şükela:  tümü | bugün
115 entry daha
 • şimdi buuu "eski foça mı yeni foça mı" diye dallama bi soru var ya. onu anlatıcam biraz..

  arkadaşlar sikicem şu gerzek soruyu sormayın artık ya. fakir misiniz nesiniz anlamıyorum ki? yeni foça dediğiniz yer aliağa ile bizim "foça/reha midilli" dediğimiz elit bölge arasında bir tampon bölgedir. sanayi sitelerinin artıklarından foçamız etkilenmesin diye o yöre halkının lojmanlarının bulunduğu denize yakın yerleşim merkezinin adıdır y.f. çöl gibi uçsuz bucaksız belediye plajında balık istifi gibi dizilip donla şalvarla güneşlendikleri yerdir. şile'nin yandan yemişi diyebiliriz.

  oysa gerine gerine "foça'da oturuyorum", "
  ismet paşada villam var
  foça'da teknem var"

  vb.. denildiğinde sadece iki şey akla gelir, "büyükdeniz" ya da "küçükdeniz". demek ki bu arkadaş ya "büyük deniz reha midilli caddesi reha midilli sokak no reha midilli"de ya da "küçükdeniz reha midilli caddesi reha midilli dayanışma merkezi yanı kat:reha midilli daire no:reha midilli"de oturuyordur.

  sahibinden'de de görüyorum ilanlar vermişsiniz foça diye açıyorsun ana?!?! 800 liraya kıyamet kadar ev ilanı. ulan 800 liraya foça'da ev mi kaldı hahahahah. alayı: "y.f'da bilmemne koyunda foçaya 5dk mesafede" yazmış (ama roketle).

  arkadaşlar girne'de oturan adama "yeni girne mi eski girne mi" diye salakça soruyor muyuz. eee!?! o zaman foçalıya da sormayacaksın.

  foça foçadır aq. öğreneceksiniz bunları.
28 entry daha