• tombik ronaldo , van nistelrooy , henry , lewandowski , haaland ...

forvet nedir desen bunları söylerim direkt.
  • sadece son günlerde kırdığı rekorlardan bazılarını şu şekilde derledim.

- şampiyonlar ligi'nde 20 maçta 25 gole ulaşan ilk futbolcu.

-manchester city formasıyla ilk 5 haftada en çok gol atan oyuncu.

-premier lig tarihinde çıktığı ilk 4 deplasman maçında rakip fileleri havalandıran ilk futbolcu.

-premier lig'de ilk 10 haftada en fazla gol atan futbolcu. (mick quinn, papiss cisse ve diego costa ile birlikte)

bonus: ocak 2020'de salzburg'dan ayrıldıktan sonra oynadığı 99 resmi maçta 100 gol attı. maç başına 1 golü geçmiş oluyor.

önceki rekorlarından hayvani bir örnek daha vereyim. 2019 20 yaş altı dünya kupası grup aşamasında honduras'a bir maçta attığı 9 gol ile bu alanda bir rekora imza attı. insan değil.

linkte 2020'de kırdığı 6 rekorla ilgili bir haber var ilgilenenler için.

linke tıklamaya üşenenler için buraya başlıklar halinde sıralayayım. linkte ayrıntılar var.

1. bundesliga'da ilk 3 maçında en fazla gol atan futbolcu.
    2. şampiyonlar ligi'nde ilk 4 maçında gol atan en genç futbolcu.
    3. şampiyonlar ligi'nde ilk 3 maçında 6 gol atan en genç futbolcu.
    4. şampiyonlar ligi'nde 1 devrede hat trick yapan en genç futbolcu.
    5. fıfa u20 dünya kupası'nda bir maçta en çok gol atan futbolcu.
    6. bundesliga'daki ilk maçında en kısa sürede hat trick yapan futbolcu.
  • yeni bir bilgi olmasa da her gol attığında tekrarlanması gereken bir gerçek var.

haaland'ın galatasaray'a önerildiği günlerde fenerbahçe ile emre akbaba çekişmesi yaşanıyordu ve galatasaray tercihini emre akbaba için kullanmıştı.

ali koç başkan belki de farkında olmadan yüzyılın kazığını atmış.
  • cars 3 filmindeki jackson storm gibidir amk evladı. ne kadar efsane topçumuz varsa istatistiklerini sallamaktadır... ulan pele dedem doc hudson, maradona strip weather, ronaldo messi mekkuin, mbappe ve bu gavatta jackson storm...
  • fenomen ronaldo gibi talihsiz bir sakatlık yaşamazsa gelmiş geçmiş en büyük santrafor olacak futbolcu.
  • canavar diyeceğim hafif kalıyor.
    öyle bir şey.
  • futbolcu değil, yaratıktır.

o fizikle, o atletiklik nasıl birleşiyor aklım, hafzalam almıyor.

gelecek 10 yıla damga vuracak amk çocuğu. çok gereksiz iyi.
  • fiziksel anomali.

ya bi insan bu cüsse ile bu kadar hızlı ve güçlü olmamalı. eğer ekstra çalışması yoksa (ihtimal vermiyorum ama) ilerleyen yaşlarda kronik diz ve bel sakatlığı yaşamasını bekliyorum. zira şimdi fiziği recovery'sini yapabiliyor fakat 27-28lerde bu tempoya diz dayanmaz diye tahmin ediyorum. ha o zaman da tecrübesi ile atmaya devam eder.

fiziksel anomali olan bir diğer futbolcu ise bana göre thierry henry o boy ile o hız ve o teknik neçedir yiğidim ya? usain bolt kadar hızlı olup dennis bergkamp tekniğine nasıl sahip olabiliyorsun?
  • bu denli hız, teknik ve gücü bir arada en son 2000'lerin ortasında leite ribeiro adriano'da görmüştüm. onun sorunlu geçen kariyeri maalesef kısa sürmüştü ama haaland'ı uzun yıllar izleriz umarım.
hesabın var mı? giriş yap