4776 entry daha
  • çok güzel setleri, dekoru, kıyafetleri, müziği olan, oyunculuğunu çok beğendiğim; maalesef komik bulmadan izlediğim bir dizi oldu... ki burada hemen belirtmek isterim, cem yılmaz'a laf ederek prim yapma niyetinde değilim, kendisi bütün 20'li yaşlarım boyunca ayı gibi gülerek dinlediğim, şovlarına gittiğim bir insan. ara ara açar gora izlerim. daha komik olsaydı, bir gora daha çıksaydı samimi bir şekilde daha mutlu olurdum çünkü bir yandan da karakterleri de sevdim, zaten yer yer anlamsız bularak yer yer sıkılarak sekiz bölümü de izlememin sebeplerinden biri de bu...

öncelikle şunu söyleyeyim, her film türünü bir bölümde ele alıp klişelerinin parodisini yapmak bence muhteşem bir fikir, hatta o kadar muhteşem ki ben diziyi izlerken kendi aklıma geldi sandım... "ya keşke bunu yapacağına her türü alıp onun klişelerinin parodisini yapsaymış" dedim, 15 dakika sonra da tam olarak bunu yapmak istediklerini anladım...

niye komik değil peki? gora biz genç olduğumuz için mi komikti? söylemesi zor, sadece bütün diziyi izlerken bir yandan da cem yılmaz ne yapmak istemiş anlayamadığımı düşündüm. erşan kuneri tamamen %100 bir parodi mi? sosyal bir mesaj mı var? varsa nedir? ben bunları anlayamadım...

özellikle kadın oyuncular çok iyiydi, onların karakterleri de güzel yazılmıştı... dizideki artıları saysam belki 20 madde çıkarırım, ona rağmen sıkılarak izlemiş olmam üzücü. devamı gelsin ama daha komik olsun lütfen, teşekkürler, iyi akşamlar.

edit: en sevdiğim kısmı yazmayı unutmuşum, faqbadi bölümünde iranlı yönetmeni oynayan necip memili efsaneydi, ekranda olduğu her anı keyifle izledim, alkışlıyorum...
382 entry daha
hesabın var mı? giriş yap