• bir atatürkçü olarak güldüğüm şakadır. linç cığırtkanlığı yapmanın anlamı yok.
  • bu da çıkar şimdi: ben atatürkçüyüm aslında, der.
    ofansif mizah ne zaman anlamlı olur? söyleyeyim: şu anki iktidara dokunacaksın, islamcılara dokunacaksın. bunu yapmaya cesaretin yoksa, ofansif mizah yapıyorum, demeyin. zaten baştaki adam ayyaş demiş. ondan bir farkın yok.
  • acı acı saçmalamanın adı artık stand-up sanırım.
    iki cümleyi bir araya getirememeyi ve keş olmayı havalı sayan bir gerzek ve arka planda boş laflara sarsılarak gülen kezbanlar... enteresan bir ortam. umarım izlemek için para vermemişlerdir.

tek sözüm var, iğrençsiniz ibneler
  • emre günsalin kim amk? nerden buluyonuz bu çaycı çıraklarını anlamıyorum ben. krallar meydandan çekilince meydan çomarlara kaldı vallaha. bizim zamanımızda cem yılmazlaaar, beyazlarrr, okan bayülgenlerrr süslerdi ekranları. hele ki radyo zamanlarımız vardı b. dönem sene 92 lerde levent erim, hakan gündüz, romina hey gidi hey. oğlum hayatı biz yaşamışız, siz ıskaladınız yeminle diyorum bak. vasatın bu kadar kabullenildiği bir dönem daha görmedim.
  • onca yapılacak espri var, atatürk büstü üzerinden espri yapmaya çalışıyorsun. ne gerek var amcık ağızlı
  • abartmaya gerek yok. siz bunları abarttıkça malum kesim de tayyoru abartıyor. bırakın en azından mizah kaliteli kalsın. ayrıca "saltanatı kaldıramıyorsan neden içiyorsun?" da komik bir cümle.
  • basitçe yazıyorum gazi paşam ile uğraşının "çocuğu olmaz", kısa vade ya da uzun vade de bunu yaşayarak bizzat öğrenirler.

tarihten günümüze örnekleri mevcuttur, başka yere çekeceklere şimdiden yanıt olsun, bu kadarını da yazmazdım ya neyse.
  • bir baska zavalli sicmigidir. hayatinda hic bir bilgi birikimi olmayan, kendini gelistiremeyen zavallilar icinde mutlaka, mizahi da cok kolay bir sey bir sey olarak algiladiklari icin; "aaa ben bunu yaparim" diye ortaya atiyorlar kendilerini. kendilerini rezil ve kepaze etmekten baska bir basarilari olmuyor.

mizah denilen sey yüksek zeka ve kabiliyet gerektirir.

`"cok da seyy bilmiyoyum hayati hakkinda,mevlanin gey olduguuunu biliyorumuummm, sirf olmamasindan daha komik oldugu icin, mevlana ve sems. bence coohk iyi."`

"alkoliklere en büyük alkoligi gösteriyorlar keh keh keh."

bu nedir be? olum bu ülke top yekün mü kafayi yedi lan? bu kadar ucuz, bu kadar ebleh nasil olabiliyorlar lan? bu nasil bir bosbogazliktir?

bu hayvanin yasindayken ben, divan-i kebir'i ögrencilik halimle binbir zorlukla tek tek ikinci el cilt cilt almis, satir satir okumustum. acaba bir feyz, acaba nasil bir kazanim elde ederim diye. anlamadigim yerleri defalarca okuyup, bir seyler kapmaya calismistim. lugatimin bile gelismesine vesile olmustu. ordan nice güzel sözler paylasabilirim. ama simdi bunun ne yeri ve zamani. veya mesnevi, olmadi sems'e yazilmis iki hayat dolu, ömür dolu söz. duygular adina bir ömür düsünülmüs, akil yorulmus ve rafine edilmis düsünceler, duygular.

daha dün sengör'ün laflarina "ama o diskisini yemis yeaaa" diye zavalilara bakiyorduk bugün bir de bu cikti.

insanlarin nitelikleri var lan, o isimleri mahlaslari alabilmeleri icin cok özel nitelikleri var. üstüne kitaplar dolusu yazilacak, bir ömür boyu düsünülecek fikirler var.

sizin bu kisilerden yaptiginiz cikarim bu mudur lan? sizler nasil bir zavallisiniz be? komik mi oldugunuzu saniyorsunuz. evet acinacak derecede komiksiniz. bu arsizlik kimseye bir sey kazandirmaz, ancak kendinizi rezil ve kepaze edersiniz.

ulen sirf atatürk'ün okudugu kitaplari okusaniz, nelerin altini cizdigini orjinal metinlerden takip etseniz. ve o dönemin dünya tarihini arastirip okusaniz, hic bir sey olmasa bile böyle kocaman adamlarin nasil bir bakis acisi ile dünyaya baktigini görebilirsiniz.

ama ben mümkün degil ihtimal dahi vermiyorum bunlari yapabileceklerine. bunlar ne kendi dillerini bilirler, ne bir kac tane ama adam gibi yabanci dil ile muhabbetleri vardir. dil bilmezler, medeniyetten, kültürden haberleri yoktur, kalkiyor bir de mizah yapmaya calisiyorlar.
    oglum sizler ac köpeksiniz lan, et yiginlarisiniz. mizah yapacak ne donaniminiz, ne niteliginiz var. korkarim hic bir zaman olmayacak da.

bu kisi de mizah zaten yapamiyor da, baska konu, baska kisiler mi kalmadi lan? nedir lan bu türbinlere oynama hevesi, hep büyük isimleri malzeme yapamalar falan.

adam olun lan biraz, zaten bir boka yaramayacak zavalli bir hayatiniz var. bari adam taklidi yapin lan.
  • linç edilecek bir sebep göremedim. atatürk alkolik miydi?
    evet. sorun ne?
    alkolik demek hakaret mi?
    yaptığı espriler dökülüyor orası ayrı.
hesabın var mı? giriş yap