şükela:  tümü | bugün
  • nick altı boş kalmasın bari dediğim yazar.
  • nick altı isterse iki milyon entry ile dolsun, daha okuduğunu ve yazar kişiyi anlamadan ukalalık taslamaya, sonra da "siz ekşiciler söyle böylesiniz, iki goethe okuyun gelin" ayağı yaptığı için en azından benim gibi ve ben gibi kendi halinde olmaktan, bir "hiç" olarak yazı yazmaktan ötürü mutlu olan insanlar tarafından bir damla saygıyı haketmeyecek küstah yazar.

kendisini tanımam etmem, belki akademiktir, belki o şişirilmiş egoyla havalarda dolaşan über insanlardan biridir, belki de kendini böyle tanıtıyordur, bilemem. karşısındaki kasaba kültürüyle yoğrulmuş biri değil, cehaletin karşısındaki don kişot da değil iyi bilsin. ukalaca mesaj atıp duvarına işediği adam, bir "hiçkimse" olarak yazı yazan, sırtını bilgi dağarcığına değil, salt yaşamın tecrübelerine ve gözlemlerine, yücelttiği basit insanın ruhuna dayandırarak yazan bir insan evladıdır, ben oluyorum bu.

bunu özellikle ve kasten, bilinçli olark yazdım. ileride belki lanetle anar, belki utanır, yazamak lazım tarihe not düşmek lazım böyle şeyleri.

edit: bak ben kimsenin fikri benimkiyle aynı mı değil mi bakmadan yazarım, bu yazar kişisinin mesajlar içinde referans verdiği kişi de "dücane cündioğlu", not olsun. bizim sınıfı yerden yere vuruyormuş, tek tabanca giden bir adama "sizin sınıf" demek de ne oluyorsa, hey yavrum hey.
  • son günlerde hırsızlara dert olmuşum demek ki zamanında çok pis, * şaka şaka daha fazla üzerine gitmeyeceğim. yazık.

bir yazarın* eserini izinsiz ve kaynak göstermeden, lan ne kaynağından bahsediyorum adam kendi yazmış gibi gelmiş sözlüğe taşımış. sonra da bunu twitterda paylaşmış. sağa sola küfürler ve hakaretlerle coşmuş. benden ayarı yemiş, nick altıma sığınmış. bi' de bunu dert etmiş uzun uzun yazmış ki o da yalanlarla. neyse, olur öyle. mühim bir mesele değil, üzerine çok şeyapmamak lazım.

ama okumamayı yüceltirken(!) ve hiçlikten bahsederken de şemsi mezarında ters döndürmemek lazım(anladım; anlamını bilmediğin afilli kelimeler seviyorsun ama işte.. ) ya da onu da mı ben düşüneceğim. şems düşünsün. zaten arkadaşınızın bu ilk fasosu değil, eskileri de vakti zamanında küfürlerle / 'kötü olur'' nidalarıyla tehdit etmiş. özgün(?) bir mahalle kabadayısı, bu taraflarda forsu sökmez. ama ne yazık, o bunun farkında değil. sağa sola sövüp bilmediği teknik kelimeleri kullandıktan sonra, ''şunu demek istedin sanırım çünkü o şu demek'' lafzına karşılık olarak 'halk diliyle anlatayım o zaman'' diyor aman allah'ım

(bkz: engelle) *

edit: şimdi farkettim de. salakla salak olmuşum. neyse, biraz dursun. sonra silerim (dikkate almamak lazımdı, insanız şaşmışız işte.) hemen sildi diye ağlamasın size. ben göremiyorum malum *
  • bir insanın insanlar ne der korkusuyla ne kadar kolpa sıkabileceğine dair kendi nick altına güzel bir örnek paylaşmıştır, şimdi farkettim, pek hoşuma gitti bunları görmek.

(bkz: rahat ol)
  • çok şeker bir yazar.
  • efsane bir nicke sahip, eğlenceli yazar. yeni badim.
  • doğru saptama yapmış nickli insan
  • bazi yorumlarina baktim da kadinlara kufur etmekten ve asagilamaktan aşırı hoşlandığını düşündüğüm yazar. daha farkli mecralara yönel evladim. mesela aynaya bakip surekli kendi kendine hakaret edebilirsin.