• erasmus'a gidenlerin uyması gereken sayısız yazılı olmayan kural vardır. bunlardan bazıları şunlardır:

-hometown bilgisi binilen trenin hızıyla doğru orantılı olarak değiştirilmeli.
    -yabancı gazeteyi le café'de okurken "farkına varmadan" çekilmiş fotoğrafı profil resmi yapmalı.
    -gidilen her yerde çoook eğleniyorken çekilen on binlerce fotoyu paylaşmalı. gece gündüz paylaşmalı.
    -erasmus'a gittikten 2 hafta sonra türkiye'deki sevgiliden ayrılmalı.
    -erasmus'ta edinilen arkadaşlarla duvar üzerinden native speaker gibi gramere özellikle dikkat etmeden konuşmalı.
    -türkiye'de geceleri asla dışarı çıkmayıp orada her gece partilerde kusulmalı.
    -şahıs erkekse onu aynı anda iki yabancı kız öpüyorken çekilmiş profil fotosu kullanmalı.
    -yabancı dil kursu reklamı gibi zencili,çekikli,araplı, fransızlı arkadaş grubu yapmalı ve bu grupla gidilen her yere event açmalı-yüzlerce fotoğraf yüklemeli.
    -sıçmak için bile event açılmalı.
    -türkiye'de karşı cinsle alaka olmasa bile erasmus'ta skor yapmaya kasılmalı.

özet geç piç diyenler için:
    http://www.funnypictures.net.au/…ourist-photos1.jpg
  • facebook hesabi kapatilmali. zira elin universiteleri bizimkilere benzemez, adamin gotunden kan alirlar kamil kan !
  • " facebook mu ne facebook'u facebook ne la ? " diye bi iki saniye durup düşünmek olmalıdır en temizi.

hayır yani afedersin te mına koduum avrupasına gitmişsin hala mı facebooktasın be bilader, anlamadım ki ben seni. garip açılı fotoğraf çekmekten sağı solu göremeden, boyun fıtığı olup gelicen geri. teeey tey. adamların rönesans yaptığı, konçerto bestelediği yerde bizim ibişin yaptığına bak hele. itlik soytarılık.
  • - jajajajaja diye gülmek.

- erasmus bitimine yakın öfff bitiyo yaaa fakdisşit!! şeklinde post atmak.

-4square'in kölesi olmak.

ha tabi bakış açısı, babam sağolsun diyen de var, kıskananlar çatlasın diyen de mevzuyla ilgili.
  • facebook'ta sizi takip edenleri mutlu edecekse eğer, aşağıdaki adımlar uygulanılabilir.

- erasmus'a gidildiği asla ve asla duyurulmamalı
    - gidilen okulda sadece türk öğrencilerle takılınmalı, zenci, asyalı, arap ve aşırı sarışınlardan özellikle uzak durulmalı, beraber kadraja girmekten kaçınılmalı
    - yurt - okul - kütüphane - yurt döngüsü içinde yaşanmalı
    - sevişeceğiniz olsa dahi sevişilmemeli
    - mümkün mertebe facebook hiç kullanılmamalı, sadece özel mesaj atmak için girilmeli.

ikinci bir seçenek de facebooktan amansızca takip eden arkadaşın eğer ki bağlantıda kalmak istemediği insanlar varsa listesinde, arkadaşlık listesini gözden geçirmesi, ya da geçirmemesi olabilir. tamamen kendi tercihidir. neticede arkadaşınız zorla resimlerime bak benim demiyor (umarım).
  • gidemeyenlere haset yapın ya da yapmayın. ne bok yiyorsanız yiyin amına koyım banane, ama gelirken freeshoptan bi karton lucky strike getirirseniz hayır demem.
  • - erasmusa gidilen ünversite facebook - info bölümüne eklenmeli (orda senelerdir okumuş veya bir halt etmiş havası vermeli çünkü).
    - koridorda yürürken görülen nobel almış elemanlar hemen status kısmına yazılmalı (tanışıp kaynaşmış havası vermek için).
    - ders dışı sosyal aktivitelerde çekilmiş fotolar albüm halinde basılmalı ('ders yüküm çok ağır ama ben yine de vakit bulup sosyal çevre de yapıyorum aynı zamanda' ayakları).
  • ne kadar çirkin yabancı varsa sokaktan toplayıp fotoğraf çektirmek . ya abi taaaa fransaya gittin eli yüzü düzgün bi tanecik arkadaş bulamadın mı ?
    nerden buluyosun sivilceli anglo-saksonları , gözlüklü japonları ? . bi tane delikanlı bi arkadaş edin lan .
  • her sehir degistirisinizde "x'ten sevgilerle :)))" yazin ki gittiginizi gormeyen kalmasin. hayir kiskanmak degil, ben de yurtdisindayim ama her ay bulundugum yerin reklamini yapmiyorum facebook'lardan. 1 yil oldu yurtdisinda oldugumu yeni ogrenen arkadasim var. yaa. cem yilmaz'in "bana ne, sana ne" muhabbeti gibi.
  • yarım dönem gittiğiniz okulu sanki eğitiminizi orda yapmış gibi gösterin. mesela evladımız edinim üniversitesinden mezun ve 2010 yüksek lisans mezunu olacak olsun, isveç ehlen öjerstaam üniversitesine bir dönem gitsin. facebookta eğitim bölümü şu şekilde olmalıdır:
    lisans: edinim yunivörsiti 2008
    y.lisans: ehlen öjerstaam uni 2010

o değilde ben erasmustayken facebook çok yoktu, böyle nispetli, @li statüsler update edemedim ona yanıyorum ya.
hesabın var mı? giriş yap