• şu anda central hospital'da görev yapan kadın doğum doktoru.. şu anda 10 haftalık gebeyim. farklı bir doktora gidip memnun kalmadığım için bugün ilk kez kendisine gittim.. gayet güler yüzlü ve ilgili biri.. ılerleyen dönemlerde yine bilgi vereceğim.
  • 6. ay bitti gayet memnun bir şekilde devam ediyorum. sevgili doktoruma da sabrından dolayı tekrar teşekkür ederim.
  • sanirim "instagram unlusu" olmak hekimleri de bozuyor. erhan bey artik eski guleryuzunu, samimiyetini ve iletisim becerisini bir kenara birakip, nobran ve ayar verir tonda bir iletisim dili benimseyerek meslegini devam ettirmeye karar vermis gorunuyor fakat tercih edilmesinin sebebi bebeklere kus kondurmasi degil bu ozellikleriydi oysa. o eski insancil hali nasil kulaktan kulaga yayilmistiysa bu hali de hizla yayilacaktir maalesef.
  • hamilelik doneminde kendisini kontroller dışında en fazla 4-5 defa rahatsız ettiğim (7.5 ayda 4-5 defa) son mesajımda da bayıldığımı ilettiğimde çok yersen kusturur yedikten sonra da hemen yatma diye cevap aldığım doktor. çok isteyerek gitmiştim ve zaman geçtikçe hayal kırıklığı yaşadım. başladığımız ilgili doktorun yerinde yeller esiyordu. sosyal medya hikayelerine harcadığı zamanın yarısını hastalarına ayırmadığı kanaatine varınca 7.5 ayda bırakma kararı aldım.
    asistanından bir belge talep edince oflayan tepkileri ve şimdi seninle mi uğraşacağım dercesine ses tonuna maruz kalmak da tuz biber oldu.
    gitmek isteyenlere severek takip edenlere tek bir önerim olacak; ilgili, güler yüzlü, samimi bir doktor mu arıyorlar yoksa sosyal medya hikayeleri ve reklamı mı!!! bunu değerlendirip gitmeleri. eğer amacınız reklam değilse benim gibi son dönemde yeni doktor arayışına girme ihtimaliniz yüksek olacak.
  • doktorluğunu en iyi şekilde yapan, insana her sorusunun cevabını veren, kafasında soru işareti bırakmayan oldukça iyi bir doktordur.

burada yazan kişiler bir doktordan ne bekler anlamak çok zor. doktor dediğin zaten samimi olmamalı, bir ağırlığı olmalı, insan doktorundan çekinmeli. yoksa "yauuuu doktor beeeeyyy 2 sigara içivereim nooolcaaaak" gibi taleplerle karşılaşılır. yani düşünün hastanızla samimisiniz ve saçma sapan diyaloglar geçmiyor, düşünebildiniz mi? tabi ki düşünemediniz. doktor dediğin kişi kendi ağırlığını korumak için hastasıyla samimi olmamalı. bir doktoru değerlendirirken, hastasıyla olan ilişkisinin derinliği değil doktorluğu değerlendirilmeli.

eşim gebelikten önceden beri doktoru sosyal medyadan takip ediyordu, hatta "bu doktora gideceğim" dediğinde ilk başta karşı çıkıp "böyle cıvık doktor mu olur" demiştim. ama gittikten sonra adamın işini ne kadar ciddiyetle yaptığını gördüm ve fazlasıyla saygı duydum. ne kadar saçma da olsa sorularımızın hiçbiri cevapsız kalmadı, herşeyi sabırla açıkladı, hatta pek çok şeyi biz sormadan bile aşama aşama açıkladığı için ve detay vererek anlatarak açıkladığı için birçok soracağımız soruyu biz sormadan yanıtlamış oldu. acil durumda da kendisine erişebiliyorsunuz, kendisi müsait olmazsa diye oluşturulan ve diğer doktorların olduğu bir whatsapp grubu bile verdiler acil durum için, yani gerçekten bir insan bir doktordan daha ne bekler anlamak çok zor. samimiyet laylaylay lomlomlom isteyenlerin bu isteklerini sağlık sektörü dışında tatmin etmesini öneririm.
  • profesyonellikten bu kadar uzak olan bir doktor ve doktor asistanı (sekreteri) görmemiştim.
    kendisine hamileliği öğrendikten sonra ilk defa gittik 40 dakika boyunca çocuğun düşeceğinden bahsetti. geri kalan 10-15 dakikada da doğum sürecini oldukça gereksiz ayrıntılarla anlattı. araya girip soru sormak imkansız hadi sordunuz diyelim yüzü değişiyor beyefendinin. anlattı bitti giderken bir kere sormaz mı insan bir sorunuz var mı diye? ben kendim soruyorum eşime bir sorun var mı diye? o da yok diyince öyle dümdüz kalkıp çıktık odadan. neyse asistanı hanımefendiden doğum fiyatlarını öğrenelim dedik bize ilk baş söylediği fiyat 9 bin tl. araya konu girdi konuştuk kalkıp gidicez nerdeyse bizim başka bir şey sormamızla konu tekrar fiyata geldi bu sefer de “hastanede 6-7 bin alır” diyor. yani insan en başta sorulduğunda net bir şekilde söylemez mi? doktor ücreti şu hastane ücreti şu diye? eşim bir ara doğum paketiniz var mı diye sordu, hanımefendinin karşılığı abartısız şuydu: (ellerini iki yana açarak) “ehühe doktor bey ne işlem yaparsa parasını alır.” bu nasıl bir üslup? nasıl yani. en son bizi ikna edemediğini anladığı için tam odadan çıkarken biz hiçbir talepte bulunmamışken size bin lira indirim yaparız dedi. midemiz bulandı sadece. kesinlikle gitmeyin uzak durun. instagramda yarattıkları o mükemmel algının m si yok ortada. verdiğimiz muayene parasına asla yanmıyoruz ama o parayı vererek nasıl bu tip doktorlarla asla devam edemeyeceğimizi ve doktor seçimi yaparken nelere dikkat ediceğimi anladık verdiğimiz en faydalı 600 tl idi.
  • ilk kez bir arkadaşımın tavsiyesiyle gebeliğimin başında gitmiştik; 1 saate yakın anlattı da anlattı, bize sorunuz var mı dediğinde zaten kafamızdaki herşeyin cevabını aldığımız için; soru bırakmamış oldu. evet instagramdaki kadar komik değil ama zaten bize şaklabanlık yapsın diye gitmiyoruz. sonrasında devam eden muayenelerimde sorularımı rahatça sorabildim ( hiç terslenmeden), cevaplarımı yeterince aldım, gerekli zamanlarda kişisel numarasından ulaşabildim, kendi adıma asistanının herhangi bir terbiyesizliğiyle karşılaşmadım. şimdilik gebeliğim ve doktorum erhan beyin takibi sorunsuz ilerliyor. hastane ve dr ücreti (eğer dr o hastanenin kadrolu çalışanı değilse) heryerde ayrı zaten sen hangi hastaneyi istersen fiyat ona göre değişiyor, doktorun istediği parayı almasında anormallik yok 20 bin alanlarda duyduk; serbest piyasa beğenmiyorsan gitmezsin ama 1000 tl indirimi bende talep edecem:)
  • doktor seçiminin ne kadar önemli oldugunu erhan beyle ilk muayenemden anladım.
    ilk görüşmemizde ilk 10 haftanın öneminden, düşük olabiliyorsa neden olabileceğinden, doğum zamanından doğum şekillerine, bebeğin büyüme mekanizmasından beslenmenin şekline, hamilelikte dikkat edilecek her şeye kadar 1 saat bize yorulmadan anlattı.
    halk arasında bizde tedirginlik yaratacak söylemlerin yanlışlığına kadar konuştu.
    en sonunda var mı bir sorunuz dediğinde eşimle birbirimize şaşkınlıkla baktık, çünkü soracak bir şey kalmamıştı.
    doğumlarla muayenelerle bu kadar yoğun çalışan bir doktorun hala bu kadar şevkle çalışıyor olması gerçekten takdire şayan bir durum.
    evet instagramdaki gibi komik değil çok ciddi zaten de böyle olması gerekmiyor mu, işinle sosyal medyayı böyle ayrı tutabiliyor olması muayenede stand up bekleyenlerin aksine bir başka hayranlık kaynağı oldu bizde.
    başka hekime bile takipli olsanız bir kere erhan bey e muayene olmanızı şiddetle tavsiye ederim, farkı çok rahat anlayacaksınız.
  • erhan beye hamileliğimizin başından beri verdiği müthiş güven duygusu ile devam ettik
    ne sorduysak detaylı anlattı, aslında sormadan anlattı demek daha doğru, her muayene sonrası ilerde neler yaşayabileceğimizi önceden söyledi.

her muayenede soracağımız soruları listeler giderdik ama muayene sonrası soracak bir şey kalmazdı.

özel telefonundan istediğimiz zaman ulaşabildik, bu bize çok ilginç geldi.

kendisine hayranlığımız 1 saatlik doğum görüşmemizde ve doğumumuzda zirveye çıktı
    doğum şeklinin her türlüsüne çok saygılı.

sezeryan isterseniz reddetmez ama normal doğum isterseniz sonuna kadar destek olur, başka yerlerden duyduğumuz uydurma sebeplerle sizi sezeryana yönlendirmez buna emin olabilirsiniz, tecrübe ettik.

eşimin doğumu 20 saat sürmüştü ama instagram hikayelerinde 41 saat beklediği doğumlarındaki emeklerini okumuştuk, doğrulamış olduk.

burdaki haketmediği bir iki olumsuz yorumu okuyunca ben de yazmak istedim.

bizler için türlü fedakarlıklarda bulunan sağlık çalışanlarımızı asılsız ithamlarla karalamaya çalışmak bu kadar kolay olmamalı, onların da etten kemikten ve duyguları olan varlıklar olduğu unutulmamalı, yorulmuş olabilirler, özel hayatlarında onları üzmüş etkenler olabilir.

sırf parasını verdim düşüncesiyle verdiği emeği, harcadığı nefesi, zamanı bir çırpıda görmezden gelmek biraz vicdansızlık olur.
  • doktor olarak çok iyi bir kadın doğum uzmanıdır. 3 sene önce oğlumun dünyaya gözünü açmasını sağlamıştır. oglumuzun anne karnında kakasını yaptığını anladı ve acilen sezeryana aldı. olayı çabuk farketmesi sayesinde oğlumuz herhango bir hasar almadan olayı atlattı.
hesabın var mı? giriş yap