• bu defa kıyafetiyle gündem olamamış:
    görsel

adamın fikirlerine, söylemlerine yönelik bir eleştiri getiremeyince kazağından vurmaya kalkmışlar. hayrola erkan baş sizin fikir önderiniz mi ki tomy marka kazak giyince hayal kırıklığına uğradınız? bu ne salaklık?

erkan baş sokakta ve mecliste mücadele ediyor, nerede grev varsa orada bitiyor, emeği sömürülen işsiz kalan ya da hakkını arayan kim varsa destek verip meclise taşıyor ama herkesin umurunda olan şey adamın giydiği kazak. futboldan kafası uyuşmuş, kısmetse olur izlemekten beyni magazine dönmüş, sabah akşam modayla yatıp modayla kalkan, sırf alnı secdeye değiyor ya da ırkıyla övünüyor diye milyonlarca doları iç edenlere ruhunu satmış ve muhtemelen patronu tarafından hunharca sömürülen insanlar buraya gelip kazak muhabbeti yapıyor. siz nasıl bir canlı türüsünüz arkadaş? biri çıkar che'nin kullandığı rolex saate kafayı takar, biri fidel'in adidas eşofmanıyla ilgili bıkbıkbık yapar, biri converse ayakkabıyla bildiri mi dağıtılır der... birkaç öneri de ben vereyim. microsoft kullanan komünist, apple ve xiaomi kullanan komünist, nike giyen komünist daha böyle gider.

sosyalistler abd tekellerinin emperyalist politikalarına ve sermayenin sömürüsüne karşıdır. bunu dile getirir ve bununla mücadele eder. lcw ile tomy'nin işçi sömürüsü arasında da bir fark görmez, milliyet ayırt etmez. lcw kazak bile 500 tl olurken deli gibi kar ederler ama işçilere asgari ücreti çok görürler. incirlik'te abd üssü bulundurulmasından rahatsızlık duymayan ve abd hegemonyasına boyun eğenler kalkıp abd kazağı eleştiriyorlar. yahu erkan baş sizin liderinizse ve hayal kırıklığına uğradıysanız bir daha oy vermezsiniz olur biter. siyasetle kurduğunuz bağ bundan öte değil zaten. ne mesele ettiniz argadaş.
  • sevgili ve değerli trollerin ilgisine nail olmuş yakışıklı solcu politikacı.

size ne lan adamın ne giydiğinden?

hep milletin malını hamutu ile çalanlar, o götlü göbekli asalaklar mı her şeyin en güzelini giyecekler yiyecekler? onlarda no problem, di mi?

milletin parasını çalan parazitlerin çıkarlarını korumak için atmadıkları takla kalmıyor.

demek ki, erkan başganın dediklerine birileri fena ayar olmuş...

kardeşler;

erkan başgan, çalmıyor çırpmıyor. alıyorsa da kendi parası ile alıyor. size girip çıkan ne la?

yakışıklı adam. boylu poslu. aslan gibi. bazı göt göbek bastı bacak tıknaz sağcı politikacılar gibi, hamutu ile götürmüyor. kendi kazancı neyse ondan alıyor. (o politikacılar, en güzel modelleri bile giyseler, o tıknaz esnaf tipleri ile komik gözükmekten kurtulamıyorlar... gıdı, kocaman göbekler, kel kafalar... lan bi gidin! içim bunaldı)

bu arada, erkan başgandan hiç haz etmem. ama, baktım ki, şu kırmızı kazak mıdır her ne haltsa, o konu çok uzadı, troller iyice saçmalamaya başladı, ben de olaya müdahil olayım istedim.

erkan bize yamuk yapmış olsa da yedirtmeyiz onu.
  • bugün erkan baş'ın önderliğinde sosyalist bir ülkede yaşıyor olsaydık,
    halk şimdiki gibi iyi bir kazak giyemiyorken erkan giyiyor olsaydı,
    evet işte o zaman son derece haklı bir eleştiri olurdu bu pahalı kazak eleştirisi.

en çok karşısında duracak olanlardan biri de ben olurdum fakat erkan baş'tan fakirler gibi giyinmesini beklemek mevcut sistem içerisinde çok saçma. bu adam bir vekil ve 80bin lira maaşı var. 1500 liralık kazak gayet normal görünüyor maaşının yanında.

burada önemli olan erkan baş'ın mal varlığıdır. partisinde 5 para yok iken kendisi servetine servet katıyorsa ve bir de işsiz/öğrenci üyelerinden aidat toplamaya devam ediyorsa işte sorun buradadır ya da sorun erkan'ın kaç tane böyle kazağının olduğudur.
    dolabında binlerce dolarlık kıyafetleri var ise evet sıkıntı büyük bence de.
    fakat hiç sanmıyorum =)

bu eleştiriyi anlayabiliyorum. öyle son derece haksız da bulmuyorum.
    daha ucuzu ve kötüsü giyilip kendisi tarafından bir mesaj da verilebilir bu konuyla ilgili. bence seçmeni tarafından da beğeniyle karşılanır bu durum.
    mesela ben erkan baş'ın yerinde olsam bugün açar dolabımda ne var ne yok çeker sosyal medyaya atardım.

benim buna benzer ama anlamadığım eleştiri tipi teknolojik ürünlerle alakalı oluyor.
    adamlar istiyor ki iphone kullanmayalım.
    "eski tip nokia da telefon değil mi git onu kullan" diyorlar.

peki biz kapitalist sistemin içinde yaşayıp da kapitalist araçları kullanmadan bu savaşı nasıl kazanacaz sevgili kardeşim? hiç mantıklı geliyor mu sana söylediklerin.

bu tipler geçmişte yaşasaydı muhtemelen kölelerin efendilerine isyan ettiği zamanlarda şunu derlerdi;

"ağğbi çok saçma ya efendilerimizin sisteminin bir ürünü olan at arabasını kullanarak devrim yapmak çok mantıksız bence yeaa pff..."
  • türk kelimesine alerjisi var sanırım, muhtemelen atatürk'ü de sevmez bu tip.
  • filanca marka arabaları, falanca marka çantaları nerden aldı bunlar diye dert ettiğiniz gün o kırmızı kazağı siz de giyiyor olacaksınız.

zira o kazakları, donları, tshirtleri vs. ecnebi ellerde a101 türü yerlerde satıyorlar. sense instagram'da çakmalarını kovalıyorsun.

giy yiğido sen devam et.
  • tommy hilfiger - tip resmi sponsoru.
  • tommy hilfiger e prada muamelesi yapılıyor kimse bunu konuşmuyor
  • sağcılar solcuları çirkin, pis, bakımsız olmakla falan eleştiriyor. sonra tam tersi birisi çıkınca da diğer türlü eleştiriyorlar. yani insanlara yaranamazsınız. bir insan solcu da olsa sağcı da olsa imkanı varsa iyi giyinmeli, iyi yemeli, güzel evde oturmalı.

adamın solculuğuna gelirsek mecliste siyaset yapan solcu ne kadar solcudur, orası başka mevzu zaten.
  • sol gösterip sağ vuran 73 bin lira maaş alan milletvekili.
    bu solcuların sağcılardan farkı yok. 1500 lirayı bir kazağa vermesi eleştirilemezmiş o zaman tayip erdoğan'ın karısının 50 bin dolarlık çantasını da eleştirmeyelim, lüks cipleri, ultra lüx yatları katları, lüx yaşam parası olanın hakkı ise. sonra dersiniz yok insanlar fakir aç bu sistem halkı sömürüyor yöneten %1 zenginlik içinde yüzüyor diye. ağlamayın lan o zaman alet etmeyin emekçiyi lüks yaşamınıza.
  • 1500 liralık kazağıyla 50 bin dolarlık, yani yaklaşık 1 milyon liralık çantayı karşılaştıranları gördüm.

arkadaşım adam milletvekili ve milletvekili maaşıyla bunu alabiliyor. diğer verdiğin örneklerde paranın nereden geldiği belli mi? 1 milyon liralık çantayı hangi maaşla alabilirsin? bu ikisi arasındaki fil kadar farkı anlayamayacak kadar saf olmadığını düşünmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap