlarsınız.
    sonra böyle abuk sabuk başlıklar açarsınız.
  • emperyalizm; demokratik bir hukuk devleti, güçler ayrılığı vs. gibi durumlar yerine koca bir milleti tek adama bağlayıp, o tek adam üstündeki etkisiyle çok daha etkin olacağından yanlış önermedir.
  • şu iki yazıyı okuyan kişi, meselenin böyle olmadığını görecektir (tabii kör gözlü bir hüüülooğcu değilse)

https://www.hkp.org.tr/10422-2

https://www.hkp.org.tr/…ail-gunbegun-insa-ediliyor/
  • aslında emparyalizmin erdoğanı devirme gibi niyeti yoktur zaten aksine ondan beslenir
  • yeni nesil emperyalizmin (veya bir başka deyişle şirketokrasinin - globalistlerin) çaptan düştüğü ve bir takım ortadoğu liderlerini, hatta berlusconi'leri ve sarkozy'leri yedikten sonra erdoğan'ı deviremediği doğru olmakla birlikte, erdoğan'ın ülkeyi şaha kaldırdığı fikri külliyen yanlıştır.

globalistlerin suriye ve türkiye'de çuvallaması ve erdoğan'ın şaşırtıcı direnişi; trump, maduro, putin vb. gibi bir çoklarının da fırsatı görüp ekstra güç devşirmesine neden olmuştur, doğru.

ancak erdoğan her yaptığı işi doğru yapıyor olsaydı dahi ülkeyi şaha kaldıramazdı çünkü ilk iktidara geldiği dönemin aksine rüzgar artık ters yöne doğru, epeyce de şiddetli esiyor. erdoğan'ı yiyemediler evet, ancak lideri deviremeyince faturayı devlete kesip bütün türkiye'yi izole edecek ve ekonomik açıdan yıpratacak bir pozisyon aldılar. erdoğan ise bu koşulların kendi iktidarı aleyhine oluşturacağı güçlükleri aşabilmek için yapmaya mecbur olduğu şeyi yapıyor ve gücü tek elde toplayarak ülkeyi bir nevi savunma pozisyonuna sokuyor.

şartları zorlamaya devam ediyorlar kısacası, ancak 15 temmuz'un ardından içeride oynatabilecekleri pek bir piyon kalmadı ellerinde. (pkk hala var ama, artık bunların tepesine binmek için avrupa ile istişare etmediğimiz için pek etkili olamıyorlar.)

hamleleri tükendi yani. bu saatten sonra ya erdoğan ile oturur paşa paşa anlaşırlar. ya da ekonomik müdahale, olmadı doğrudan dış müdahale ile sonuç almaya çalışırlar (yerse)

muhtemelen ekonomik silahı da kullanıp deviremeyince bir şekilde anlaşacaklardır. aksi bir yaklaşım üçüncü dünya savaşının fitilini tekrar söndürülemez şekilde ateşleyebilir zira.

dipnot: son 5 yılda yaşadıklarımıza bakıp "türkiye'ye dışarıdan müdahale edilmiyor ya, götünüzden dış güç uydurmayın" diyecek kadar naif olan varsa; pembe gözlüklerini çıkarıp, pembe götünü de alarak yurt dışına yerleşmesini tavsiye ederim.
  • peki.
  • emperyalizmin has adami oldugu icindir.

(bkz: irak savasi)
    (bkz: suriye savasi)
  • (bkz: kardeş kafan güzelmiş)

ne desem bilemedim, allah reisimizi başımızdan eksik etmesin, emperyalizmle savaş için ne yapsak hendek mı kazsak, buradan okçu tepesindekilere sesleniyorum, emperyaller kaçsa bile, inmeyin, nargile söyledim, takılırsınız. bu arada 3. hava alanı için ayet gelecekti ne oldu ona?
hesabın var mı? giriş yap