• bakkal amcanin evladim dedigi cocuklarin ise durmadan oyuna cagirdigi cocuk,terbiyeli saygili bir evlattir, fisini hep alir velhasil bakkaldan kalem ve pergel den sonra cukulata istemesi beni yillarca guldurmustur
  • erol mağazalarından farklı olarak, sadece ayakkabı satan dükkanlar zinciri. söz konusu ayakkabılar genellikle frapan, yani dore ve lame ağırlıklı idi, ama arada güzel bir iki şey çıktığı da olurdu. aslında bir. işte o süper bir çift ayakkabı hatrına gidip bütün paramı bir çift çizmeye yatırdığımda, çizmenin evladiyelik olduğu ve su geçirmediği söylenip, bir hafta sonra çizmenin içindeki ayaklarımı sırılsıklam bulduğumda, geri götürdüğümde ve az öte dur beyim var lafının hitabettiği mentaliteyle karşılaştığımda lame ne demekmiş, dore ne değilmiş anladım. sayelerinde yani. pahalıya mal oldu biraz, kendileri de uzaktan takip ettiğim kadarıyla iflasın eşiğinde...
  • default gurbetci* ismi.
  • hafif peltek konuşanların telaffuzunda çuvalladığı isim: iiroul abi.
  • (bkz: erol borek)
  • nedense tanıdığım erol ların hepsi sanatçı insanlardı şu ana kadar. bu arada bu isimde çok sevdiğimiz bir ustamız da mevcut.
  • erolun birinin doğumgünü;

iyi ki doğduuuuuuuuuun erooooooooooooooooooollll oğlummmmm söndür bakıyım o mumları !
  • - erol'un sana selami var.
    - hangi erol'un?
    - profit"erol"un! ehuehuehue!!!

muhabbetine maruz birakabilen bir erkek adi.
  • benim tanıdıgım iki tane erol oldu şu 27 yıllık ömrümde, birincisinden hiç bahsetmeyecegim, çünkü herhangi bir özelliği hatırımda kalmadı. ama ikinci erolla ilgili anlatacagım bir şeyler var sözlük, hayatımda tanıdıgım en garip adamlardan biridir erol. bugun bi hikayesini daha dinledim birinden bir kez daha hayran kaldım kendisine.. bu erol çalıştıgı yerdeki ki kendisi asortik bir barda işletmeci, bütün polarları gece sokaktaki kedi, köpeğin üstüne örtüyor, sabahta bu polarları tekrar toplayıp yıkıyor çalıştıgı işletmeye tekrar götürüyor,patronu da durumu çakmıyor zira anlıyor musun sözlük, bu cografyada, türkiyede, yaşadıgım memlekette böyle güzel insanlar var, böyle canım insanlar var, yazarken gözlerim doluyor, erola sarılasım var, erol facebookta ünlülerin kedilerinin fotograflarını paylaşmıyor sözlükcüm, bilmiyorum anlıyor musun beni
hesabın var mı? giriş yap