• dünya kadınlar günü vesilesiyle yapılan sosyal deney. habertürk'ten can mete isimli muhabir ‘eşimi dövüyorum, psikolojik tedavi talep ediyorum’ diyerek istanbul’daki 39 ilçe belediyesini arıyor ama karşılığında yardımcı olan belediye sayısı sadece 13.

kaynak

edit: imla
  • şaşırtmayan sonuç.

bu durum, lafa gelince kadınlara övgüler düzen, yaşamımızdaki önemine vurgu yapan siyasetçilerin bunu yalnızca şov adına yaptıklarının kanıtı.

bu yalnızca psikologlara özgü bir durum değil. belediyede çalışanlar, hatta genel olarak devletin istihdam sağladığı meslek elemanlarının tamamına yakın kısmı da gerçekten bir iş yapmaz, yaparmış gibi gösterir. türkiye'de işini hakkıyla yapmak isteyenlerin de yoluna taş koyulur. örnek olarak istanbul'daki hastanede çocuk yaşta hamile kalanları ortaya çıkaran sosyal hizmet uzmanının sürgün edilmesini verebiliriz.

bu ülkede kadın olmak çok zor.
  • böyle bir şahıs için yapılması gereken adres istemek ve kadının sağlık durumunu kontrol etmek olmalı.
    düşünün adam aradı, 1 ay sonraya randevu verildi ve bu süreçte adam karısını döverek öldürdü. mahkemede serbest bırakılmasına şaşırmazsınız eminim.
    kadınların ne kadar çaresiz olduklarını anlıyorum. karakola gider barıştırılır, ailesini arar geçiştirilir...
    bunlara duyar göstermeyen devlet konu suriyeliler olunca nasıl değişiyor. yazık.
    yine de o el uzatan birkaç belediyeyi kutluyorum. kötünün iyisi olmuşlar.
hesabın var mı? giriş yap