• öncelikle (bkz: entelektüel)

türkiye'de en yüksek 4. tiraja sahip olan gazetenin yapmaması gereken bir hatayı içeren haber.

haberin içeriğine gelirsek, türkiye'deki mevcut iktidarın ve onun tabanının bakış açısına yönelik yapılmış popülist bir açıklama. aydınları ötekileştirerek halk çocuğu imajı çizmeye devam edin bakalım. "ne yapsak da bu halkın kültür seviyesini bir nebze yükseltsek" demek yerine "ne yapsak da cehaleti yüceltip aydınları kibirli göstersek" demeye devam edin. bu taktik son 14 yıldır çok tuttu, nasiplenmeyen kalmasın.

debedit : (bkz: cansel buse kınalı)
  • parakumandan'ın meşhur twitini hatırlatan bir açıklama olmuş.

bunlar resmen osuruğa, bayağılığa gülmeyen insanları entelektüel sanıyor.

bir de komedyenin amacına dair beylik laflar etmiş. bunlara göre louis ck, george carlin, bill hicks falan komedyen değil.
  • iki film beğenmemek böyle adamların gözünde ötekileştirilmeye yetiyor demek. hemen entel dantel. bunun temelinde beğeni de yatmıyor. kendisiyle aynı tarafta olmamanın verdiği can sıkıntısı yatıyor. beğenirsek normal, beğenmezsek öteki oluyoruz.
  • sahan gökbakar'in aciklamasi. sabah gazetesine yapmis. komik olmayan filmlerine gülmüyoruz ve bunu söylüyoruz diye entelektüel olduk.

http://i.imgur.com/dfhdlli.png

"ben bu yaptığım filmlerin hepsini türk izleyicisine yapıyorum. dolayısıyla söylediğim gibi herhangi bir tarafa göz kırpma veya bir entellektüel grubu tatmin etme gibi bir amacım yok. benim tek amacım insanları güldürmek. çünkü komedyen birisinin amacı bu olmalı."

edit: entelektüel kelimesini entellektüel sekilde sunan sabah gazetesinden kopyala yapıştır yapıp yazım hatasını aynen almışım. kusuruma bakmayın.
  • nah çekerek ve osurarak film yapman zaten hedef kitleni belli ediyor şahancığım,
    ekstra açıklama yapmana gerek yok... biz seni anlıyor ve yapısal olarak parçalanıyoruz...
  • başarısız iş yapan,
    kolpalık yapan,
    az emek çok para kazanmak isteyen herkes

akp jargonu kullansın. ne güzel dünya ya, vallahi harika.

ayrıca, o tek "l".
  • caka satmak gibi olmasın ama, daha başlığı okuduğum anda malum zat tarafından sarfedilen bi cümle olduğunu anladım.

savunma mekanizması buna denir işte.
  • enetelektüel olduğumu iddia edecek değilim lakin şahan gökbakar ve muadillerinden zerre hazzetmem. değil komik bulmayı, görmek bile beni irrite ediyor. çünkü kötünün tasviri hoş bir şey değil.

ancak bu laf asıl recep ivedikçi kesim için ağır olmuş. tabi bunu anlayabilecek kapasiteleri yok, orası ayrı.
  • sevimsiz bir şahan gökbakar sözü. ama kendisi artvin cerattepe direnişine destek verdiği için bu seferlik görmezden geliyorum, yüklenmeyeceğim. yazık ://
hesabın var mı? giriş yap