• yazdıklarını tesadüfen gördüm ve inanamıyorum. bi insan aptal olabilir kötü olabilir ancak ikisi beraber birleşince böyle bir ürün çıkmış demek ki. başlığına yazıp popülarite kazandırmak istemem ancak okuyanlar bilsin ki, bu adam doğru adam değildir. ufacık bir çocuk ölümünü bambaşka yerlere bağlamaya çalışan merhametsiz adamdır
  • rabia naz olayıyla alakalı değil, çoğu konu da sadece kendi görüşleri olarak paylaşması gereken şeyleri,gerçekmiş diye pazarlayan üstüne de gazeteciyim ben dümenini kullanıp kendini afişe etmeye çalışan bir tip...
    realitesini öğrenince de tıpış tıpış özür diler.

kısaca:(bkz: sallanereyegirersegirsin)
  • aldığı paranın hakkını vermeye çalışan ak fetöcü.*
  • 11 yaşındaki bir çocuğun katillerini korumak karşılığında ne almış olabilir merak ediyorum?

zalimlere yandaşlık yapan daha beterine maruz kalsın.
  • yakın zamanda bu tür mal bir kitleyle aynı kefede olmamak adına muhalif olmayı bırakabilirim.

emre erciş kimdir nedir tanımam etmem, fetöcü ya da akpli olabilir, mit ajanı bile olabilir iddia edildiği için söylüyorum. umrumda değil.

son zamanlarda rabia naz vatan cinayet'i ile ilgili twitter paylaşımlarından sonra haberdar oldum kendisinden ve takip ettim. (başlığa yönlendirsin diye cinayet dedim yoksa bence şüpheli ölümdür) rabia naz vatan'ın ölümü ile ilgili bilgilerimizin kaynağı elinde dosya bulunan baba ve onun iddialarıdır dolayısıyla karşı argumanı ya da olayın başka ne tür olabileceği ile ilgili bilgimiz yoktu. bu adam olayı kronolojisini ya da tartışmasını ortaya koyunca ben olayın başka türlü de olabileceğini düşünür oldum. babanın olay ile ilgili ciddi dezenformansyonu ve manipulasyonu olduğunu da bu ikili arasındaki tartışmalardan öğrendim. hatta babanın twitter üzerinden medyaya servis ettiği her türlü iddanın da asılsız olduğunu ve her seferinde meselenin pek de öyle olmadığını gördüm. isteyene yazarım ama okumayacaksınız zaten gerek duymadım isteyen twitter'ı açar okur.

benim meselem şurda takılıyor; hak aramak derken bilincimizi neden bloke etmek zorundayız. bakın bu tür olaylar sonrasında gerçekten hak arayan bir adam çıkarsa inancımız o kadar sarsılacak ki yardımımıza ihtiyaç duyan birisini yalnız bırakabileceğiz. hak arama derdimiz hak arama obsesyonuna dönüşmemeli. bunları neden buraya yazıyorum? benden önce başlık altına yazmış kişilerin yazılarının içeriklerinden milyon tane de twitter da var. hiç bir içerik üretmeden, "aktrol, satılmış, fetöcü, yalaka" bu tür sallamalar başlıyor. ya olabilir ama gel ve bir bilgiyle de ki bu adam için bak sen böyle diyorsun ama yanlış bilgi veriyorsun öyle olmamış, bak böyle olmuş. tartış, yanlışla, ispatla... mesela adam tutanak üzerinden bir yorum yapıyor, sen de çık ve de ki hayır bu öyle yorumlanmaz.... ama hayır hiç bir bilgi ya da karşı argüman sunmadan kimseyi çocuk katilini koruyan cani ilan edemezsiniz. haksızlık bu...

adam bunu iddia ediyor ama yalan paylaşım yapıyor o olay öyle olmamış demeden kimseye saldırmamanızı öneririm, bu olay neticelendiğinde büyük hayal kırıklığı yaşayacaksınız.
  • bu herifin çözmek için uğraştığını iddia ettiği ama bulandırmaktan başka bir iş yapmadığı davada; uzun atlamayla ya da ağaçların arasından sırt üstü sürünerek intihar etmediği belli olan bir minik yavru var. intihar olmadığı ve intiharsa bile bu şekilde olmadığı belli.

bu noktada babanın kendi çabalarıyla oluşturduğu bir gündem var. baba kenara çekilse çoktan üzeri kapanmış bir dava olacaktı.

siyasi veya değil birbirlerini koruyan, iyi niyetle veya değil sürekli ifade değiştiren ve kaçan kişiler var.

baba elinden geldiğince bu davanın peşinden gidiyor, aslında bu babanın görevi değil. devletin polisinin savcısının yeri gelirse milletvekilinin ve bakanının görevi.

baba zaten emin olsa kimin yaptığından bu şekilde uğraşmaz. çocuğu canice öldürülen biri adelet gelmeyeceğini görürse hapisten veya cezadan korkmaz.

kızın intihar etmediği belli. baba burada cevap arıyor, ve cevap ararken önünü kapatanlar olduğunu görüyor. biz de görüyoruz.

babanın önünü kapatanlardan biri de bu başlığına yazdığımız yaratıktır.
  • davayı sulandıracaktı. davanın altında kaldı. yok öyle belgeli gazetecilik deyip eline verilen belgeleri sunup algı oluşturmak emre efendi. bu topa girmemeliydin. mazlumun ahı çıkar emre, hem de aheste aheste.
  • hala eline verilen belgelerle algı oluşturmaya çalışıyor rabia naz cinayetinde. girme bu topa! kamuoyu bunun faillerinin korunduğuna ikna oldu. hatta olayın meydana geldiği eynesil'de başkanlık el değiştirdi. eynesil'deki halk, ne olduğunun farkında ki belediye başkanlığı el değiştirecek kadar tepki ortaya koydu. sen twitter'da algı kasıyorsun. cinayeti kimse ört bas edemeyecek. ve baba kahraman olacak. yarın biri bunun sinema filmi yapılırsa senin gazeteciğini de işleyecektir mutlaka, işlemelidir de tarihe not düşülmesi adına...
  • ben emre erciş twitterlarını ve babanın yanıtlarını kaçırmadan okumaya çalışıyorum. adamın kim olduğunu değil de ne söylediğine bakarsanız daha iyi olur, sonuç olarak amacımız bağcı dövmek değil di mi?

mesela belgeler üzerinden algı oluşturuyorsa, söyleyin hangi yalan belge üzerinden hangi algıyı oluşturmuş tartışın bu konuyu. babanın cevaplarına bakın mesela karşı argüman var ise babanın nasıl savunması var.

ben dosyayı ve ifadeleri, emniyetin araştırmalarını görmek için faydalı buldum adamın topa girmesini. dosyadan anladığım kadarıyla da babanın araştırılmadı dediği tüm iddialar emniyet ve savcılık tarafından ciddi alınmış ve araştırılmış.

hatta kanunen somut delil yok ise yapılamayacak olan telefon dinlemeleri ve deşifreleri bile babanın şüpheli olarak iddia ettiği kişiler üzerinden somut delil olmadan yapılmış. bu esasında insan haklarına ve özel hayatın gizliliğine ters. bunun dışında yürüyen bir dava var iken meclis araştırma komisyonu kurulması da hukuken yanlış bir karar ancak babanın isteği üzerine kurulmuş.

arkadaşlar bu olay kennedy suikasti falan değil ya. bütün ülkenin babaya garezi yok, o sikimsonik insanları korumak için böyle kusursuz bir düzenin kurulma ihtimali yok. bazen babanın beni takip ediyorlar diyen biri olduğunu ülkenin tüm kurumlarının da hayır seni kimse takip etmiyor diye ikna etmeye çalıştığını düşünüyorum.

mesela bir örnek vereyim, babanın şüphelendiği adamın ifadesinde, adam olay anında orda olmadığını şahitlerle ispatlamış, bir de tesadüfen video kaydı varmış onu da delil olarak sunmuş savcılığa. bu adam hukuken suçsuz olmaz mı? ama baba ne diyor? video kaydını emniyet değiştirmiş, tarihle oynamış.

çok merak ediyorum, video kaydı bulunsa baba diyecek ki montaj bunlar. adamı kesinlikle hiç bir somut veriye inandıramıyorsunuz, kafasındaki senaryoyu ispatlamaya çalışıyor, öyle bir senaryo ki sanki camdan izlemiş gibi detaylı anlatıyor, ama kendisinin bu kadar detaylı anlattığı senaryoya ait tek bir delil tek bir görgü tanığı yok. varsa siz söyleyin ben göremedim.
  • nerden bulaştırdılar beni buna diye dert yanacağın günler uzak değildir. 'rabia naz' artık türkiye olmuştur. adaletsizliğe, haksızlığa verdiğin destek her yerden akmakta. altında kalacaksın.
hesabın var mı? giriş yap