şükela:  tümü | bugün
 • nedense erkektir bakar, erkektir yapar. bildiğin abazalığı erkek doğası sanmak, erkekliğe bir hakarettir kanımca. tabi şahsı abaza olan erkeklerce savunulur, alan açar, o ayrı. neden sadece türkiye'de ve az gelişmiş ülkelerde mi bu doğa böyle? hiç soru sormayan abaza, abazalığını bir ekeklik sembolü olarak taşımaya devam eder. abaza kız, abaza erkeği, erkek bulursa böyle böyle çoğalırlar. abazalık da normalleşir. türkiye'de fazla bulunabilen bir yapı olduğu için abazalık, normal olan erkek değer kazanmıştır, "kaliteli erkek" bulmak zor vesselam.

  (bkz: başlık girerken faşistleşmek)
  (bkz: hümanizmden uzaklaşmak)
  (bkz: istemeden oldu)
  (bkz: anne ben elitist oldum)
  (bkz: bunlar hep sistemin oyunu)
 • yerinde ve doğru tespit. öküz gibi gözünü dikip bakmayı, her an tecavüz etme potansiyelinde olduğunu hissettirmeyi doğal sanan abaza dolu ortalık.

  sen bizi koru yareppim sübhaneke dinimiz amin.
 • avrupalı erkeklerin tamamına yakınını gay sanmak sonucunu doğuran garip düşünce tarzı.
 • erkeklerin doğasını abazalık sanmaktan ziyade erkek egemen toplum yapısını içselleştirmeden mütevellit meydana gelen yanılgı.

  erkeklerin natürasının 'erkektir yapar, eder, bakar' gibisinden saygı görmesi bu yüzden. bence kadınlar da 'bakar, eder, yapar' ama bırakın normal görülmeyi, kadının başına gelmeyen kalmaz.

  erkeklerin yaptıklarını abartmak yerine kadınların yapmak istediklerinin toplum algısında legalize edilmesi lazım.

  bir erkek olarak doğamızın egemen olmasından ciddi şekilde rahatsızım. kadınlarınki egemen olsaydı daha seksi bir dünyada yaşıyor olurduk bence.
 • şimdi bir şey diyeceğim olmayacak. sonra da küfür etti oluyor.

  erkeklerin doğasını tam olarak özetleyen kişi abdulhak hamit tarhan'dır. eşinin ölümü üzerine o müthiş ağıtı yazmıştır. makber'i. okuyunca ulan diyorsunuz o nasil bir doğaüstü aşk ve sevdiğini kaybetmenin acısı!

  sonra dönüp hayranlıkla bu yiğidim aslanımın hayatını okuyorsunuz.

  ve olala !

  karısının vefatindan 1 sene bile geçmeden( bazı kaynaklara göre 1 ay hatta) yeniden aşık olup evleniyor. hayır bizler senelerce aşk acısı çektik, değil 1 sene içinde başkasiyla evlenmek, senelerce eski sevgilinin el izi, elinden silinmesin diye başka biriyle el ele tutuşmadık. sen kim köpeksin ? diyemiyorsun tabi. şey diyebiliyorsun ama ; nazım'lar, tarhan'lar erkek milletinin özetidir çiçeklerim.

  ayhş gene feminist duygularim kabardı bak. içimi döküp tüm erkekler pisliktir propagandasi yaptığıma göre gidip biraz kedi seveyim de şu turbo kezbanlıktan çikayim. *