• şimdi aslında ne oldu ?

dünyanın tanıdığı ve saygı duyduğu, muhammed ali vefat edince, bizimki bunu muazzam bir seçim malzemesi olacağını düşünerek, yancılarını da alıp amerika'ya gitti.

oradaki cenaze protokolünü delip,

cenazede kuran okumak istedi, imam kabul etmedi.
    konuşma yapmak istedi, aile reddetti.
    tabutun üzerine kabe'nin bir örtüsünü koymak istedi, imam kabul etmedi.

bunun üzerine 2 günlük cenaze programını daha ilk günkü törenin henüz 3-4 saatinde iptal etti.

hani cenazeye gidiyodun ? hani allah rızası içindi ? neden dönüyosun ?

senin gibilere yedir bunları.

düşünsene bunları yaptığını ? nasıl servis edilecekti dünyaya ve anadoluya.

muazzam bir seçim malzemesi.

la olm sen oradaki elin amerikalı müslümanını türk'le ya da arap'la mı karıştırdın ?

sana böyle posta koyarlar.

sen burada esip gürler, hakaret eder, sürdürür, azarlarsın ama, elin amerikalı imamı senin zincirin ötesine bile geçmene izin vermez.

bu oyunu kendi çöplüğünde oynarsın sen anca.

hadi bakiyim, başka kapıya.
  • gitmeden önce konuşma yapamayacağını biliyordu. bilerek gitti.

devlet büyükleri başka bir ülkeye ne amaçla giderse gitsin, gittiğinde oranın devlet büyükleri karşılar. kimsenin karşılamadığı için ve görüşme taleplerinin geri çevrildiği için ülkeye geri dönme kararı aldığını tahmin ediyorum.
  • cenazeye gitmek, kabe örtüsünden bir parça koymak, yanında adamını götürüp kuran okutmak... küçücük çocuklar bile istenmediği yerde durmuyorken senin çöreklenmen niye?
  • biliyorsunuz kabenin örtüsünü muhammed ali kardeşimizin üzerine serdik,mehmet görmez kardeşimle kuran-ı kerim tilaveti yaptık bütün dünya müslümanlarının bir araya geldiği ortamda duruşumuzu sergiledik islam'ın bayrağı olduk falan diyemeyecek.

havuz medyasında ilgili görüntüleri binlerce kez gösteremeyecek olmasına morali bozulmuş olabilir.hem ramazan falan çok iyi olacaktı kitlesi için.ülkeyi yönetemedikleri de gün gibi ortaya çıkmışken,minare kılıfına sığmıyorken basacaktı afyonu olmadı.

ben bu aralar tartışmalı suni bir dini gündem bekliyorum.toplum önce taşeron terör örgütü ve yandaşları sonra akp suçlu çıkarımını yapmaya başladı.birine sardırılacak bu ara hazır olun.terörle masaya oturduğu gerçeği,güçlü liseli iddiaları,ekonominin hali,suriye çuvallaması falan suni gündem geliyor.suni gündemi tartışmayın değirmenlerine su taşımayın.ipler elde tutulamıyor artık.boş konuşmalardan sıkıldı toplum.
  • ne iş hacı karnın mı agrıdı gene?
    bu kez uçan sarayı havalandırmaya (hani tum masrafını senin benim ödedigimiz) degmedini ögrendik. sen ne zaman ögreneceksin? takmıyorlar seni olm gizli gizli verdigin sözleri yerine getir koltugunda otur 3. dunya ulkelerine seyahatlerine devam et!

ah guzel ulkem.
  • muhammed ali gerçekten efsaneymiş, ölüsü bile uzun'u devirme yetmiş. yiğidim, aslanım muhammed ali'm kelebek gibi uçmuş arı gibi sokmuş çakma reis ve çetesine.

rahat uyusun efsane.
  • cenazeye üç beş kişi ile değil, bir ordu ile gitmiştir ve sadece bir günlüğüne berat'tan hidayet'e, görmez'den jöleliye, berat'ın oğlundan ibrahim kalın'a, ismail cesur'dan hamza yerlikaya'ya, hidayet türkoğlu'ndan emin önen'e, akif çağatay kılıç'tan korumalara hepsinin masrafları bizim cebimizden çıkmıştır.

ben kendi hakkım olan kısmı helal etmiyorum.

eğer muhalefet milletvekilleri de haklarını helal etmiyorlarsa çıksınlar ve bununla ilgili muhalefet yapsınlar. yapmıyorlar, yapmayacaklar. aynı boku sümeyye'nin düğününde de gördük. helikopterler kullanıldı, asfalt çalışmaları yapıldı, resmi araçlarla davetliler havaalanlarından alındı.

bir kıvılcım yeter gibi geliyor bazen, terörü, kürt sorununu, pkk'yı, diğer sorunları geçtim, bu harcamalarla ilgili tüm muhalif vekilleri en azından biraraya gelip sağlam muhalefet yapsalar da bi görsek ne oluyor. sadece bir deneseler...
  • devlet yönetiyormuş da bu sıcakta oruç oruç gitmişmiş. puhahaha.

cumhurbaşkınıının görevi devlet yönetmek değil devleti temsil etmektir. ne işi var başka. can sıkıntısından muhtarlarla mı toplanacaktı yine. yoksa yine kadınların özel hayatlarına mı sardıracaktı.

geçen sefer onbaşıya karşılatmışlardı bu sefer o da karşılamamış anlaşılan. şovunu da yapamamış dışlanmış bir şekilde geri dönüyor işte. olan bu.

75 milyonu falan da temsil etmiyor ayrıca. on milyonlarca kişi soran olursa "valla biz tanımıyoruz, hiç duymadık" modunda şu an.

şahsen kendisine yapılan saygısızlıkları hiç üzerime alınmıyorum. akpliler dışında kimsenin alındığını da sanmıyorum.
  • bu yılın en efsane entrysine denk geldiğim başlıktır:

--- spoiler ---

boş insanların boş avuntuları.. program bittiği için dönüyor, devlet yönetiliyo gençler devlet.. beklenmedik bir durum için 2 gün yolu göze alıp programını erteli adam. ramazanda hem de.. yalan yok ben sıcakta dışarı çıkmamaya çalışırken amerika'ya gitmezdim.. bu arada devlet başkanının veya temsilcilerinin karşılaması için resmi bir ziyaret olması gerek. protokol bilmeyen cahiller boş avuntularla kendilerini tatmin ediyorlar. he diploma, he brahara he.. ciddi ruh hastası oldunuz bu adam yüzünden.. allah şifa versin, ne diyelim..
    --- spoiler ---

önceden aynı başlığa yazılmış bu entryi tekrar ederek belki sözlüğün anasını belledim ama herkesten özür diliyorum, tüm insanlığın bu pırıl pırıl ak genci tanıması ve bilmesi gerekiyor diye düşündüm. ak starımızın ismi the way we were.

(bkz: devlet yönetiliyor gençler devlet...)
    (bkz: yaran entryler)
  • cenaze, tabut, kuran, kamera, ünlü bir müslüman sporcu, uluslararası ilgi, konuşma fırsatı...

eğer hayatını din sömürüsünden kazanan bir cumhurbaşkanı, bu öğelerin bir araya geldiği bir günün öncesinde ziyaretini kesiyorsa birilerinin kendisine haddini bildirdiğini söyleyebiliriz.

geçmiş olsun. cenazeye saygıyı öğrenir belki derdim ama kimden bahsediyoruz...
hesabın var mı? giriş yap