şükela:  tümü | bugün
 • balya balya kutu kutu euro ve dolar için ülkesini satar bu köpekler.
  fiyatları en son 50 milyon euroymuş diye duyduk.
 • bir insan nasıl bu kadar şerefsiz olur anlaşılır iş değil. trollük de bir yere kadar yahu. cebinde 50 tlsi yoktur 50 milyon euroluk rüşveti savunur, bir de kendi gibi gerizekalı olmayanlara da hakaret eder.
 • başlığı açanın silme ihtimali yüksek olduğu için önce bir ekran alıntısı:
  https://i.hizliresim.com/2e31kq.jpg

  yorum: türkçe öğrenirse bize bir şeyler anlatabilir
  (bkz: faşizmin önde gidenleri oldukları)
 • ulan bunların yediği tokadı eşşeğe atsan özür diler bunlarda bir gıdım gelişme yok.

  bir de evrim yok derler bu amına kodumun primatları. senden ala ispat mı var?
 • wine cok icmis herhalde
 • ahlaksızlıkları ve açgözlülükleri yüzünden boğazına kadar pisliğe batıp sonunda iktidarlarını sürdürebilmek için emperyallerin isteklerine boyun eğen üçüncü dünya ülkelerinin siyasileridir.

  biz niçin kendi cebimizden harcayıp suriye sınırını komple mayınlardan temizledik, sonra da duvar örmek zorunda kaldık? suriye'nin üniter yapısına müdahalenin orda bir özerk kürt devletine yol açabileceğini düşünemeyecek kadar salak mıydık? kuzey ırak meselesinde de bir koyup üçün birini almamış mıydık? gerçekten halep'i tr'ye bağlayacağımızı mı düşündük? ülkenin tarımını, hayvancılığını nasıl bitirdik? orta asyadaki gibi gölümüz mü kurudu? ülkenin petrol ithalatından doğan döviz çıktısını tek başına karşılayan fındık ihracatı nasıl söndü? fiskobirlik'e fbi mi operasyon çekti? daha bi sürü ihanet vakası sayılabilir? bunları siyasilerimiz bilinçli mi yaptı? yoksa kendi tezgahlarından gözleri uzak tutabilmek için emperyallere razı mı oldular?

  işte bunun için temiz siyaset önemli.

  ecevit de abd'ye gerektiğinde postayı koydu. ama onu indirebilecekleri yolsuzluk dosyaları yoktu. bu nedenle ülke ambargo yedi. hani bazı şerefsizler seçim propogandası yaparken o dönemi "millet gaz kuyruğunda bekliyodu" falan diye aşağılayıp şimdi birlik beraberlik masalları anlatıyorlar ya, işte o dönem. ama o ambargo döneminde ne kimse soğuktan donarak öldü, ne de açlıktan. ama bu dönemde ikisine de bolca örnek yaşadık.

  ahlaksız, namussuz, şark kurnazı siyasetçilere arka çıktıkça emperyallerin oyuncağı olmaya devam ederiz. çünkü bunlar asla" ya biz de çok ileri gittik, bu gariban halk bizi yine de destekledi. artık bu işlerden vaz geçelim" demezler, diyemezler. çünkü öyle pis bi ilişkiler ağına gömülmüşlerdir ki artık dönüş mümkün olmaz.