• yalan olmuş bak bak.
    arap asimilasyon mağdurları öz türk inancı için "yalan oldu" diyor.
    ne gunlere kaldık.

edit: şaman degilim.
  • kendisine saygım iyice artmış olan, büyük oyuncu.

bu mal topluma karşı böyle bir açıklama yapmak bile büyük bir cesaret örneğidir. ustanın medeni cesaretine hayran olmamak elde değil.
  • ben de öldü diye korktum.isteyen istediğine inanır.seviyoruz ustayı
  • muthis bir oyuncu. herhangi bir filminde kendisinin oynadigini onceden bilmiyorsaniz "aa erdal ozyagcilar da varmis" diye sasirmaniz sadece bir kac saniye suruyor cunku adam resmen kanli canli o karakter neyse o oluyor. hani bazi oyuncular vardir, ne yaparsa yapsin "x'in karakteri" diye anilir oynadiklari; iste erdal ozyagcilar'da bu durum yan karakterlerde bile gorulmez.

"zugurt aga'daki erdal ozyagcilar "yerine kekec salman diye bir isim hatirlaniyorsa, bu kendisinin eseridir. copculer krali'nda hacer'in abisi, kibar feyzo'da zulfo icin de ayni durum vardir hatta.

kimin anisiydi hatirlamiyorum, yabanci bir yonetmen ya da yapimci vs. birisi copculer krali cekilirken sete gelir. ancak adam bir sure sonra bir seylerden rahatsiz olur. rahatsiz oldugu o seyler ise sette dolanan tekinsiz, hirsiz tiplerdir. kendisi bu durumdan sikayet edince o tiplerin hirsiz degil, hacer'in abilerini oynayan erdal ozyagcilar ve diger ismini maalesef bilmedigim sanatcilar oldugunu soylerler. akabinde adam kendisine hayran kalir ve tanismak ister. boyle bir karakterdir iste erdal abi.

ayrica diziler konusunda da bugun hala hatirlanan efsaneleri cikartmistir. sehnaz tango'da muhsin, bizimkiler'de sukru, yabanci damat'da kahraman usta (ki diziyi izlemememe ragmen biliyorum) ve favorim elveda rumeli'deki ramiz efendi.

kendisinin "yesilcam'in kadrolu kayincosu" oldugunu da bir kez de ben vurgulamadan bitirmeyim tabii. "o ne demek?" diyenler baslikta kayinco diye aratsin yeter.*

umarim daha cok rollerde izleriz ustayi.
  • beyler cok anlamiyoruz biz, ben de gec idrak ettim.

siz yasini basini alip size göre garip davranan insanlara "kafayi yedi" gözüyle bakiyorsunuz. oysa özgürlesen onlar.

adam yillarin tecrübesini yasamis, nice kaziklar yemis, ne ihanetler görmüs, ne cok sevinmis, deli gibi üzülmüs.

hayatin öyle bir evresinde ki, sizin dünyanizi karartacak problemlere "sikkime kadar amk ahhaha" cekebilecek bir evresinde hayatin.

samanizm güzel lan demis, saman olmus. kafasina uymazsa akp'ye de giydirir, cok da sikindeydi bu dakkadan sonra iceri girmek cikmak.

siz yaslilarla bazen kafa buluyorsunuz burdan, yaslanabilmek inanilmaz büyük bir sans, saglikli yaslanabilmek muazzam bir hazinedir.
  • kekeç salman rolünü her adam oynayamaz. hacer’in abilerindeki performansı, kibar feyzo’daki zülfo ve postacı filmindeki latif tiplerini öyle bir ustaca oynamıştır ki oraya dünya üzerinde o rolleri oynayacak öyle birini daha bulamazsınız. velhasıl karakter oyunculuğun kralıdır gözümde.
  • kibar feyzo'daki evlenme meraklısı kayınço rolü, çöpçüler kralı'ndaki bıçkın kayınço rolü, namuslu filmindeki nalbur kayınço rolü ve postacı'da alamancı kayınço rolü ile başroldeki oyuncuya kayınço olma konusunda da ayrı bir efsanedir.
  • dinciler için ölmüş oyuncumuzdur. yahu adam illa senin gibi arabın dinine inanmak zorunda mı?
  • türk sinema tarihinin kayınço rolünü yapan en iyi sanatçısıdır.
    kibar feyzo
    namussuz namuslu
    postacı
    çöpçüler kralı
    züğürt ağa
  • kibar feyzo'da evde kalmış kayınço rolünü çok iyi ve ağdasız oynamıştır.
    başlık yaktı başımı ben karı istiyem
    vur ha karısız kalmışam ha ölmüşem
hesabın var mı? giriş yap