• yazıda belirtilen " türk'ün" ifadesi yerine " arap'ın " ifadesi kullanılmalıydı...
    mesela alfabe türk'ün değildi.
  • eğitimli çomarın zırvası da hiç çekilmiyor.
  • ata'm zamanında bu arap dölü artıklarının dedelerine nasıl koyduysa acısı hala torunlarının dilinde.

kudurun mk arap sevici yalaka çomarları, burası türkiye cumhuriyeti eğer çok seviyorsan arapları ziktir git çöllerinde yaşa.
  • dört harfle yanıtlanması gereken açıklamadır: (bkz: hoşt)

sonra diyoruz ki; bu şehirler, bu caddeler, evler neden zevksiz, kişiliksiz, basbaya çirkin ?

işte bu kafadaki mimarların yaptığı binalar, şehirler bunlar. güzel olması olanaklı mı ?
  • hem meczup hem profesör, yakında dünyayı da havaya uçurmaya kalkışır bu.
  • haber olduğuna göre adam olumlu bir şeyler demiş sandım önce ama yanılmışım.

ülkede egemen olmaya çalışan araplar artık bıktırdı.
  • dün burada ifşa edilen peçeli bir kadın da aynı şeyleri söylüyordu sayfasında, anadili unutturulmus o yüzden arapça öğrenmeye çalışıyormuş şu anda.
    gerçekten bu insanlar bizim anadilimizi arapca mı zannediyorlar eğer kur'an-ı kerim'den pay biciyorlarsa o zaman afrika'daki müslüman adamın da mı anadili arapça neyse buralarda hep kafam yanıyor zaten.
    geçtiğimiz aylarda (bkz: rotasiz seyyah) türki cumhuriyetleri gezdi ve oradaki insanların güncel kullandıkları dildeki sözcüklerle modern türkçe'de ortak olan bir çok sözcük var olduğunu ve onlarla nasıl anlaştığını sayfasında anlattı.
    çin'deyken şincan bölgesinden insanlarla tanıştım ve benim dediklerimi kısmen anliyorlardi yani türklerle iletişim kurabildigim bir dilim var ben türküm onlar türk o zaman benim anadilim nasıl arapça oluyor? üç yıl aynı evde yaşadığım hala da en yakın arkadaşım lübnanlı bir arkadaşımla "maşallah, inşallah, muhtar, tayyip" sözcüklerinden ileriye gidemiyoruz ve o konuşurken bir şey anlamıyorum.
  • dinci/yobaz olduğu ayan beyan belli olan tipler için "onlara da çok haksızlıklar edildi" diyerek zaman içerisinde başımıza çıkaran, yetmez ama evet gibi bir garabete imza atabilen herkesin defalarca okuması gereken paylaşım.

bunun gibileri iyi belleyin de ileride bir şekilde devran döndüğünde aynı hataya düşmeyin.

edit: gerçekten dindar olanları ise tenzih ederim. hatta dindar olup zamanında hakkı yenen kişiler de elbet olmuştur. ancak bu haksızlığı giderecek iktidar, her söylediği yalan dolan olan siyasal islamcıların iktidarı değildi.
  • keşke bu tür insanların (bkz: engelle) ve (bkz: başlıkları engelle) gibi butonları olsa.
  • türk milliyetçisi olduğunu sanıp silme arap milliyetçiliği yapan, türkün ezelden müslüman olduğunu sanan, arap adetlerini ve yaşam tarzını türklük sanan bir kişinin yaptığı paylaşım...

tam mehmet bahçeli stayla bir milliyetçi...

yazık la kimin dekanıysa...
hesabın var mı? giriş yap